1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 серпня 2023 р. № 816
Київ
Деякі питання розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації та проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 305 від 15.03.2024 )
Відповідно до частин п’ятої та сьомої статті 10, частини першої статті 11, частини четвертої статті 24 Закону України "Про засади державної регіональної політики" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів;
Порядок підготовки та надання висновку про відповідність проектів регіональних стратегій розвитку, планів заходів з їх реалізації та змін до них встановленим вимогам щодо їх підготовки, стратегічним цілям і пріоритетам, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку України.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 71


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 серпня 2023 р. № 816
ПОРЯДОК
розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів
1. Цей Порядок визначає вимоги і процедури розроблення та проведення моніторингу реалізації регіональних стратегій розвитку (далі - регіональні стратегії) і планів заходів з реалізації регіональних стратегій (далі - плани заходів).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
інноваційний потенціал - сукупність наявних у регіоні інтелектуальних, трудових, технологічних, науково-технічних, фінансово-економічних, виробничих, соціальних та культурно-освітніх ресурсів з відповідним інфраструктурним забезпеченням, які сприяють (або є передумовою) для розвитку інноваційної діяльності та інновацій;
смарт-спеціалізація - підхід стратегічного планування регіонального розвитку і визначення сфер втручання, що забезпечує економічне зростання та базується на розкритті інноваційного потенціалу, унікальності наявних активів, конкурентних переваг регіону, найбільш ефективному їх використанні;
стратегічне бачення розвитку регіону - перспектива соціально-економічного, екологічно збалансованого та інноваційного розвитку регіону в довгостроковому періоді з урахуванням його унікальних особливостей.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України "Про засади державної регіональної політики", "Про інноваційну діяльність".
3. Регіональні стратегії і плани заходів розробляються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.
4. Регіональні стратегії і плани заходів повинні узгоджуватися з відповідною містобудівною документацією.
5. Розроблення проекту регіональної стратегії починається не пізніше ніж за 15 місяців до завершення строку реалізації діючої регіональної стратегії.
6. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міська держадміністрація:
повідомляє через медіа та розміщує на своєму офіційному веб-сайті інформацію про початок розроблення проекту регіональної стратегії та/або плану заходів, яка повинна містити орієнтовний план роботи над проектом регіональної стратегії та/або плану заходів, визначені для суб’єктів державної регіональної політики форму і строк подання пропозицій до проекту;
забезпечує розроблення проекту регіональної стратегії та/або проекту плану заходів з урахуванням отриманих пропозицій;
проводить (у разі потреби) консультації із суб’єктами державної регіональної політики, а також представниками заінтересованих сторін та вигодонабувачів (бенефіціарів) для узгодження позицій;
забезпечує публічне громадське обговорення проекту регіональної стратегії та/або плану заходів;
забезпечує проведення стратегічної екологічної оцінки проекту регіональної стратегії та/або плану заходів;
оприлюднює звіт про результати розгляду пропозицій, поданих до проекту регіональної стратегії та/або плану заходів суб’єктами державної регіональної політики, заінтересованими сторонами та вигодонабувачами (бенефіціарами);
подає проект регіональної стратегії та/або плану заходів до Мінінфраструктури для отримання висновку про відповідність проекту регіональної стратегії розвитку, плану заходів встановленим вимогам щодо його підготовки, стратегічним цілям і пріоритетам, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку України (далі - висновок), згідно з цим Порядком;
забезпечує доопрацювання проекту регіональної стратегії та/або плану заходів у разі отримання висновку із зауваженнями та пропозиціями щодо відповідності проекту встановленим вимогам щодо його підготовки, стратегічним цілям і пріоритетам, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку України.
До розроблення регіональних стратегій можуть залучатися агенції регіонального розвитку, утворені відповідно до Закону України "Про засади державної регіональної політики", асоціації органів місцевого самоврядування та їх об’єднання, громадські об’єднання, інші суб’єкти державної регіональної політики, представники заінтересованих сторін.
