1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 травня 2000 р. N 774
Київ
Про заходи щодо організації виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1574 від 20.10.2000 )
З метою забезпечення виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Державній податковій адміністрації, Державній митній службі, Фонду державного майна подати в 10-денний термін Міністерству фінансів пропозиції щодо заходів з мобілізації у 2000 році в повному обсязі бюджетних доходів у грошовій формі.
2. Міністерству фінансів:
подати на розгляд Кабінетові Міністрів України узагальнені пропозиції щодо мобілізації бюджетних доходів і додаткових джерел фінансування заходів, не забезпечених коштами Державного бюджету України на 2000 рік.
За результатами розгляду довести в установленому порядку до органів, які здійснюють контроль за надходженням податків і зборів (обов'язкових платежів) до державного бюджету, розподіл доходів Державного бюджету України на 2000 рік;
разом з Міністерством економіки, Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством юстиції уточнити перелік видів власних надходжень бюджетних установ і організацій, які зараховуються до спеціального фонду відповідних бюджетів;
разом з Міністерством економіки, Державною податковою адміністрацією, Фондом державного майна в установленому порядку подати узгоджений проект законодавчого акта про внесення доповнень до порядку сплати дивідендів, нарахованих на акції, що належать державі, а також встановлення терміну сплати та подання органам податкової служби розрахунків із зборів до Державного інноваційного фонду;
разом з Державною податковою адміністрацією, Державною митною службою, Фондом державного майна та іншими центральними органами виконавчої влади, відповідальними за збір податків, зборів (обов'язкових платежів), вжити невідкладних заходів, спрямованих на посилення платіжної дисципліни, забезпечити належне надходження платежів до Державного бюджету України.
3. Міністерству фінансів довести до Державної податкової адміністрації, Державної митної служби, Фонду державного майна та Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" щомісячні завдання надходжень у грошовій формі до загального фонду державного бюджету.
Державній податковій адміністрації, Державній митній службі, Фонду державного майна та Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" подавати Міністерству фінансів щомісячно до 10 числа місяця, що настає за звітним, інформацію про виконання зазначених завдань.
Міністерству фінансів щомісячно, не пізніше ніж до 15 числа місяця, що настає за звітним, подавати Кабінетові Міністрів України інформацію про стан виконання цих завдань.
4. Розпорядникам коштів державного бюджету:
під час укладення договорів на поставку продукції, виконання робіт, надання послуг і взяття інших зобов'язань, що фінансуються за рахунок державного бюджету, виходити лише із встановлених їм обсягів бюджетних асигнувань на 2000 рік.
Копії документів про взяття таких зобов'язань в обов'язковому порядку подавати до відповідного органу Державного казначейства для обліку бюджетних асигнувань та здійснення контролю за їх дотриманням. У виняткових випадках, коли такі документи розкривають плани оперативної діяльності чи специфіку органів державної влади, що забезпечують оборону або безпеку країни, подаються знеособлені витяги з них;
забезпечити своєчасне фінансування видатків на проведення розрахунків за спожиту електричну і теплову енергію та природний газ у межах установлених обсягів бюджетних асигнувань на цю мету.
5. Державній податковій адміністрації, Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", Міністерству палива та енергетики провести звіряння сум податкової заборгованості (недоїмки), включаючи фінансові санкції (за платежами), до державного та місцевих бюджетів станом на 1 січня 2000 р. підприємств Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", а також колишніх Міністерства енергетики та Міністерства вугільної промисловості і подати списки боржників Міністерству фінансів до 15 червня поточного року.
Державній податковій адміністрації підготувати і подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект постанови про завдання із скорочення в травні - грудні поточного року заборгованості (недоїмки) з податків, зборів (обов'язкових платежів) до Державного бюджету України.
Міністерству транспорту провести звіряння сум заборгованості (недоїмки) за відрахуваннями та зборами на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування, що виникла до 1 січня 2000 р., та вжити відповідних заходів для її погашення.
6. Міністерству праці та соціальної політики:
разом з місцевими органами виконавчої влади вивчити питання щодо збільшення обов'язкового відсотка розмірів середньомісячного та річного сукупних доходів, що сплачується громадянами у разі призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, до 30 - 40 відсотків для окремих категорій споживачів і підвищення достовірності даних щодо сукупного доходу, особливо отриманого від провадження підприємницької діяльності, які подаються для призначення субсидії;
вивчити безпосередньо на місцях практику прийняття районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, виконавчими органами міських і районних рад або утвореними ними комісіями рішень про надання додаткових пільг щодо призначення субсидій та подати в установленому порядку пропозиції стосовно внесення відповідних змін до законодавства з цього питання.
7. Міністерству економіки разом з Міністерством палива та енергетики подати Кабінетові Міністрів України зведений розрахунковий баланс споживання (в тому числі у натуральних одиницях) теплової та електричної енергії, природного газу і води за видами споживачів у 1995 - 1999 роках і на 2000 рік.
8. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям установити ліміти споживання теплової та електричної енергії, природного газу і води для кожної бюджетної установи та організації, забезпечити контроль за дотриманням доведених лімітів.
9. Міністерству економіки, Державному комітетові з енергозбереження, Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики і Міністерству юстиції внести Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо притягнення до відповідальності керівників бюджетних установ і організацій за порушення встановлених лімітів споживання теплової та електричної енергії, природного газу і води.
10. Міністерству економіки подати Кабінетові Міністрів України пропозиції про скорочення перехресного субсидіювання різних категорій споживачів продукції паливно-енергетичного комплексу, а також тих, що користуються послугами транспорту і зв'язку.
11. Установити, що пропозиції міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій про збільшення видатків понад затверджені призначення або інші пропозиції, які призводять до скорочення доходів державного бюджету чи утворення дефіциту, без визначення в них реальних джерел додаткових надходжень Кабінетом Міністрів України не розглядаються.
12. Фонду державного майна, міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади відповідно до законодавства забезпечити проведення загальних зборів у господарських товариствах, у статутних фондах яких є частка державного майна, з метою прийняття рішення про нарахування дивідендів за підсумками року в розмірі не менш як 50 відсотків прибутку та перерахування їх до 1 червня 2000 р. до Державного бюджету України.
13. Міністерству економіки та Міністерству фінансів у п'ятиденний термін скласти графік повернення у 2000 році до державного матеріального резерву ресурсів, виданих суб'єктам підприємницької діяльності у попередні роки, термін повернення чи оплати яких минув у 1999 році, у розрізі центральних і місцевих органів виконавчої влади на загальну суму, що за звітними даними становить 3017 млн. гривень, передбачивши зарахування з них до державного бюджету 706,7 млн. гривень у рахунок покриття суми перевищення видатків бюджету на фінансування колишнього Державного комітету по матеріальних резервах понад обсяги надходжень від реалізації матеріальних цінностей, і разом з Головним контрольно-ревізійним управлінням, Міністерством внутрішніх справ та за участю Служби безпеки забезпечити оперативне супроводження повернення до державного матеріального резерву ресурсів у визначені графіком терміни.

................
Перейти до повного тексту