- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
ДОГОВІР
про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Македонія
( Договір ратифіковано Законом
N 1371-XIV від 11.01.2000 )
Україна і Республіка Македонія (далі "Договірні Сторони"),
висловлюючи бажання будувати відносини між собою на основі традиційних дружніх зв'язків між обома народами,
враховуючи політичні та соціально-економічні зміни, що відбуваються в обох державах, в Європі і в усьому світі,
керуючись спільним прагненням зробити Європу континентом миру, стабільності і взаємовигідного співробітництва,
підтверджуючи свою відданість
Статуту Організації Об'єднаних Націй, принципам і документам Організації з безпеки та співробітництва в Європі, як і демократичним принципам, зафіксованим в актах Ради Європи,
домовилися про наступне:
Стаття 1
Договірні Сторони розвиватимуть відносини між собою як дружні держави на принципах взаємної довіри і взаємовигідного співробітництва, на основі суверенної рівності, незастосування сиди чи погрози силою, невтручання у внутрішні справи, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, поваги прав людини і основних свобод, сумлінного виконання міжнародних зобов'язань.
Стаття 2
Договірні Сторони сприятимуть підвищенню ролі ООН в зміцненні основ міжнародного миру і безпеки. Вони співробітничатимуть в Організації Об'єднаних Націй, інших міжнародних організаціях і форумах з питань, що становлять взаємний інтерес.
Стаття 3
Договірні Сторони розвиватимуть і поглиблюватимуть співробітництво в рамках Організації з безпеки та співробітництва в Європі, всебічно сприятимуть ефективному функціонуванню її інститутів та механізмів на основі положень
Хельсінкського Заключного Акту та інших документів ОБСЄ. Договірні Сторони докладатимуть зусиль для розширення та поглиблення заходів по зміцненню довіри і безпеки між усіма країнами-учасницями ОБСЄ.
Стаття 4
Договірні Сторони докладатимуть зусиль для подальшої інтеграції в європейському просторі, що має привести до порозуміння, взаємодовіри, дружби і співробітництва між народами Європи.
Водночас, Договірні Сторони виступатимуть за укладення міжнародних договорів з питань безпеки з метою розвитку процесів роззброєння і контролю над озброєнням.
Договірні Сторони негайно розпочнуть консультації, якщо на думку однієї з них виникає ситуація, що загрожує її територіальній цілісності або національній безпеці.
Вони співробітничатимуть між собою у здійсненні заходів, які можуть бути вжиті на двосторонній, регіональній та багатосторонній основі згідно із Статутом ООН або в рамках відповідних механізмів ОБСЄ і докладатимуть усіх необхідних зусиль, щоб усунути цю загрозу.
Стаття 5
Договірні Сторони підтримуватимуть регулярні контакти і проводитимуть зустрічі між представниками органів державної влади та управління на різних рівнях.
Договірні Сторони сприятимуть розвиткові співробітництва між міністерствами оборони обох країн на основі окремих угод.
Стаття 6
Договірні Сторони надаватимуть особливе значення розвитку контактів між парламентами двох держав.
Договірні Сторони підтримують розширення зв'язків між громадянами обох країн, а також контакти та співробітництво між їх містами і адміністративно-територіальними одиницями.
Стаття 7
Договірні Сторони забезпечуватимуть необхідні умови для збереження та розвитку етнічної, мовної, культурної та релігійної самобутності громадян українського походження, які постійно проживають у Республіці Македонія, і громадян македонського походження, які постійно проживають в Україні, згідно з міжнародними стандартами і зобов'язаннями двох держав та у відповідності з національним законодавством.
Договірні Сторони сприятимуть розвитку консульських відносин та полегшенню режиму поїздок між обома країнами для осіб, що належать до зазначених груп, сприятимуть ознайомленню з культурою і традиціями кожної Договірної Сторони.
Кожна з Договірних Сторін полегшуватиме в рамках чинного законодавства заснування і діяльність громадських організацій згаданих груп, якщо їх діяльність відповідає вимогам національного законодавства і не спрямована проти третіх країн.
Стаття 8
Договірні Сторони заохочуватимуть розвиток взаємовигідного економічного та торговельного співробітництва. Відповідно до чинного національного законодавства вони забезпечуватимуть сприятливі економічні, правові та фінансові умови для підприємницької та іншої господарської діяльності на своїй території юридичних та фізичних осіб другої Договірної Сторони, сприятимуть створенню спільних товариств, підприємств та банків, у тому числі і за участю партнерів з третіх країн, заохочуватимуть взаємні інвестиції і гарантуватимуть їх захист і звільнення від подвійного оподаткування.
Стаття 9
Договірні Сторони підтримуватимуть і розвиватимуть співробітництво в галузі енергетики та ресурсозберігаючих технологій, а також у галузі житлового будівництва та будівельної промисловості.
Стаття 10
................Перейти до повного тексту