- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 травня 2000 р. N 766 Київ |
Про затвердження Порядку депонування коштів, не сплачених учасникам інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній, що ліквідуються, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками до викупу в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів інвестиційних фондів та інвестиційних компаній
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1854 від 12.12.2002 - набуває
чинності з 01.01.2004 року
N 256 від 28.03.2012 )
На виконання статті 2 Указу Президента України від 7 серпня 1999 р.
N 968 "Про заходи щодо забезпечення захисту прав учасників інвестиційних фондів та інвестиційних компаній" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок депонування коштів, не сплачених учасникам інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній, що ліквідуються, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками до викупу в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів інвестиційних фондів та інвестиційних компаній (додається).
2. Визначити відкрите акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" уповноваженим банком з обслуговування і виплати коштів за інвестиційними сертифікатами ліквідованих інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній.
3. Взяти до відома, що контроль за порядком депонування та виплати коштів, не сплачених учасникам інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній, що ліквідуються, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками до викупу в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів інвестиційних фондів та інвестиційних компаній, здійснюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ
N 256 від
28.03.2012 )
Прем'єр-міністр України | В.ЮЩЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 травня 2000 р. N 766
ПОРЯДОК
депонування коштів, не сплачених учасникам інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній, що ліквідуються, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками до викупу в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів інвестиційних фондів та інвестиційних компаній
( У тексті Порядку слова "Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку" в усіх відмінках замінено словом "НКЦПФР" згідно з Постановою КМ
N 256 від 28.03.2012 )
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає умови і механізм депонування та виплати коштів, не сплачених учасникам інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній, що ліквідуються відповідно до законодавства, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками до викупу в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів.
2. Депонування коштів, не сплачених учасникам інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній, що ліквідуються, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками до викупу в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів, здійснюється з метою розрахунків з цими учасниками. Учасники інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній можуть пред'являти до виплати інвестиційні сертифікати або сертифікати на сумарну вартість інвестиційних сертифікатів чи виписку з рахунка у цінних паперах у зберігача (далі - документи, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати), або інші документи, щодо яких прийнято відповідне рішення НКЦПФР і які передбачені Договором про депонування призначених для виплати за інвестиційними сертифікатами коштів (далі - інші документи, щодо яких прийнято відповідне рішення).
3. Депонування коштів, не сплачених учасникам інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній, що ліквідуються, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів, здійснюється у разі ліквідації:
закритих інвестиційних фондів або взаємних фондів інвестиційних компаній після закінчення терміну їх діяльності, визначеного інвестиційною декларацією;
інвестиційних фондів або взаємних фондів інвестиційних компаній у випадках, передбачених законодавством.
4. Депонуванню підлягають кошти, не сплачені учасникам інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній, що ліквідуються (далі - фонди), у зв'язку з непред'явленням цими учасниками до викупу в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення.
5. Депонування та виплата коштів, не сплачених учасникам фондів, що ліквідуються, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками в установлений термін належних їм інвестиційних сертифікатів (далі - кошти), за інвестиційними сертифікатами або документами, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи іншими документами, щодо яких прийнято відповідне рішення, здійснюється уповноваженим банком (далі - банк), визначеним Кабінетом Міністрів України.
6. Плата за обслуговування банком учасників фондів, які не пред'явили до викупу в установлений термін належні їм інвестиційні сертифікати або документи, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інші документи, щодо яких прийнято відповідне рішення, згідно з цим Порядком не справляється.
Поштові витрати банку, пов'язані з обслуговуванням виплати коштів, які згідно з цим Порядком депоновано інвестиційними фондами та інвестиційними компаніями, відшкодовуються за рахунок коштів, що підлягають виплаті, під час отримання банком платіжних документів, які підтверджують фактичні поштові витрати.
Депонування коштів
7. Депонування коштів здійснюється на підставі Договору про депонування призначених для виплат за інвестиційними сертифікатами коштів (далі - Договір), що укладається між ліквідаційною комісією фонду (інвестиційною компанією - у разі ліквідації її взаємного фонду) і регіональним структурним підрозділом банку за місцем знаходження фонду, що ліквідується.
