1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 липня 2023 р. № 762
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 472 і від 8 листопада 2022 р. № 1256
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 472 "Деякі питання використання коштів, що надходять на офіційні рахунки для пожертв на підтримку України" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 35, ст. 1915, № 41, ст. 2235) і від 8 листопада 2022 р. № 1256 "Деякі питання використання коштів з рахунка для задоволення потреб освіти і науки" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 90, ст. 5610) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 липня 2023 р. № 762
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 472 і від 8 листопада 2022 р. № 1256
( Див. текст ) ( Див. текст )
1. У додатку до Порядку використання офіційних рахунків для пожертв на підтримку України "United24", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 472, розділ "Інформація щодо витрат з рахунка для задоволення потреб освіти і науки (МОН)" викласти в такій редакції:
" ІНФОРМАЦІЯ
щодо витрат з рахунка для задоволення потреб освіти і науки (МОН)
Порядковий номер Найменування витрат, придбаних товарів Ціна за одиницю, гривень Кількість, одиниць Сума, гривень
Відновлення роботи державних та комунальних закладів освіти і наукових установ, що пошкоджені/знищені внаслідок бойових дій, придбання засобів навчання та обладнання
1
Придбання підручників, посібників, навчальних матеріалів
1
Придбання комп’ютерного та іншого обладнання, програмного забезпечення
1
Придбання шкільних автобусів для закладів загальної середньої освіти
1
Відновлення та модернізація мережі дослідницької та інноваційної інфраструктури
1
Інші потреби у забезпеченні безпечного освітнього середовища
1
…".
2. Порядок використання коштів з рахунка для задоволення потреб освіти і науки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2022 р. № 1256, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 листопада 2022 р. № 1256
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 21 липня 2023 р. № 762)
ПОРЯДОК
використання коштів з рахунка для задоволення потреб освіти і науки
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів з рахунка для задоволення потреб освіти і науки (далі - кошти), відкритого МОН у Національному банку для зарахування добровільних внесків (благодійних пожертв) від фізичних і юридичних осіб приватного права та/або публічного права (далі - рахунок), які є джерелом формування спеціального фонду державного бюджету.
2. Кошти спрямовуються на:
відновлення роботи державних та комунальних закладів освіти і наукових установ, що пошкоджені/знищені внаслідок бойових дій (розроблення проектної документації та проведення її експертизи в установленому законодавством порядку, будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, поточний ремонт), придбання засобів навчання та обладнання;
придбання підручників, посібників, навчальних матеріалів;
придбання комп’ютерного та іншого обладнання, програмного забезпечення;
придбання шкільних автобусів для закладів загальної середньої освіти;
відновлення і модернізацію мережі дослідницької та інноваційної інфраструктури;
інші потреби у забезпеченні безпечного освітнього середовища.
МОН може використовувати кошти в разі виникнення комісійних витрат у рамках виконання договору банківського рахунка з Національним банком.
Кошти можуть бути передані у вигляді трансфертів місцевим бюджетам.
3. Першочергово кошти спрямовуються на:
відновлення роботи державних та комунальних закладів освіти і наукових установ, що пошкоджені/знищені внаслідок бойових дій;
задоволення потреб освіти і науки у регіонах, на території яких відбувалися бойові дії.
4. Кошти можуть отримувати:
центральні органи виконавчої влади;
обласні та Київська міська військові адміністрації або обласні та Київська міська держадміністрації;
органи місцевого самоврядування;
підприємства, установи та організації державної і комунальної форми власності.
За напрямами використання, визначеними абзацами другим та четвертим - сьомим пункту 2 цього Порядку, кошти можуть отримувати центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська військові адміністрації або обласні та Київська міська держадміністрації, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форми власності.
За напрямами використання, визначеними абзацом третім пункту 2 цього Порядку, кошти може отримувати державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти".
5. Звернення щодо розподілу та/або передачі коштів іншому головному розпоряднику бюджетних коштів (далі - звернення) подаються обласними, Київською міською державними адміністраціями (обласними, Київською міською військовими адміністраціями), органами місцевого самоврядування, центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями (далі - заявники) МОН.
6. У зверненні зазначаються:
1) напрям використання коштів, визначений відповідно до пункту 2 цього Порядку;
2) необхідний обсяг коштів з відповідним обґрунтуванням;
3) деталізований розрахунок витрат у розрізі напрямів, календарний план робіт та заходів;
4) найменування та місцезнаходження головного розпорядника бюджетних коштів, реквізити рахунка спеціального фонду державного бюджету, відкритого у Казначействі (за наявності); у разі потреби - відповідальний виконавець бюджетної програми, розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня, одержувачі бюджетних коштів та код економічної класифікації видатків бюджету;
5) інформація про пошкоджене та знищене майно, внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, відповідно до Порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380 "Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 28, ст. 1539; 2023 р., № 61, ст. 3437).
7. Звернення розглядаються в порядку черговості їх реєстрації в МОН.
Звернення подаються в електронній формі на адресу електронної пошти: mon@mon.gov.ua.
Звернення оприлюднюються на офіційному веб-сайті МОН не пізніше ніж у десятиденний строк з дня їх надходження.
8. Рішення щодо розподілу та/або передачі коштів приймається у межах наявних на рахунку МОН коштів.
9. Для розгляду звернень і підготовки пропозицій щодо розподілу та/або передачі коштів МОН утворює комісію.
Персональний склад комісії затверджується МОН. Головою комісії є заступник Міністра освіти і науки.
До складу комісії включаються представники МОН, Національного агентства з питань запобігання корупції (за погодженням з головою), інших центральних органів виконавчої влади (за погодженням з їх керівниками), а також за згодою представники підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН, громадської ради при МОН, представники Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, інших державних органів, громадських об’єднань.
Кількість представників МОН та підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН, повинна становити менше половини загальної кількості членів комісії.
Кількість представників громадської ради при МОН, громадських об’єднань, проектів міжнародної технічної допомоги та виконавців таких проектів становить не менше третини складу комісії.
Засідання комісії веде голова, а за його відсутності - заступник голови.
Формою роботи комісії є відкрите засідання. Засідання можуть проводитися в режимі аудіо- чи відеоконференції.
Комісія затверджує регламент своєї роботи, в якому визначаються процедурні питання діяльності комісії та проведення її засідань. Рішення про затвердження регламенту приймається шляхом голосування не менш як двома третинами голосів складу комісії.
Голова (за його відсутності - заступник голови) комісії може прийняти рішення про проведення засідання у режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема Інтернету, або про участь члена комісії у засіданні в такому режимі.

................
Перейти до повного тексту