1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Турецької Республіки про співробітництво в галузі залізничного транспорту
( Угоду затверджено Постановою КМ N 420 від 07.03.2007 )
Дата підписання:
Дата затвердження Україною:
Дата набрання чинності для України:
07.06.2005
07.03.2007
25.01.2010
Кабінет Міністрів України і Уряд Турецької Республіки, далі - "Договірні Сторони",
ґрунтуючись на принципах рівноправного партнерства і взаємної поваги,
керуючись прагненням до подальшого розвитку співробітництва в галузі транспорту,
надаючи значення координації і спільній діяльності у галузі залізничного транспорту обох держав,
беручи до уваги важливість залізничних перевезень пасажирів і вантажів як у двосторонньому сполученні, так і транзитом в треті країни,
домовилися про таке:
Стаття 1
1. Договірні Сторони здійснюють співробітництво, надають одна одній необхідну допомогу з метою подальшого розвитку залізничних перевезень між країнами обох Договірних Сторін та вживають необхідних заходів щодо вдосконалення міжнародних залізничних пасажирських і вантажних перевезень.
2. Кожна з Договірних Сторін вживає необхідних заходів, відповідно до національного законодавства та міжнародних норм, для забезпечення безперешкодного залізничного перевезення пасажирів, вантажів, багажу, вантажобагажу та рухомого складу як між обома державами, так і транзитом з держав Договірних Сторін у треті країни.
3. Договірні Сторони погодилися дотримуватись діючого на залізничному транспорті порядку здійснення залізничних перевезень пасажирів і вантажів, багажу, вантажобагажу та рухомого складу відповідно до міжнародних угод в галузі залізничних перевезень, сторонами яких вони є.
Стаття 2
Для цілей цієї Угоди термін:
1. "Компетентні органи Договірних Сторін" означає:
з української сторони - Міністерство транспорту та зв'язку;
з турецької сторони - Міністерство транспорту Туреччини.
2. "Залізниці Договірних Сторін" означає:
з української сторони - Державна адміністрація залізничного
транспорту України (Укрзалізниця);
з турецької сторони - Генеральна Дирекція Турецької
Державної залізниці.
3. "Службовий персонал Залізниць Договірних Сторін" означає працівників Залізниць Договірних Сторін, які безпосередньо виконують обов'язки, що випливають з Угоди.
Стаття 3
Договірні Сторони надають своїм Компетентним органам і Залізницям повноваження для укладання протоколів, що встановлюють детальний порядок імплементації положень цієї Угоди відповідно до конкретних умов.
Стаття 4
1. Залізниці Договірних Сторін забезпечують безперешкодне прийняття й проходження транзитних вантажів залізницями держав Договірних Сторін, за винятком вантажів, ввезення і транзит яких забороняється чи обмежується національним законодавством держав Договірних Сторін. Організація перевезень вантажів залізничним транспортом з України транзитом територією Турецької Республіки, також як і з Турецької Республіки транзитом територією України, а також транзитом з третіх країн в треті країни і порядок розрахунків, регулюються двосторонніми угодами між Залізницями Договірних Сторін та багатосторонніми міжнародними договорами в галузі залізничного транспорту, сторонами яких вони є.
2. Для вирішення невідкладних питань щодо залізничних перевезень Залізниці Договірних Сторін можуть відкривати на території держави іншої Договірної Сторони свої представництва.
Стаття 5
Залізниці Договірних Сторін забезпечують взаємне невідкладне інформування про виникнення перешкод для здійснення залізничних перевезень між обома державами їхніми територіями, а також про усунення цих перешкод.
Стаття 6
1. Договірні Сторони визнають необхідність провадження узгодженої тарифної політики у галузі залізничних перевезень в обох державах.
2. Тарифи й порядок розрахунків за міжнародні перевезення залізницями встановлюються у двосторонніх угодах між Компетентними органами та Залізницями Договірних Сторін, які діють в межах своїх повноважень, та відповідно до багатосторонніх угод у галузі залізничних перевезень, сторонами яких вони є.
Стаття 7
1. Залізниці Договірних Сторін за взаємною згодою можуть направляти на територію держави кожної з Договірних Сторін Службовий персонал залізниць для виконання обов'язків, що встановлюються цією Угодою.
2. Перетин державного кордону Службовим персоналом Залізниць Договірних Сторін для виконання обов'язків, що встановлюються цією Угодою, здійснюється в установлених пунктах перетину державного кордону залізницями відповідно до чинного національного законодавства держав Договірних Сторін і міжнародних договорів, сторонами яких вони є.
3. Службовий персонал Залізниць Договірних Сторін:
а) виконує свої обов'язки на території держави іншої Договірної Сторони відповідно до міжнародних норм, чинного національного законодавства держав Договірних Сторін, угод між Залізницями Договірних Сторін і узгоджених службових інструкцій;
b) при в'їзді, виїзді і перебуванні на території держави іншої Договірної Сторони зобов'язаний дотримуватися національного законодавства цієї держави;

................
Перейти до повного тексту