1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
про міжнародні автомобільні перевезення між Урядом України та Урядом Республіки Туреччина
Дата підписання
Дата набуття чинності:
30.05.1994
27.01.1995
Уряд України та Уряд Республіки Туреччина, надалі Договірні Сторони,
прагнучи сприяти розвитку автомобільних перевезень пасажирів і вантажів між двома країнами, а також транзитом через їх території, уклали цю Угоду, в якій прийшли до згоди щодо таких питань.
Стаття 1
Положення цієї Угоди стосуються міжнародних перевезень пасажирів і вантажів з території або на територію однієї з Договірних Сторін або транзитом через територію іншої Договірної Сторони транспортними засобами, які зареєстровані на території першої Договірної Сторони.
Стаття 2
Визначення термінів
Відповідно до цієї Угоди будуть використовуватися такі терміни:
- термін "перевізник" означає будь-яку фізичну або юридичну особу, яка має право на перевезення пасажирів і вантажів згідно з законодавством і порядком, що діють на територіях країн Договірних Сторін;
- термін "транспортний засіб" означає:
а) будь-який автотранспортний засіб з механічним приводом, який за своєю конструкцією придатний для перевезення більш восьми пасажирів, не враховуючи водія, або для перевезення вантажів чи для буксировки таких транспортних засобів;
б) сполучення із транспортного засобу, визначеного вище у пункті "а", та причепа або напівпричепа, з'єднаного з ним, і призначеного для перевезення пасажирів і вантажів;
- термін "дозвіл" означає дозвіл, який видається на транспортний засіб, що зареєстрований в одній із Договірних Сторін, іншою Договірною Стороною для в'їзду, виїзду чи проїзду через територію останньої, а також інші дозволи, які передбачені цією Угодою;
- термін "квота" означає кількість дозволів, які видаються щорічно компетентними органами Договірних Сторін;
- термін "регулярне автобусне сполучення" означає перевезення пасажирів між територіями двох Договірних Сторін згідно з визначеним маршрутом відповідно до затверджених графіків і тарифів;
- термін "регулярне транзитне автобусне сполучення" означає регулярне автобусне сполучення, що починається на території однієї з Договірних Сторін і перетинає територію іншої Договірної Сторони без посадки або висадки пасажирів та закінчується на території третьої сторони;
- термін "човникове сполучення" означає організоване міжнародне перевезення попередньо угрупованих згідно з терміном перебування пасажирів з одного й того ж місця відправлення у одне й те саме місце прибуття і їх повернення до місця відправлення після закінчення попередньо визначеного періоду (усі пасажири, що подорожують у складі групи, повинні повертатися тією ж групою, при цьому перша зворотна поїздка з місця призначення і остання поїздка до місця призначення виконуються без пасажирів);
- термін "перевезення із зачиненими дверима (туристичні перевезення)" означає міжнародні перевезення однієї й тієї ж групи пасажирів на одному й тому ж транспортному засобі за маршрутом, що починається з пункту на території тієї ж сторони без посадки або висадки пасажирів;
- термін "транзитні перевезення" означає перевезення пасажирів і вантажів через територію однієї з Договірних Сторін між пунктами відправлення і призначення, які знаходяться на території цієї Договірної Сторони.
Перевезення пасажирів
Стаття 3
Перевізник однієї з Договірних Сторін може здійснювати регулярні перевезення або регулярні транзитні перевезення через територію іншої Договірної Сторони після попереднього одержання річного дозволу від компетентного органу іншої Договірної Сторони.
Стаття 4
Пропозиції про організацію регулярного автобусного сполучення між обома країнами попередньо передаються один одному компетентними органами Договірних Сторін. Ці пропозиції повинні містити дані відносно:
- найменування перевізника (фірми);
- маршруту слідування;
- розкладу руху;
- тарифів;
- пунктів зупинок, на яких перевізник буде здійснювати посадку та висадку пасажирів, а також дані відносно початку і наміченого періоду перевезень.
Стаття 5
Для здійснення нерегулярних автобусних перевезень між обома країнами або транзитом через їх території, за винятком автобусного сполучення, зазначеного в статті 6 цієї Угоди, необхідний дозвіл, який видається компетентними органами Договірних Сторін. Кількість дозволів, що видаються, визначаються Змішаною Комісією.
Стаття 6
Дозволи не потрібні для перевезення пасажирів в країни реєстрації транспортного засобу при перевезеннях із зачиненими дверима (туристичному транспортному сполученні, та при човниковому сполученні.
Перевезення вантажів
Стаття 7
Перевезення вантажів між обома країнами або транзитом через їх території до третіх країн, за винятком випадків, які зазначені у статті 8 цієї Угоди, виконуються транспортними засобами на підставі дозволів, що видаються у межах квоти, визначеної компетентними органами Договірних Сторін.
Стаття 8
1. Непотрібні дозволи на виконання перевезень між обома країнами і транзитом через території Договірних Сторін у випадках:
а) перевезення тіл померлих (в тому числі, у транспортних засобах, що призначені для цього);
б) перевезення предметів театральних декорацій;
в) перевезення товарів, обладнання і тварин, які необхідні для музичних вистав, кіно, цирку, фольклорних вистав, спортивних змагань, запису телевізійних та радіопрограм;
г) перевезення предметів мистецтва на виставки;
д) перевезення тварин, які використовуються для покращання породи і не призначені для забиття;
ж) перевезення пошкоджених або несправних транспортних засобів;
з) перевезення пошти;
і) разові перевезення вантажів у аеропорти і з аеропортів у наслідок зміни маршрутів польотів;
к) перевезення матеріалів для надання допомоги у випадках природних катаклізмів;
л) перевезення експонатів, обладнання і матеріалів для виставок та ярмарків;
м) у інших випадках, які погодить Змішана Комісія.
2. Дозвіл не потрібний для перевезення транспортних засобів, які прямують для надання технічної допомоги.
3. Винятки, про які йде мова у підпунктах "б", "в", "г", "л" пункту 1, дійсні тільки у тих випадках, коли вантаж має бути повернений в країну реєстрації транспортного засобу, або у випадку, коли вантаж прямує транзитом на територію третьої країни.
4. Список вантажів, перевезення яких не потребує дозволу, може бути збільшений Змішаною Комісією утвореною відповідно до статті 25 цієї Угоди.
Стаття 9
Дозволи дійсні протягом одного року. Дозволи на наступний рік будуть видаватися у листопаді кожного року. Можливий обмін деякою взаємопогодженою кількістю дозволів, яка необхідна додатково для задоволення потреб Договірних Сторін.
Дозвіл дійсний на одну поїздку туди/звідти і/або через території Договірних Сторін.
Дозвіл дійсний також для одного транспортного засобу і тільки для того перевізника, якому він був виданий, і не підлягає передачі іншим особам.
Стаття 10
1. Перевезення зброї, набоїв та військового спорядження, а також вибухових речовин між Договірними Сторонами або транзитом через територію однієї з Договірних Сторін може бути здійснене тільки після отримання на це спеціального дозволу.
2. Перевезення негабаритних та великовагових вантажів, а також небезпечних вантажів повинні здійснюватися згідно з національним законодавством Договірних Сторін, за умови, що на таке перевезення було видано спеціальний дозвіл компетентного органу Договірної Сторони, через територію якої буде здійснюватися перевезення.

................
Перейти до повного тексту