8. У Договорі сторони мають передбачити:
а) зобов'язання ліквідаційної комісії передати банку:
реєстр учасників фонду, які не пред'явили до викупу в установлений термін належні їм інвестиційні сертифікати (додаток 1), завірений підписами уповноважених посадових осіб та печатками реєстратора, ліквідаційної комісії (для інвестиційного фонду), ліквідаційної комісії та інвестиційної компанії (для інвестиційної компанії), в друкованому вигляді та на електронних носіях, бланки інвестиційних сертифікатів або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення, випущених фондом, з описом їх зовнішнього вигляду, переліком реквізитів, ступенем захисту (за умови його наявності) - в разі випуску іменних інвестиційних сертифікатів у документарній формі:
реєстр учасників фонду, які не пред'явили до викупу в установлений термін належні їм інвестиційні сертифікати (додаток 2), завірений підписами уповноважених посадових осіб та печатками депозитарію цінних паперів, ліквідаційної комісії (для інвестиційного фонду), ліквідаційної комісії та інвестиційної компанії (для інвестиційної компанії), в друкованому вигляді та на електронних носіях, бланки документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати або інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення, випущених фондом, з описом їх зовнішнього вигляду, переліком реквізитів, ступенем захисту (за умови його наявності) - в разі випуску іменних інвестиційних сертифікатів у бездокументарній формі;
реєстр інвестиційних сертифікатів або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення, які не були пред'явлені до викупу в установлений термін (додаток 3), завірений підписами уповноважених посадових осіб та печатками депозитарію інвестиційного фонду (інвестиційної компанії), який має дозвіл НКЦПФР на здійснення діяльності зберігача, ліквідаційної комісії (для інвестиційного фонду), ліквідаційної комісії та інвестиційної компанії (для інвестиційної компанії), в друкованому вигляді та на електронних носіях, бланки інвестиційних сертифікатів або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення, випущених фондом, з описом їх зовнішнього вигляду, переліком реквізитів, ступенем захисту (за умови його наявності) - в разі випуску інвестиційних сертифікатів на пред'явника;
б) зобов'язання банку здійснювати виплати коштів за інвестиційними сертифікатами або документами, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи іншими документами, щодо яких прийнято відповідне рішення, ліквідованого фонду протягом встановленого терміну в межах задепонованих коштів;
в) терміни перерахування коштів та передачі розрахункових документів на перерахування коштів, призначених для депонування у відповідному обсязі, з поточного рахунка ліквідаційної комісії на відповідний рахунок у банку, які не повинні перевищувати термін діяльності ліквідаційної комісії.
9. У разі ненадходження в установлений термін коштів від ліквідаційної комісії банк у триденний термін письмово повідомляє про це НКЦПФР. У цьому випадку банк звільняється від зобов'язання виплачувати кошти учасникам фондів.
10. Банк має забезпечити для всіх учасників ліквідованих фондів, депонування коштів яких він здійснював (відповідно до Договору), доступ до інформації про порядок виплати задепонованих коштів.
Виплата банком коштів за інвестиційними сертифікатами
11. Виплата коштів за інвестиційними сертифікатами або документами, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи іншими документами, щодо яких прийнято відповідне рішення, здійснюється банком протягом трьох років з дня ліквідації фонду (дати виключення фонду з державного реєстру).
12. Для одержання коштів за інвестиційними сертифікатами або документами, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи іншими документами, щодо яких прийнято відповідне рішення, учасник (довірені особи учасника, опікуни - для недієздатних осіб, піклувальники ( опікуни) - для неповнолітніх осіб, спадкоємці) ліквідованого фонду протягом встановленого терміну подає банку заяву за встановленою формою (додаток 4) з пред'явленням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
( Абзац перший пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1854 від 12.12.2002 - набуває чинності з 01.01.2004 року )
Разом із заявою учасник фонду повинен передати банку наявні у нього інвестиційні сертифікати або документи, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інші документи, щодо яких прийнято відповідне рішення. Відмітка про одержання банком інвестиційних сертифікатів або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення, робиться на другому примірнику заяви, який повертається заявнику.
13. Для виплати депонованих коштів банк звіряє реквізити пред'явлених інвестиційних сертифікатів або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення, з описом їх зовнішнього вигляду та відповідними реквізитами зразків, а також з інформацією, зазначеною у відповідному реєстрі учасників фонду або реєстрі інвестиційних сертифікатів, та перевіряє автентичність пред'явлених інвестиційних сертифікатів або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення.
14. Задепоновані кошти у визначеній реєстром сумі:
видаються готівкою учасникам фонду - фізичним особам за пред'явленням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
перераховуються на банківський рахунок учасника фонду - юридичної або фізичної особи (у разі наявності банківського рахунка та бажання отримати кошти на зазначений рахунок).
Банк має виплатити кошти учаснику фонду за інвестиційними сертифікатами або документами, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи іншими документами, щодо яких прийнято відповідне рішення, не пізніше двох тижнів з дня подання заяви.
15. Банк без виплати задепонованих коштів повертає інвестиційні сертифікати або документи, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інші документи, щодо яких прийнято відповідне рішення, учаснику фонду не пізніше тижня з дня подання заяви у разі:
відсутності у відповідному реєстрі реквізитів пред'явлених інвестиційних сертифікатів або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, чи інших документів, щодо яких прийнято відповідне рішення;
................Перейти до повного тексту