1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 липня 1997 р. N 786
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1158 від 23.10.2019 )
Про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1040 від 27.06.2000 N 633 від 06.06.2001 N 746 від 16.08.2005 N 1571 від 08.11.2006 N 841 від 03.08.2011 N 507 від 17.07.2015 )
З метою реалізації положень, визначених у Законі України "Про енергозбереження", Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити на період до введення в дію систем енергетичних стандартів Загальне положення про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві (додається).
2. Покласти відповідальність за розроблення методик нормування, а також за розроблення і затвердження типових норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві:
міжгалузевих (загальновиробничого характеру) - на Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження;
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 841 від 03.08.2011 )
галузевих - на відповідні міністерства та інші центральні органи виконавчої влади;
регіональних (для підприємств усіх форм власності, що не належать до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади) - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації.
Галузеві та регіональні методики нормування підлягають погодженню з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження.
( Абзац п'ятий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 841 від 03.08.2011 )( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1571 від 08.11.2006 )
3. Державному комітетові з енергозбереження за погодженням з Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Міністерством праці та Міністерством юстиції у тримісячний термін розробити загальні рекомендації про матеріальне стимулювання колективів підприємств, організацій усіх форм власності та установ, окремих працівників державних підприємств, організацій та установ за ефективне використання та економію паливно-енергетичних ресурсів, а також подати узгоджені пропозиції щодо внесення змін і доповнень до актів законодавства про відповідальність підприємств та посадових осіб за нераціональне використання цих ресурсів залежно від їх перевитрат щодо встановлених норм.
4. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити починаючи з 1998 року організацію робіт з нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів за новими методиками на підприємствах, в установах та організаціях за розподілом відповідно до пункту 2 цієї постанови.
5. Державному комітетові з енергозбереження за погодженням з Міністерством економіки в тримісячний термін підготувати єдину методику розроблення і порядок реалізації галузевих (міжгалузевих) та регіональних програм з енергозбереження у взаємозв'язку із Загальним положенням про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві.
6. Міністерству статистики разом з Міністерством фінансів, Міністерством економіки та Державним комітетом з енергозбереження удосконалити статистичну звітність про результати використання паливно-енергетичних ресурсів, включаючи звітність про додержання норм питомих витрат.
Міністерству економіки та Міністерству фінансів під час формування проектів Державної програми економічного і соціального розвитку України та Державного бюджету України передбачати починаючи з 1998 року в межах реальних можливостей бюджету додаткові асигнування для Міністерства статистики на реалізацію заходів, визначених цією постановою.
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України

В.ДУРДИНЕЦЬ
Інд.37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 1997 р. N 786
ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві
1. Нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві України здійснюється з метою раціонального використання та економії паливно-енергетичних ресурсів і є основою для застосування економічних санкцій за їх нераціональне використання та запровадження економічних механізмів стимулювання енергозбереження.
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1040 від 27.06.2000 )
Нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів не передбачає втручання держави у господарську діяльність підприємств, пов'язану з обмеженням обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів або обсягів виробленої продукції. Воно є інструментом усунення нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, викликаного безгосподарністю та застосуванням застарілих технологій. Основними важелями цього механізму є матеріальне заохочення економії паливно-енергетичних ресурсів та фінансова відповідальність за їх нераціональне використання.
Нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів використовується також для прогнозування обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів у регіонах, галузях та у цілому в державі.
Основою для запровадження економічних механізмів стимулювання енергозбереження є прогресивні показники норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, а для застосування економічних санкцій та адміністративних штрафів - міжгалузеві, галузеві та регіональні норми питомих витрат.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1040 від 27.06.2000 )
2. Норми витрат паливно-енергетичних ресурсів - це затверджений уповноваженим на те Кабінетом Міністрів України органом виконавчої влади показник їх використання на одиницю виробленої продукції, виконаних робіт або наданих послуг встановленої якості (далі - одиниця продукції), орієнтований на прогресивне виробництво.
3. Норми витрат паливно-енергетичних ресурсів повинні встановлюватися з урахуванням особливостей конкретного виробництва, як правило, на рівні підприємства, установи, організації (далі - підприємство). Диференціація норм за конкретними технологіями чи видами споживання здійснюється підприємством самостійно на основі міжгалузевих та галузевих методик. Ці норми не повинні перевищувати встановлених показників міжгалузевих та галузевих типових норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів для певних видів споживання.

................
Перейти до повного тексту