- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 жовтня 2013 р. № 787 Київ |
Про затвердження Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту
Затвердити Порядок утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту, що додається.
Прем'єр-міністр України |
М.АЗАРОВ |
Інд. 70 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 жовтня 2013 р. № 787
ПОРЯДОК
утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту
1. Цей Порядок визначає основні засади утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту.
2. Формування цивільного захисту утворюються як пости, ланки, групи, бригади, колони, команди та загони на непрофесійній основі і входять до складу сил цивільного захисту.
Залежно від призначення формування цивільного захисту можуть бути рятувальні, аварійно-відновлювальні, аварійно-технічні, пожежні, інженерні, медичні, транспортні, ремонтні, а також формування радіаційного і хімічного спостереження, санітарної обробки людей, спеціальної обробки майна, одягу та транспорту, матеріально-технічного та продовольчого забезпечення, зв’язку, захисту сільськогосподарських тварин та рослин, обслуговування захисних споруд цивільного захисту та інші.
3. Об’єктові формування цивільного захисту утворюються суб’єктами господарювання, які мають чисельність працюючого персоналу понад 50 осіб та володіють транспортною, будівельною, комунальною, медичною, пожежною та іншою спеціальною технікою і відповідають одній з таких умов:
віднесені до відповідної категорії цивільного захисту (особливої важливості, першої або другої категорії);
мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та (або) продовжують свою виробничу діяльність в особливий період;
експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки.
Зазначені формування призначені для проведення великих обсягів робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт, які потребують залучення великої кількості населення і техніки (далі - проведення аварійно-відновлювальних робіт), на об’єктах суб’єктів господарювання, що їх утворили.
За рішенням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій, виконавчих органів міських, селищних та сільських рад та за згодою керівників суб’єктів господарювання об’єктові формування цивільного захисту можуть залучатися до виконання завдань за призначенням на об’єктах інших суб’єктів господарювання чи на визначених територіях.
4. Територіальні формування цивільного захисту утворюються шляхом об’єднання об’єктових формувань цивільного захисту на відповідній території, у тому числі за згодою центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать суб’єкти господарювання, що їх утворили:
в Автономній Республіці Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим;
в областях, мм. Києві та Севастополі, районах - відповідними місцевими держадміністраціями;
на території міських, селищних та сільських територіальних громад - органами місцевого самоврядування.
У разі відсутності на території територіальної громади відповідних сил та засобів для утворення та забезпечення функціонування територіального формування заходи щодо забезпечення такого формування можуть здійснюватися декількома сусідніми територіальними громадами на підставі договору про співробітництво.
5. Органи управління територіальних формувань цивільного захисту утворюються або визначаються місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також суб’єктами господарювання, що належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади або перебувають у комунальній власності, на базі яких утворено формування.
6. Організаційна структура кожного виду формувань цивільного захисту, порядок їх оснащення технікою і майном визначаються в положеннях, що затверджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, виконавчими органами міських, селищних та сільських рад і керівниками суб’єктів господарювання, які ці формування утворили, згідно з Примірним положенням про формування цивільного захисту.
Примірне положення про формування цивільного захисту затверджується МВС.
Методичне керівництво та контроль за утворенням формувань цивільного захисту здійснює ДСНС.
Сили та засоби суб’єктів господарювання приватної форми власності включаються до територіальних формувань цивільного захисту на підставі договорів між місцевими органами виконавчої влади, виконавчими органами міських, селищних та сільських рад і відповідними суб’єктами господарювання.
Загальна кількість та місця розташування територіальних формувань цивільного захисту визначаються і затверджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями за погодженням із ДСНС.
7. До формувань цивільного захисту призначаються на добровільній основі працівники суб’єктів господарювання, які досягли 18 років, мають повну цивільну дієздатність, здатні за станом здоров’я виконувати покладені на них обов’язки, що підтверджується попередніми та періодичними медичними оглядами (далі - працівники).
................Перейти до повного тексту