- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Статут редакції журналу Верховної Ради України "Віче"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР
N 491-XIV від 17.03.99 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Поданий Комісією Верховної Ради України законодавчого забезпечення свободи слова та засобів масової інформації, головним редактором журналу "Віче", Секретаріатом та Управлінням справами Верховної Ради України Статут редакції журналу Верховної Ради України "Віче" затвердити.
2. Вирішення організаційних, матеріально-фінансових питань, пов'язаних із впровадженням цього Статуту та функціонуванням журналу "Віче", доручити Президії Верховної Ради України.
Голова Верховної Ради України |
О.МОРОЗ |
м.Київ, 6 березня 1996 року N 82/96-ВР |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Верховної
Ради України
від 6 березня 1996 року
N 82/96-ВР
СТАТУТ
редакції журналу Верховної Ради України "Віче"
( Назва в редакції Постанови ВР
N 491-XIV від 17.03.99 )
Загальні положення
1. Даний Статут визначає творчі, виробничі, майнові, фінансові та інші умови діяльності журналу Верховної Ради України "Віче".
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР
N 491-XIV від 17.03.99 )
Засновником журналу "Віче" є Верховна Рада України.
2. Журнал "Віче" є теоретичним, громадсько-політичним виданням у структурі апарату Верховної Ради України, в основу діяльності якого покладено участь у державотворчому процесі шляхом збирання, творення, редагування з метою надання (поширення) документально-методичної, науково-прогностичної та іншої інформації державним органам, установам, об'єднанням громадян, а також широким верствам населення України та за її межами.
3. Підготовку та випуск журналу Верховної Ради України "Віче" (надалі "журнал") за дорученням засновника здійснює його редакція (надалі "редакція").
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР
N 491-XIV від 17.03.99 )
4. Редакція є юридичною особою, реєстрація якої здійснюється в установленому чинним законодавством України порядку, має самостійний баланс, відповідні рахунки в установах банків, печатку, штамп, інші реквізити, необхідні для здійснення поставлених перед нею завдань.
6. Місцезнаходження та юридична адреса редакції:
252133, м.Київ, вул.Кутузова, 18/7.
Програмна мета та завдання редакції
7. Основна мета редакції полягає у реалізації затвердженої засновником програми журналу, головними напрямами якої є:
сприяння формуванню державної політики у сфері забезпечення прав громадян на свободу слова та одержання інформації, в т.ч. з питань державотворення і передусім з питань діяльності вищого законодавчого органу України;
здійснення консультативно-дорадчих, моніторингових та прогностичних функцій на базі цільових наукових досліджень з проблем поточного та перспективного законотворення;
сприяння розвитку цілісної системи місцевого самоврядування, залученню громадян України до активної участі в суспільно-політичному житті держави.
8. Основними завданнями редакції є:
всебічне висвітлення ролі і місця Верховної Ради України в конституційному процесі, найважливіших питань внутрішньої і зовнішньої політики;
публікування статей, коментарів, інших матеріалів з проблем формування правового поля суспільства, його багатоукладної економіки, гуманітарних цінностей;
забезпечення інформацією методологічного та методичного характеру представницьких, інших органів державної влади на місцях, висвітлення досвіду їх діяльності.
9. Відповідно до програмної мети та завдань редакція здійснює:
організацію редакційно-видавничого процесу та випуску журналу з визначеною періодичністю, обсягом і форматом;
організаційно-цільові заходи і контакти (в т.ч. міжнародні) з метою залучення до співробітництва провідних політиків, учених;
соціологічні, політологічні та інші дослідження дієвості прийнятих законодавчих актів.
За дорученням засновника редакція можу випускати тематично узгоджені з програмою журналу додатки, дайджести, іншу друковану продукцію, надавати інформаційні послуги юридичним особам і громадянам.
................Перейти до повного тексту