- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
Договір
про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Таджикистан
( Договір ратифіковано Законом
N 3464-IV від 22.02.2006, ВВР, 2006, N 28, ст.243 )
Дата підписання: 06.07.2001
Дата рітифікації: 22.02.2006
Дата набуття чинності: 18.11.2002
Україна і Республіка Таджикистан, далі - Високі Договірні Сторони:
спираючись на традиційні дружні відносини між двома державами і народами;
прагнучи до розширення і розвитку економічних і культурних зв'язків, які склалися, зміцнення відносин дружби і взаємовигідного співробітництва, що відповідає інтересам двох держав;
підтверджуючи свою прихильність нормам міжнародного права, перш за все - цілям та принципам
Статуту Організації Об'єднаних Націй, дотримуючись зобов'язань, прийнятих у рамках Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі;
зобов'язуючись дотримуватися загальновизнаних міжнародних норм у сфері основних прав і свобод людини;
виходячи з готовності розбудовувати свої міждержавні відносини на засадах поваги до суверенітету, рівності, справедливості і невтручання у внутрішні справи, взаємної довіри та відкритості;
домовились про наступне:
Стаття 1
Високі Договірні Сторони будують свої відносини як дружні держави, послідовно керуючись принципами взаємної поваги державного суверенітету і територіальної цілісності, мирного врегулювання міжнародних спорів та незастосування сили чи загрози силою, економічних чи інших засобів тиску, рівноправності та невтручання у внутрішні справи, поваги та дотримання основних прав і свобод людини, сумлінного виконання своїх зобов'язань, а також іншими загальновизнаними нормами міжнародного права.
Стаття 2
Високі Договірні Сторони заохочують розвиток і зміцнення дружніх відносин, захисту основних прав і свобод людини, а також двостороннього політичного, економічного, науково-технічного, культурного і екологічного співробітництва і не перешкоджають укладенню інших міждержавних договорів і угод в цих галузях з третіми країнами.
Стаття 3
Високі Договірні Сторони взаємодіють з метою зміцнення миру, підвищення стабільності й безпеки як у глобальному, так і в регіональному масштабі.
Високі Договірні Сторони сприяють продовженню процесу роззброєння та зміцнення загальної безпеки, а також посиленню миротворчої ролі ООН.
Високі Договірні Сторони проводять систематичні консультації з питань, що становлять взаємний інтерес.
Стаття 4
Кожна з Високих Договірних Сторін утримується від підтримки будь-яких дій або заходів, спрямованих проти іншої Високої Договірної Сторони, або від участі в таких діях і не допускає, щоб її територія була використана з метою підготовки чи здійснення агресії або інших насильницьких дій проти іншої Високої Договірної Сторони.
У разі виникнення ситуації, що створює, на думку однієї з Високих Договірних Сторін, загрозу миру, що порушує мир у регіоні чи зачіпає інтереси її безпеки. Високі Договірні Сторони, у разі необхідності, можуть проводити взаємні консультації з метою координації своїх позицій.
Стаття 5
Кожна з Високих Договірних Сторін гарантує громадянам іншої Високої Договірної Сторони, а також особам без громадянства, які проживають на її території, незалежно від їх національної приналежності, віросповідання чи інших відмінностей, громадянські, політичні, соціальні, економічні, культурні права та свободи згідно із загальновизнаними міжнародними нормами з прав людини та законодавством Сторін.
Високі Договірні Сторони укладуть Консульську Конвенцію, Договір про правову допомогу в цивільних, сімейних і кримінальних справах, а також інші договори, що гарантують права своїх громадян, які проживають на території іншої Високої Договірної Сторони.
Стаття 6
Високі Договірні Сторони зобов'язуються здійснювати на своїй території дієві заходи, включаючи прийняття відповідних законодавчих актів з метою запобігання і припинення будь-яких дій, які можуть кваліфікуватися як розпалювання національної, расової, етнічної, мовної або релігійної нетерпимості, ворожнечі або ненависті.
Стаття 7
Високі Договірні Сторони сприяють розвитку і збереженню етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин, які населяють їх територію, і беруть їх під свій захист.
Високі Договірні Сторони укладуть Угоду про співробітництво з метою забезпечення прав та законних інтересів осіб, які належать до етнічних, мовних, культурних та релігійних меншин.
Стаття 8
Високі Договірні Сторони визнають та поважають територіальну цілісність та непорушність нині існуючих кордонів України і Республіки Таджикистан.
Високі Договірні Сторони зобов'язуються заборонити протиправну діяльність та присікати створення на своїй території організацій, груп і діяльність окремих осіб, спрямованих проти незалежності, територіальної цілісності кожної з держав.
Стаття 9
Високі Договірні Сторони сприяють поглибленню і розширенню наявних економічних відносин на засадах рівності та взаємної вигоди, поетапному переходу до вільного руху товарів, капіталів та робочої сили між двома державами згідно з принципами вільної торгівлі, дотримуючись правил та норм ГАТТ/СОТ.
Високі Договірні Сторони сприятимуть створенню рівних економічних, фінансових та правових умов для підприємницької та іншої господарської діяльності, включаючи стимулювання і взаємний захист інвестицій, а також для різних форм кооперації і прямих зв'язків господарських суб'єктів усіх форм власності обох держав шляхом укладення окремих угод.
Кожна з Високих Договірних Сторін буде утримуватись від дій, що можуть завдати економічної шкоди іншій Високій Договірній Стороні, сприяти обміну економічною інформацією, а також інформуванню одна одної про економічні рішення, що зачіпають права та законні інтереси іншої Високої Договірної Сторони, дотримуючись при цьому чинного законодавства обох держав у частині, що стосується доступу до інформації.
................Перейти до повного тексту