1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Декрет


Д Е К Р Е Т
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
( Декрет втратив чинність на підставі Закону N 2181-III від 21.12.2000, ВВР, 2001, N 10, ст.44 - набирає чинності з 1 квітня 2001 року )
Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 13, ст.114 ) ( Із змінами, внесеними згідно із Законами N 3898-XII від 01.02.94, ВВР, 1994, N 20, ст.120 N 287/94-ВР від 14.12.94, ВВР, 1995, N 1, ст. 3 N 96/96-ВР від 22.03.96, ВВР, 1996, N 16, ст. 71 N 653/96-ВР від 26.12.96, ВВР, 1997, N 9, ст. 78 N 1458-III від 17.02.2000, ВВР, 2000, N 14-15-16, ст.121 N 2120-III від 07.12.2000, ВВР, 2001, N 2-3, ст.10 )
Стаття 1. Загальні положення
1. У порядку, передбаченому цим Декретом, провадиться стягнення не внесених у встановлені строки:
а) податків, податкового кредиту та інших платежів до державного бюджету України, бюджету Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших місцевих бюджетів і позабюджетних фондів, якщо для цих платежів законодавством не передбачені спеціальні правила стягнення.
Зазначені платежі стягуються незалежно від будь-яких строків давності, за винятком випадків, передбачених цим Декретом та іншими законодавчими актами.
У такому ж порядку стягуються внески до державних цільових фондів, створених на підставі чинного законодавства;
б) платежів з державного обов'язкового страхування, внесків на державне соціальне страхування, відрахувань колективних сільськогосподарських і риболовецьких підприємств та міжгосподарських підприємств і організацій до централізованого Фонду соціального страхування колгоспників України;
в) сум фінансових санкцій, що застосовуються до підприємств, установ, організацій і громадян органами, яким це право надано законодавством.
2. Положення цього Декрету не зачіпають податкових пільг, установлених угодами України з іншими державами.
3. Цей Декрет не поширюється на стягнення:
податку на доходи іноземних юридичних осіб, якщо міжнародною угодою України встановлено інші правила;
штрафів, що накладаються за адміністративні правопорушення.
Стаття 2. Органи стягнення
1. Органами стягнення платежів, зазначених у статті 1 цього Декрету, є:
а) за податками, податковим кредитом та іншими платежами до державного бюджету України, бюджету Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших місцевих бюджетів і позабюджетних фондів, внесками до державних цільових фондів - податкові та інші державні органи, яким чинним законодавством надано право стягнення цих платежів або на які покладено обчислення відповідного платежу чи контроль за його сплатою;
б) за платежами з державного обов'язкового страхування - установи Української державної страхової комерційної організації;
в) за внесками на державне соціальне страхування - установи Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України;
г) за відрахуваннями колективних сільськогосподарських і риболовецьких підприємств та міжгосподарських підприємств і організацій до централізованого Фонду соціального страхування колгоспників України - профспілкові організації працівників агропромислового комплексу та працівників рибного господарства.
2. Керівництво роботою, пов'язаною із стягненням податків, податкового кредиту та інших платежів до державного бюджету України, бюджету Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших місцевих бюджетів, внесків до державних цільових фондів і позабюджетних фондів, здійснюється Міністерством фінансів України та Головною державною податковою інспекцією України; платежів із державного обов'язкового страхування - Українською державною страховою комерційною організацією; відрахувань до централізованого Фонду соціального страхування колгоспників України - центральними комітетами профспілок працівників агропромислового комплексу та працівників рибного господарства; внесків на державне соціальне страхування - Фондом соціального страхування України та Пенсійним фондом України.
Стаття 3. Права органів стягнення
1. Органи стягнення, вказані у підпункті "а" пункту 1 статті 2 цього Декрету, мають право перевіряти грошові документи, бухгалтерські книги, звіти, кошториси, декларації та інші документи, пов'язані із стягненням не внесених у строк податків і неподаткових платежів, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та у громадян.
2. Органи стягнення, вказані у підпунктах "б", "в" і "г" пункту 1 статті 2 цього Декрету, мають право одержувати від підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян і перевіряти документи, що пов'язані виключно із стягненням відповідних внесків і відрахувань.
Стаття 4. Визначення недоїмки і пені за несвоєчасну сплату податків і неподаткових платежів
1. Після закінчення встановлених строків сплати відповідних платежів невнесена сума вважається недоїмкою і стягується з нарахуванням пені, якщо законодавством України не встановлено стягнення недоїмки за окремими платежами без нарахування пені.
Пеня із сум недоїмки нараховується з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу.
( Пункт 1 статті 4 в редакції Закону N 653/96-ВР від 26.12.96 )
2. За несвоєчасне зарахування платежів з вини установ банків до доходів державного бюджету України, бюджету Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших місцевих бюджетів і позабюджетних фондів, на рахунки установ Української державної страхової комерційної організації, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України та централізованого Фонду соціального страхування колгоспників України установа банку сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірах, установлених законодавством за такими видами платежів. Днем подання до установ банків платіжного доручення за всіма видами платежів вважається день його реєстрації в цих установах.
3.
( Зупинено до 1 січня 1997 року дію пункту 3 статті 4 в частині строків сплати донарахованих у 1996 році сум пені, штрафних та фінансових санкцій згідно із Законом N 96/96-ВР від 22.03.96 )
При надходженні сум на сплату недоїмки в першу чергу погашається недоїмка, а потім пеня. При стягненні недоїмки на підставі рішення суду передусім покриваються витрати, пов'язані з стягненням.
Стаття 5. Порядок зарахування пені з сум недоїмки
Суми пені, нарахованої з сум недоїмки, зараховуються до доходів державного бюджету України, бюджету Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших місцевих бюджетів, позабюджетних фондів, на рахунки установ Української державної страхової комерційної організації, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України та централізованого Фонду соціального страхування колгоспників України на ті підрозділи бюджетної класифікації, на які зараховуються податки та інші платежі, на суми недоїмки яких нарахована пеня.
Стаття 6. Стягнення недоїмки з підприємств, установ, організацій та іноземних юридичних осіб
1. Суми недоїмки за податками, податковим кредитом та іншими платежами до державного бюджету України, бюджету Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших місцевих бюджетів, до державних цільових фондів і позабюджетних фондів з підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та наслідків фінансово-господарської діяльності стягуються у безспірному порядку за розпорядженням державних податкових органів за весь час ухилення, крім випадків, передбачених цим Декретом та іншим чинним законодавством.
2. Суми недоїмки за платежами з державного обов'язкового і державного соціального страхування, що їх належить одержати з підприємств, установ і організацій, стягуються у безспірному порядку за розпорядженням Української державної страхової комерційної організації, Пенсійного фонду України і Фонду соціального страхування України, центральних комітетів профспілок працівників агропромислового комплексу та працівників рибного господарства.
3. Розпорядження про безспірне стягнення сум недоїмки не видаються, якщо підприємства, установи й організації своєчасно подали до установ банків платіжні доручення на перерахування належних платежів.

................
Перейти до повного тексту