1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 серпня 2012 р. № 810
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 1067 від 16.12.2015 )
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. № 1149
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. № 1149 "Про затвердження Технічного регламенту безпеки низьковольтного електричного обладнання" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 83, ст. 2822) зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності через шість місяців з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2012 р. № 810
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. № 1149 ( 1149-2009-п )
1. У постанові:
1) у назві та пункті 1 постанови слово "безпеки" виключити;
2) пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі забезпечити застосування затвердженого цією постановою Технічного регламенту.".
2. Технічний регламент безпеки низьковольтного електричного обладнання та план заходів із його застосування, затверджені зазначеною постановою, викласти у такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 жовтня 2009 р. № 1149
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2012 р. № 810)
ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
низьковольтного електричного обладнання
1. Цей Технічний регламент встановлює вимоги до низьковольтного електричного обладнання та його введення в обіг або в експлуатацію на ринку України.
Технічний регламент розроблений з урахуванням Директиви 2006/95/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 12 грудня 2006 р. про гармонізацію законодавства держав - членів стосовно електричного обладнання, призначеного для використання в певних межах напруги.
Дія цього Технічного регламенту не поширюється на низьковольтне електричне обладнання, призначене для експорту.
2. Для цілей цього Технічного регламенту:
термін "низьковольтне електричне обладнання" означає будь-яке обладнання, призначене для використання при номінальній напрузі від 50 до 1000 В змінного струму та від 75 до 1500 В постійного струму, крім обладнання та явищ, зазначених у додатку 1 до цього Технічного регламенту;
термін "національні стандарти" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про стандартизацію"; терміни "виробник" та "декларація про відповідність" - у значенні, наведеному в Законі України "Про підтвердження відповідності"; терміни "орган з оцінки відповідності", "технічний регламент" - у значенні, наведеному в Законі України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності"; терміни "введення продукції в обіг", "імпортер", "користувач", "надання продукції на ринку", "уповноважений представник виготовлювача продукції в Україні" - у значенні, наведеному в Законі України "Про загальну безпечність нехарчової продукції"; термін "споживач" - у значенні, наведеному в Законі України "Про захист прав споживачів".
3. Введення в обіг низьковольтного електричного обладнання (далі - електрообладнання) можливе тільки в разі, коли воно не загрожує безпеці людей, свійських тварин або майна за умови належного встановлення, обслуговування та використання за призначенням, для якого воно створене.
Основні вимоги щодо забезпечення безпечності електрообладнання наведені в додатку 2 до цього Технічного регламенту.
4. Надання на ринку електрообладнання, яке за своїми характеристиками відповідає вимогам пунктів 3, 6 і 7 цього Технічного регламенту, не може бути заборонене або обмежене з причин безпечності.
5. Постачальники електроенергії не можуть встановлювати щодо електрообладнання більш жорсткі вимоги щодо безпечності, ніж ті, що визначені в пункті 3 цього Технічного регламенту, стосовно підключення до електромережі або постачання електроенергії споживачам і користувачам електрообладнання.
6. Електрообладнання, що відповідає положенням щодо безпечності національних стандартів, які відповідають європейським гармонізованим стандартам, вважається таким, що відповідає вимогам пункту 3 цього Технічного регламенту.
Перелік національних стандартів, які відповідають європейським гармонізованим стандартам, добровільне застосування яких може сприйматися як доказ відповідності електрообладнання вимогам пункту 3 цього Технічного регламенту, формується та публікується відповідно до закону.
7. Перед введенням в обіг на електрообладнання повинен бути нанесений національний знак відповідності, який підтверджує відповідність електрообладнання вимогам цього Технічного регламенту, включаючи виконання процедури оцінки відповідності (внутрішній контроль виробництва) згідно з додатком 3 до цього Технічного регламенту.
8. Виробник або імпортер може надавати органу державного ринкового нагляду оформлений призначеним органом з оцінки відповідності протокол випробувань, що підтверджує відповідність електрообладнання вимогам пункту 3 цього Технічного регламенту.
9. У разі коли на електрообладнання поширюється дія інших технічних регламентів, які передбачають нанесення національного знака відповідності, наявність на електрообладнанні національного знака відповідності означає, що воно вважається таким, що відповідає вимогам інших технічних регламентів.
У разі коли протягом періоду впровадження інших технічних регламентів виробник може застосовувати той чи інший технічний регламент, національний знак відповідності свідчить про відповідність вимогам лише тих технічних регламентів, які були застосовані виробником. При цьому особливості застосування технічних регламентів наводяться в документації, повідомленнях або інструкціях, які згідно з цими технічними регламентами супроводжують електрообладнання.
10. Національний знак відповідності має відповідати вимогам, наведеним у додатку 4 до цього Технічного регламенту. Національний знак відповідності наноситься виробником чи уповноваженим представником виготовлювача продукції в Україні на кожний виріб електрообладнання або, якщо це неможливо, на пакування, інструкцію або документ, в якому визначені гарантійні зобов'язання, у спосіб, що забезпечує його видимість, розбірливість та незмивність.
11. Нанесення на електрообладнання будь-якого іншого маркування, здатного ввести в оману щодо значення та форми національного знака відповідності, забороняється.
Будь-яке інше маркування може бути нанесене на електрообладнання, його пакування, інструкцію або документ, у якому визначені гарантійні зобов'язання, за умови непогіршення видимості та розбірливості національного знака відповідності.
Додаток 1
до Технічного регламенту
Низьковольтне електричне обладнання та явища, на які не поширюється дія Технічного регламенту
Низьковольтне електричне обладнання (далі - електрообладнання), призначене для експлуатації у вибухонебезпечному середовищі
Електрообладнання рентгенологічного та медичного призначення
Електричні частини до вантажних та пасажирських ліфтів
Лічильники електроенергії
Штепсельні вилки та розетки для побутового використання
Контролери електричних огорож
Радіоелектричні завади
Спеціалізоване електрообладнання, призначене для використання на морському, річковому, повітряному транспорті та рухомому складі залізничного транспорту, яке відповідає вимогам щодо безпечності, встановленим міжнародними організаціями, членом яких є Україна
Додаток 2

................
Перейти до повного тексту