7. Регіональні стратегії розробляються на період дії Державної стратегії регіонального розвитку України та повинні узгоджуватися із стратегічними цілями і пріоритетами, що визначені нею.
У разі внесення змін до Державної стратегії регіонального розвитку України протягом шести місяців забезпечується приведення завдань та заходів регіональних стратегій у відповідність із Стратегією.
8. Розроблення проектів регіональних стратегій здійснюється на основі оцінки потреб заінтересованих сторін та вигодонабувачів (бенефіціарів) у регіоні, оцінки гендерного впливу, а також з урахуванням:
розвитку територіальних громад, функціональних типів територій;
стратегій розвитку територіальних громад відповідного регіону (у разі їх затвердження).
Розроблення проектів регіональних стратегій і планів заходів ґрунтується на принципах державної регіональної політики, визначених Законом України "Про засади державної регіональної політики", здійснюється з використанням територіально-орієнтованого підходу та смарт-спеціалізації.
Методичні рекомендації щодо застосування смарт-спеціалізації на регіональному рівні затверджуються Мінекономіки.
9. У проекті регіональної стратегії визначаються:
тенденції та основні проблеми соціально-економічного розвитку регіонів, що визначені на основі аналізу зовнішніх та внутрішніх викликів, що впливають на регіональний розвиток;
стратегічні цілі, що відображають пріоритети розвитку регіону та спрямовані на досягнення стратегічної мети на відповідний період;
оперативні цілі, що забезпечать досягнення стратегічних цілей;
основні завдання, необхідні для досягнення оперативних цілей, етапи та механізми їх виконання та джерела фінансування;
система моніторингу та оцінювання реалізації регіональної стратегії, що базується на релевантних кількісних і якісних індикаторах досягнення цілей із визначенням їх базового, проміжного та цільового значення.
10. Проекти регіональних стратегій подаються на затвердження Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам разом із висновком та затверджуються протягом шести місяців з дня затвердження Державної стратегії регіонального розвитку України на відповідний період.
11. Реалізація регіональних стратегій розвитку здійснюється шляхом розроблення та виконання планів заходів.
12. Розроблення проектів планів заходів здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.
Плани заходів розробляються строком на три та наступні чотири роки строку дії регіональних стратегій.
Проекти планів заходів на три роки подаються на затвердження Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам разом із висновком не пізніше ніж через три місяці після затвердження регіональних стратегій.
Проекти планів заходів на наступні чотири роки подаються на затвердження Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам разом із висновком не пізніше ніж за три місяці до завершення строку виконання планів заходів на три роки.
Після затвердження регіональні стратегії і плани заходів оприлюднюються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями на своїх офіційних веб-сайтах та/або через медіа, а також розміщуються в електронній формі через електронний кабінет авторизованого користувача в інформаційно-комунікаційній системі - єдиній геоінформаційній системі здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад.
13. Внесення змін до регіональних стратегій і планів заходів здійснюється в порядку, визначеному для їх розроблення.
14. Проект плану заходів повинен включати:
середньострокові організаційні, правові та інші заходи, необхідні для реалізації регіональної стратегії;
строки здійснення заходів та відповідальних за їх здійснення;
індикатори оцінювання здійснення заходів та їх цільові значення;
індикативні обсяги і джерела фінансування;
регіональні програми розвитку, спрямовані на вирішення інвестиційних завдань регіональної стратегії.
Плани заходів є обов’язковими для врахування під час підготовки відповідних місцевих бюджетів.
15. Моніторинг реалізації регіональних стратегій і виконання планів заходів проводиться Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями щороку на підставі офіційної державної статистичної інформації, інформації органів, відповідальних за здійснення заходів і реалізації проектів регіонального розвитку, та інших суб’єктів державної регіональної політики.

................
Перейти до повного тексту