1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 травня 2000 р. N 796
Київ
Про спеціальну економічну зону "Інтерпорт Ковель"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1368 від 27.08.2003 N 1168 від 08.09.2004 )
Відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1999 р. N 702 "Про спеціальну економічну зону "Інтерпорт Ковель" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про спеціальну економічну зону "Інтерпорт Ковель" та Порядок розгляду та схвалення інвестиційних проектів, що реалізуються на території спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" (додаються).
2. Волинській обласній державній адміністрації в місячний термін:
утворити Раду з питань розвитку спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель";
забезпечити розроблення та прийняття відповідних нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення функціонування спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель".
3. Міністерству економіки разом з Антимонопольним комітетом, Державним комітетом статистики, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади здійснювати моніторинг функціонування спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель", в тому числі з метою недопущення зловживання монопольним становищем, неправомірного обмеження конкуренції та недобросовісної конкуренції суб'єктами цієї спеціальної економічної зони, і вносити у разі потреби в установленому порядку до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо обмеження ввезення на митну територію України з території спеціальної економічної зони та вивезення з митної території України у цю зону окремих видів товарів.
4. Державній митній службі за поданням органу господарського розвитку спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" установити території та межі зон митного контролю, а також режим переміщення на територію та з території спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" товарів, транспортних засобів та громадян.
5. Державній податковій адміністрації разом з Державною митною службою встановити порядок контролю за правильністю застосування спеціального пільгового режиму оподаткування, встановленого у спеціальній економічній зоні "Інтерпорт Ковель", та порядок митного оформлення товарів, що ввозяться на територію цієї зони та вивозяться з неї.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 27
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 травня 2000 р. N 796
ПОЛОЖЕННЯ
про спеціальну економічну зону "Інтерпорт Ковель"
1. Це Положення визначає систему управління та організаційні засади функціонування спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" (далі - СЕЗ) та її суб'єктів.
2. СЕЗ включає частину території Ковельського району та м.Ковеля Волинської області загальною площею 56,77 гектара, визначеною згідно з картою території, оригінал якої зберігається у Волинській обласній раді.
На території СЕЗ діє митний, податковий та інші режими економічної діяльності, встановлені Указом Президента України від 22 червня 1999 р. N 702 "Про спеціальну економічну зону "Інтерпорт Ковель".
3. Органами управління СЕЗ є:
Рада з питань розвитку спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" (далі - Рада);
відповідні органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації;
орган господарського розвитку СЕЗ (далі - адміністрація СЕЗ).
4. Рада є органом управління СЕЗ, що утворюється Волинською облдержадміністрацією, і діє на підставі положення про Раду.
До складу Ради входять представники, делеговані органами місцевого самоврядування, а також визначені місцевими держадміністраціями, адміністрацією СЕЗ, Мінекономіки, Мінтрансом, Держмитслужбою та Державною податковою адміністрацією (по одному від кожного).
5. До повноважень Ради належить:
затвердження стратегічних та поточних програм розвитку СЕЗ;
внесення пропозицій щодо зміни режиму економічної діяльності у порядку, встановленому законодавством України;
розгляд та схвалення за поданням адміністрації СЕЗ інвестиційних проектів, що реалізуються на території цієї зони, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
розгляд у досудовому порядку спорів, що виникають між суб'єктами СЕЗ та її адміністрацією, органами місцевого самоврядування;
реалізація інших повноважень, передбачених цим положенням, іншими нормативно-правовими актами.
6. У роботі Ради можуть брати участь з правом дорадчого голосу представники установ, організацій та підприємств, діяльність яких пов'язана з функціонуванням СЕЗ.
Рада не втручається в оперативно-господарську діяльність адміністрації СЕЗ.
6-1. Рішення про схвалення інвестиційного проекту приймається Радою лише за наявності позитивних висновків щодо доцільності його реалізації від усіх центральних органів виконавчої влади, залучених до проведення експертизи.
( Порядок доповнено пунктом 6-1 згідно з Постановою КМ N 1368 від 27.08.2003 )
7. Адміністрація СЕЗ є юридичною особою, що уповноважена або спеціально створена Волинською облдержадміністрацією відповідно до законодавства.
8. До повноважень адміністрації СЕЗ належить:
розроблення та забезпечення реалізації стратегічних і поточних програм розвитку СЕЗ, затвердження в установленому порядку генерального плану її території;
розгляд пропозицій суб'єктів підприємницької діяльності (інвесторів) щодо реалізації інвестиційних проектів на території СЕЗ та надання Раді висновку з цього питання;
укладення договорів (контрактів) із суб'єктами підприємницької діяльності (інвесторами) про реалізацію інвестиційних проектів, схвалених Радою;
реєстрація у порядку, визначеному Радою, суб'єктів СЕЗ та інвестицій, здійснюваних у цій зоні;
укладення із суб'єктами СЕЗ у межах повноважень, наданих їй Ковельською районною та міською радами, договорів оренди земельних ділянок та об'єктів інфраструктури, розміщених на території СЕЗ;
забезпечення у межах своїх повноважень контролю за інвестуванням суб'єктами СЕЗ, дотриманням ними умов договору (контракту) про реалізацію інвестиційного проекту;
будівництво об'єктів виробничої та невиробничої інфраструктури на території СЕЗ;
укладення договорів на виконання підрядних робіт, пов'язаних з облаштуванням території СЕЗ, будівництвом об'єктів виробничої та невиробничої інфраструктури, розвитком мережі комунікаційних зв'язків;
укладення договорів на експлуатацію об'єктів інфраструктури, розміщених на території СЕЗ;
організація підготовки та перепідготовки кадрів;
забезпечення дотримання у разі встановлення Кабінетом Міністрів України спеціального порядку в'їзду до СЕЗ і виїзду з неї громадян України, іноземців та осіб без громадянства, ввезення на територію цієї зони та вивезення з неї транспортних засобів та вантажів;
здійснення разом з відповідними органами державної влади заходів щодо забезпечення законності та правопорядку, економічної та екологічної безпеки на території СЕЗ.
9. Контроль за діяльністю адміністрації СЕЗ здійснюють Рада та Волинська облдержадміністрація.
10. Заявник може ініціювати внесення змін до схваленого інвестиційного проекту (крім змін, пов'язаних з імпортом товарів 1-24 груп УКТЗЕД, та змін, що можуть призвести до зменшення кошторисної вартості інвестиційного проекту порівняно з установленим законодавством мінімальним рівнем).
Зміни до інвестиційного проекту розглядаються і схвалюються Радою у разі:

................
Перейти до повного тексту