- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Македонія про умови взаємних поїздок громадян
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 523 від 30.06.2010 )
Дата підписання: Дата затвердження Україною: Дата набрання чинності для України: | 06.02.2010 30.06.2010 27.08.2010 |
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Македонія, далі - Сторони,
- керуючись бажанням подальшого розвитку дружніх стосунків між двома державами,
- прагнучи спростити режим взаємних поїздок громадян держав обох Сторін,
домовилися про таке:
Стаття 1
Громадяни держави однієї Сторони в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом і перебувають на території держави іншої Сторони на підставі дійсних проїзних документів, зазначених у Додатках 1 і 2 до цієї Угоди, та дійсних віз, якщо інше не передбачено цією Угодою.
Стаття 2
1. Сторони не пізніше 30 днів з дати підписання цієї Угоди обмінюються по дипломатичних каналах зразками дійсних проїзних документів.
2. У випадку внесення змін до дійсних проїзних документів або введення нових проїзних документів, Сторони по дипломатичних каналах невідкладно повідомляють про це одна одну та надсилають зразки нових або змінених дійсних проїзних документів не пізніше ніж за 30 днів до початку їх використання.
Стаття 3
Неповнолітні громадяни держави однієї із Сторін в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом і перебувають на території держави іншої Сторони відповідно до положень цієї Угоди за дійсними проїзними документами або на підставі паспортних документів для виїзду за кордон батьків (законних представників), які їх супроводжують, із внесенням у ці документи згідно з встановленим законодавством кожної з обох держав порядком відомостей про дітей.
Стаття 4
Громадяни держави однієї із Сторін в'їжджають, прямують транзитом або виїжджають з території держави іншої Сторони через пункти пропуску через державний кордон, відкриті для міжнародного сполучення згідно із законодавством кожної із Сторін.
Стаття 5
Під час перетину державного кордону громадяни держав Сторін зобов'язуються дотримуватися правил і процедур, встановлених чинним внутрішнім законодавством іншої Сторони.
Стаття 6
1. Громадяни держави однієї із Сторін, які користуються дійсними дипломатичними або службовими паспортами, в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом та перебувають на території держави іншої Сторони без візи за умови, якщо перебування на її території не перевищує 90 днів протягом 180 днів.
2. Громадяни держави однієї із Сторін, направлені на роботу до дипломатичних представництв та консульських установ або до представництв при міжнародних організаціях, що знаходяться на території держави іншої Сторони, а також члени їхніх сімей, які перебувають разом з ними або їх супроводжують (чоловік, дружина, неповнолітні діти та інші особи, які перебувають на їхньому утриманні), що мають дипломатичні або службові паспорти, в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом або перебувають на території держави іншої Сторони протягом всього строку їх акредитації без віз.
Стаття 7
1. Громадяни держави однієї Сторони, які прямують транзитом через територію держави іншої Сторони, можуть перебувати на території цієї держави на підставі дійсних проїзних документів без віз не більше 5 днів.
2. Умовою для транзиту є наявність одного з документів, зазначених в Додатку 3 до цієї Угоди, що підтверджує транзитний характер поїздки.
Стаття 8
1. Громадяни держави однієї Сторони, які в'їжджають на територію держави іншої Сторони з метою ділових контактів, здіснення обміну в науково-технічній, освітній, культурній та спортивній сферах або журналістської діяльності, короткострокового перебування з метою навчання та лікування, а також відвідання родичів або знайомих, в'їжджають, виїжджають і перебувають на території держави іншої Сторони без візи до 90 днів протягом 180 днів.
Підставою для в'їзду громадян Республіки Македонія на територію України є оригінал запрошення, оформленого відповідно до чинного законодавства України.
Підставою для в'їзду громадян України на територію Республіки Македонія є оригінал запрошення, завіреного відповідним державним органом Республіки Македонія.
2. Громадяни держави однієї Сторони, які подорожують з метою туризму, в'їжджають, виїжджають і перебувають на території держави іншої Сторони без візи на підставі оригіналу договору про надання туристичної послуги (ваучеру) і підтвердження про прийняття іноземного туриста від організації, що здійснює туристичну діяльність на території держави іншої Сторони, строком до 30 днів.
Стаття 9
Від обов'язку отримати візу або запрошення звільняються такі категорії громадян держав обох Сторін:
1) члени екіпажів цивільних повітряних суден України і Республіки Македонія - за наявності запису в декларації (польотному завданні);
2) члени екіпажів цивільних повітряних суден третіх держав - за наявності запису в декларації (польотному завданні);
3) члени екіпажів та персонал повітряних суден України і Республіки Македонія, а також персонал рятувальних команд, які відряджаються на територію держави іншої Сторони з метою участі в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Стаття 10
Громадяни держави однієї із Сторін, які мають дозвіл на постійне або тимчасове перебування на території держави іншої Сторони виїжджають, в'їжджають і перебувають на території держави іншої Сторони без візи.
Стаття 11
1. Відповідні органи держав обох Сторін розглядають заяви про видачу одноразової візи, як правило, не більше 5 робочих днів з дати прийому відповідної заяви та документів, необхідних для видачі візи.
2. Відповідні державні органи обох Сторін розглядають заяви про видачу багаторазової візи, як правило, протягом 10 робочих днів з дати прийому відповідної заяви і документів, необхідних для видачі візи.
Стаття 12
1. Сума збору за видачу візи громадянам держав обох Сторін встановлюється на взаємній основі відповідно до чинного внутрішнього законодавства кожної з держав Сторін.
2. Збір за видачу візи не стягується з наступних категорій громадян держав Сторін:
1) осіб віком до 18 років та старших 65 років;
2) інвалідів, а також осіб, які їх супроводжують;
3) осіб, які в'їжджають на підставі отриманого повідомлення про смерть або тяжку хворобу члена сім'ї;
4) осіб, які в'їжджають на підставі запрошення працівників дипломатичних представництв та консульських установ держав Сторін;
................Перейти до повного тексту