1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 серпня 2019 р. № 770
Київ
Про затвердження порядків зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу та подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків стосовно військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб начальницького і рядового складу, поліцейських
Відповідно до абзаців шістнадцятого, сімнадцятого підпункту 27 пункту 19 розділу I та абзацу четвертого підпункту 3 пункту 9 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу за період з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2006 року;
Порядок подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 р. по 31 грудня 2016 р., необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу, поліцейським.
2. Міністерству фінансів передбачати у проекті закону про Державний бюджет України на відповідний рік у складі видатків за програмою КПКВК 2506080 "Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду" кошти на сплату страхових внесків, необхідних для виконання вимог Порядку зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу за період з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2006 р., затвердженого цією постановою.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. № 1185 "Про реалізацію деяких положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Офіційний вісник України, 2004 р., № 36, ст. 2407);
постанову Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 р. № 1298 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. № 1185" (Офіційний вісник України, 2007 р., № 86, ст. 3152).
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2019 р. № 770
ПОРЯДОК
зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу за період з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2006 р.
1. Цей Порядок регулює питання зарахування до страхового стажу періодів служби з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2006 р. військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу (далі - застраховані особи), які звернулися за призначенням пенсії та:
не набули право на пенсію за вислугу років згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) на момент досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";
не мають права на пенсію за вислугу років згідно із Законом внаслідок позбавлення військових або спеціальних звань, звільнення із служби у зв’язку із засудженням за умисне кримінальне правопорушення, вчинене з використанням свого посадового становища, або притягненням до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією;
набули право на отримання пенсії згідно із Законом, але виявили бажання отримувати пенсію в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
2. Під час звернення за призначенням пенсії (переведенням на пенсію відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування") особою, яка належить до однієї із категорій, зазначених у пункті 1 цього Порядку, територіальний орган Пенсійного фонду України перевіряє індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2006 р., що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб).
Територіальний орган Пенсійного фонду України зараховує відповідні періоди служби до страхового стажу на підставі реєстру застрахованих осіб, якщо в ньому є необхідні для обчислення страхового стажу відомості щодо грошового забезпечення та сплати страхових внесків.
У разі відсутності в реєстрі застрахованих осіб відомостей щодо грошового забезпечення страховий стаж зараховується на підставі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески, виданої військовою частиною чи органом, який виплачує (виплачував) грошове забезпечення.
У разі передачі справ до архівних установ довідки про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески подаються військовою частиною чи органом, який сплачував грошове забезпечення, на підставі інформації з архівних установ.
У разі ліквідації (припинення діяльності) військової частини чи органу, який виплачує (виплачував) грошове забезпечення, довідки про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески видаються правонаступниками або органами, які уповноважені рішеннями керівників державних органів.
Форми довідок про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески затверджуються правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Якщо документи про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески зберігаються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, знищені у зв’язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин, суми грошового забезпечення розраховуються в порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням із Мінсоцполітики.
3. За періоди, зараховані до страхового стажу відповідно до абзаців другого та третього пункту 2 цього Порядку, за які не були сплачені страхові внески, територіальним органом Пенсійного фонду України обчислюється сума страхових внесків, яка підлягає сплаті з державного бюджету.
Сума страхових внесків, яка підлягає сплаті з державного бюджету, обчислюється за кожен місяць служби окремо виходячи із сум грошового забезпечення, що були нараховані особі за відповідні періоди служби.
4. Сума страхових внесків обчислюється за формулою:
С = Д x Св,
де С - сума страхових внесків, що підлягає сплаті;
Д - сума грошового забезпечення, нарахована особі за відповідні роки служби;
Св - розмір страхового внеску, обчислений виходячи з розміру, встановленого за місяць нарахування виплат (доходу).
5. Територіальні органи Пенсійного фонду України щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, подають до Пенсійного фонду України відомості щодо обчислених сум страхових внесків, які підлягають сплаті з державного бюджету.
6. Пенсійний фонд України узагальнює отримані від територіальних органів Пенсійного фонду України відомості щодо обчислених сум страхових внесків, які підлягають сплаті з державного бюджету, і вносить їх до квартальної та річної звітності щодо сум страхових внесків, нарахованих стосовно деяких категорій осіб, які фінансуються з державного бюджету.
Пенсійний фонд України на підставі даних звітності готує прогнозні розрахунки необхідних видатків державного бюджету для сплати страхових внесків стосовно деяких категорій осіб та зазначає їх у бюджетному запиті щодо пенсійних програм, який подає головному розпоряднику бюджетних коштів.
7. Територіальний орган Пенсійного фонду України, що призначає пенсію, має право перевіряти обґрунтованість видачі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески.
8. Цей Порядок застосовується також у разі призначення пенсій у зв’язку з втратою годувальника в порядку та на умовах, що передбачені Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", у випадку смерті (загибелі) членів сімей осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України

................
Перейти до повного тексту