1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


Меморандум
про взаєморозуміння у галузі енергетики між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і Міністерством енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
25.01.2011
25.01.2011
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Міністерство енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки (далі - "Сторони"),
- бажаючи підсилити та зміцнити співробітництво в енергетичній галузі залежно від відповідних умов і взаємних інтересів Сторін;
- відзначаючи нові можливості для розширення економічного та комерційного співробітництва;
- беручи до уваги те, що таке співробітництво дасть можливість зміцнити відносини між двома державами;
погодилися про таке:
Стаття 1
ЦІЛІ МЕМОРАНДУМУ
1.1 Сторони, на засадах взаємних інтересів, створять основу для спільного інституційного співробітництва та заохочуватимуть і підтримуватимуть двостороннє співробітництво у галузі енергетики.
1.2 Сторони, в межах законодавства своїх держав і нормативно-правових актів, сприятимуть розвитку двостороннього наукового, технічного, технологічного, нормативного, адміністративного і комерційного співробітництва в галузі енергетики.
1.3 Сторони погоджуються співпрацювати з метою сприяння інвестиційній діяльності в обох державах в галузі енергетики.
1.4 Сторони також погоджуються заохочувати обмін інформацією та досвідом, особливо з метою покращення співробітництва між суб'єктами господарювання обох держав, які працюють в галузі енергетики.
Стаття 2
ВІДПОВІДАЛЬНІ ОРГАНИ
2.1 Відповідальними органами за виконанням цього Меморандуму є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Державне агентство України з енергоефективності та енергозбереження (у частині, що передбачена статтею 3 цього Меморандуму) і Міністерство енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки.
Стаття 3
СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ
3.1 Сторони визначать і розвиватимуть спільні проекти в сфері відновлювальної енергетики з метою зміцнення існуючих ділових та дослідницьких зв'язків. Можливими напрямками є:
a) Використання джерел відновлювальної енергії, таких як вітер і сонце, та промислового співробітництва і маркетингу, що стосується систем виробництва електроенергії в обох державах;
b) Розвиток та маркетинг систем виробництва електроенергії для використання джерел відновлювальної енергії, включаючи вітер, сонце, малих водних ресурсів, проте не обмежуючись тільки цими джерелами;
c) Обмін інформацією, що стосується ефективного використання та стійкого розвитку геотермальних ресурсів;
d) Здійснення спільних проектів у сфері геотермальної енергетики для використання, розвитку та управління геотермальними ресурсами;
e) Дослідження можливості для спільних проектів;
f) Дослідження можливостей реалізації спільних проектів з модернізації та будівництва нових гідроелектростанцій, гідроакамулюючих електростанцій, малих гідроелектростанцій, електромеханічного обладнання для гідроелектростанцій, проектування турбін, виробництва турбін і генераторів та трансформаторних підстанцій під ключ.
Стаття 4
СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ ТОРГІВЛІ І ПОСТАЧАННЯ
4.1 Сторони цінують і підтримують подальшу третю стадію дослідження в рамках Проекту Планування електропередачі в Чорноморському регіоні і залежно від результатів цього Проекту досліджуватимуться можливості обміну енергією та торгівлі між двома державами.
Стаття 5
ІНВЕСТУВАННЯ
5.1 Сторони підтверджують, що існує чимало потенційних сфер інвестування в галузі енергетики для державного та приватного сектору. Сторони будуть заохочувати свої відповідні компанії інвестувати енергетичні галузі обох держав та/або третіх країн.
Стаття 6
СПІВРОБІТНИЦТВО У ГІРНИЧІЙ СФЕРІ
6.1 Сторони заохочуватимуть співробітництво і консультації між державними та приватними інституціями щодо розробки родовищ і маркетингу шахт та їх похідних продуктів у обох державах.
6.2 Співробітництво між Сторонами у гірничій сфері відбуватиметься за такими напрямами:
a) Реалізація спільних проектів у напрямку дослідження родовищ вугілля;

................
Перейти до повного тексту