- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 вересня 2015 р. № 809 Київ |
Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії"
1. Затвердити Порядок проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії", що додається.
2. Міністерству енергетики у місячний строк:
забезпечити проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії";
представити переможця конкурсу на черговому засіданні Кабінету Міністрів України.
Прем'єр-міністр України |
А.ЯЦЕНЮК |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 вересня 2015 р. № 809
ПОРЯДОК
проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії"
( У тексті Порядку слово "Міненерговугілля" у всіх відмінках замінено словом "Міненерго" згідно з Постановою КМ
№ 529 від 25.06.2020 )
Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює процедуру проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії" (далі - конкурс) та застосовується з дотриманням принципів вільної конкуренції, прозорості та недискримінації.
2. Участь у конкурсі мають право брати усі суб’єкти господарювання, які на підставі ліцензії провадять діяльність з постачання природного газу споживачам (далі - кандидат).
Склад та порядок роботи конкурсної комісії
4. Постачальник "останньої надії" обирається
конкурсною комісією, утвореною при Кабінеті Міністрів України (далі - конкурсна комісія).
До
складу конкурсної комісії входять по одному представнику від Мінекономіки, Міненерго, Мінфіну, Мінрегіону, НКРЕКП та Антимонопольного комітету.
5. Конкурсна комісія утворюється на строк проведення конкурсу і припиняє свою діяльність після визначення Кабінетом Міністрів України відповідно до цього Порядку постачальника "останньої надії".
Члени конкурсної комісії виконують свої функції на громадських засадах.
6. Рішення конкурсної комісії приймається більшістю голосів її членів.
7. Забезпечення роботи конкурсної комісії покладається на Міненерго.
8. Засідання конкурсної комісії є відкритими для громадськості. Протокол засідання конкурсної комісії, який підписується усіма її членами, оприлюднюється не пізніше ніж на наступний робочий день після проведення засідання шляхом розміщення на веб-сайті Міненерго. Члени конкурсної комісії мають право подавати письмові зауваження до протоколу її засідання.
9. Голова конкурсної комісії звітує перед Кабінетом Міністрів України щодо результатів її роботи, представляє протоколи засідань та інші матеріали на засіданні Кабінету Міністрів України.
Етапи конкурсу, оголошення про його проведення
10. Конкурс проводиться такими етапами:
1) оголошення про проведення конкурсу;
2) подання конкурсних пропозицій;
3) розкриття конкурсних пропозицій та кваліфікаційний відбір;
4) обрання переможця конкурсу.
10-1. Постачальник "останньої надії" обирається один на зону балансування (зоною балансування є вся територія України).
11. Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється шляхом його розміщення на веб-сайті Міненерго.
12. В оголошенні про проведення конкурсу зазначається:
1) дата і підстава проведення конкурсу;
2) підстава утворення конкурсної комісії;
3) етапи та тривалість кожного етапу конкурсу;
4) строки (година, дата) подання та розкриття конкурсних пропозицій;
5) вимоги до кандидатів, перелік документів та інформація, що повинні міститися у конкурсній пропозиції, вимоги до них відповідно до цього Порядку; порядок оформлення та подання конкурсних пропозицій (зокрема адреса для подання конкурсних пропозицій у паперовій формі, у разі необхідності - адреса електронної пошти);
6) контактні дані особи (осіб), відповідальної за організацію конкурсу, та графік роботи конкурсної комісії.
13. Під час кваліфікаційного відбору конкурсна комісія перевіряє відповідність кандидатів таким критеріям, перелік яких є вичерпним:
взяття на себе зобов’язання дотримуватися законодавства в частині прав та обов’язків постачальника "останньої надії", які зазначені в заявці учасника;
наявність чинної ліцензії на провадження господарської діяльності з постачання природного газу;
наявність активів у формі грошей на рахунках для придбання газу або запасів газу в газосховищах або наявність договору з власником газу в газосховищах (з наданням підтвердних матеріалів у вигляді банківської виписки, копії наявних укладених договорів та/або листа-підтвердження оператора газотранспортної системи/оператора підземних сховищ газу) в обсязі, що не може бути меншим за найбільше значення місячного обсягу споживання газу всіма споживачами України протягом опалювального сезону 2019/20 року (значення оприлюднюється Міненерго під час оголошення конкурсу);
наявність персоналу та інших засобів, укладених договорів на транспортування газу, необхідних для провадження діяльності постачальника "останньої надії";
відсутність контролю, який здійснюється над кандидатом у значенні, наведеному в пункті 13 частини першої
статті 1 Закону України
"Про ринок природного газу" , резидентом держави-агресора, що визнана такою відповідно до законодавства.
14. Конкурсна пропозиція повинна складатися із:
1) заяви про участь у конкурсі, в якій зазначаються відомості про кандидата (повне найменування, ідентифікаційний номер та місцезнаходження юридичної особи, контактний номер телефону, прізвище, ім’я та по батькові керівника відповідного суб’єкта господарювання), а також зобов’язання щодо дотримання законодавства в частині прав та обов’язків постачальника "останньої надії" у разі перемоги в конкурсі;
2) відомості щодо засновників (акціонерів) кандидата (у довільній формі), що дає змогу для встановлення осіб, які здійснюють над ним контроль;
3) документів та інформації (у довільній формі), які підтверджують відповідність кандидата вимогам пункту 13 цього Порядку;
4) цінової пропозиції учасника, визначеної відповідно до пункту 24 цього Порядку.
15. Відповідальність за повноту і достовірність інформації, що міститься в конкурсній пропозиції, несе кандидат.
Подання конкурсних пропозицій
16. Кандидат подає конкурсну пропозицію відповідно до оголошення про проведення конкурсу протягом п’яти робочих днів з дати такого оголошення.
17. Конкурсна пропозиція оформлюється у вигляді пакета документів та інформації відповідно до вимог цього Порядку та оголошення про проведення конкурсу.
Конкурсна пропозиція разом з описом вкладення надсилається рекомендованим листом на адресу, зазначену в оголошенні про проведення конкурсу, або подається особисто.
18. Конкурсна пропозиція подається українською мовою або іншою мовою. До документів, що складені виключно іноземною мовою, додається переклад на українську мову, засвідчений в установленому порядку.
19. Кандидат має право у будь-який час до закінчення строку подання конкурсної пропозиції звертатися до конкурсної комісії для отримання додаткової інформації про конкурс, порядок та умови його проведення. Відповідні запити надсилаються, зокрема, електронною поштою, особі (особам), відповідальній за організацію конкурсу відповідно до оголошення про його проведення.
Запити та відповіді на них розміщуються на веб-сайті Міненерго з дотриманням вимог щодо конфіденційності інформації, що може містити комерційну цінність для інших осіб (зокрема інших кандидатів).
20. Конкурсна пропозиція вважається належним чином поданою в разі, коли вона була доставлена на адресу, зазначену в оголошенні про проведення конкурсу, не пізніше встановленого строку її подання. Конкурсні пропозиції, отримані після встановленого строку, до розгляду не приймаються.
Оцінка конкурсних пропозицій та обрання переможця конкурсу
21. Розкриття конкурсних пропозицій відбувається в день, зазначений в оголошенні про проведення конкурсу, в присутності не менше ніж чотирьох членів конкурсної комісії. Під час розкриття конкурсних пропозицій можуть бути присутні кандидати та представники громадськості.
22. За результатами розкриття конкурсних пропозицій складається протокол засідання конкурсної комісії, в якому зазначається, зокрема, кількість кандидатів та комплектність їх конкурсних пропозицій.
23. Після розкриття конкурсних пропозицій конкурсна комісія протягом п’яти днів перевіряє достовірність інформації, що міститься в конкурсних пропозиціях, та оцінює відповідність кандидатів вимогам до постачальника "останньої надії" (кваліфікаційний відбір) відповідно до закону та цього Порядку.
До четвертого етапу конкурсу допускаються лише кандидати, що пройшли кваліфікаційний відбір (далі - допущені кандидати).
24. Обрання переможця конкурсу здійснюється шляхом голосування членів конкурсної комісії за допущеного кандидата, який запропонував найнижче значення ціни природного газу, за якою постачальник "останньої надії" постачає природний газ споживачу, яка розрахована відповідно до формули з чітким визначенням розміру націнки постачальника "останньої надії" та повинна бути не вище ніж на 20 відсотків максимальної ціни, що склалася на ринку природного газу за попередній місяць.
................Перейти до повного тексту