1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Дію Угоди припинено. Див. Закон № 3075-IX від 02.05.2023 )
УГОДА
МІЖ УРЯДОМ УКРАЇНИ ТА УРЯДОМ СИРІЙСЬКОЇ АРАБСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ПРО ТОРГОВЕЛЬНЕ, ЕКОНОМІЧНЕ І ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
( Угоду ратифіковано Законом № 508-IV від 06.02.2003 )
( Щодо припинення дії міжнародного договору 30 травня 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ № 72/14-612/1-63209 від 01.06.2023 )

Дата підписання:

21.04.2002

Дата ратифікації:

06.02.2003

Дата набуття чинності:

16.03.2003
( Сканована копія )
Уряд України та Уряд Сирійської Арабської Республіки (далі - Договірні Сторони),
бажаючи сприяти та розвивати торговельне, економічне та технічне співробітництво між своїми державами на основі рівності та взаємної вигоди,
домовились про наступне:
СТАТТЯ 1
Договірні Сторони вживатимуть необхідних заходів з метою зміцнення, розвитку та заохочення торговельних зв’язків, економічного та технічного співробітництва між своїми державами відповідно до чинного законодавства держав Сторін, зважаючи на економічний та технічний потенціал та потреби обох держав.
Договірні Сторони підтримуватимуть та розширюватимуть співробітництво між собою в галузі енергетики, водного господарства, сільського господарства, транспорту, паливно- енергетичного комплексу, будівництва, торгівлі та в інших галузях, які становлять взаємний інтерес.
СТАТТЯ 2
Економічне та технічне співробітництво між двома державами включатиме, зокрема наступні форми та засоби співробітництва:
- забезпечення технічної допомоги для інвестиційних проектів шляхом виконання розвідувальних робіт, підготовки проектної документації, технічних та економічних досліджень, поставки устаткування і матеріалів та направлення фахівців;
- передача технологій та ноу-хау;
- створення спільних підприємств;
- співробітництво між організаціями та компаніями двох держав з метою спільного виконання проектів на території держав Договірних Сторін чи на території будь-якої третьої держави.
СТАТТЯ 3
Договірні Сторони надаватимуть одна одній режим найбільшого сприяння стосовно:
- мит, податків та інших зборів, які застосовуються до імпорту та експорту;
- правил та адміністративних процедур стосовно митного очищення товарів походженням з держави однієї з Договірних Сторін та експортованих безпосередньо до держави іншої Договірної Сторони.
СТАТТЯ 4
Положення Статті 3 цієї Угоди не застосовуватимуться до:
1. привілеїв та пільг, що надаються однією з Договірних Сторін прикордонним державам з метою розвитку прикордонної торгівлі;
2. привілеїв та пільг, що випливають чи можуть випливати з участі або можливої участі однієї з Договірних Сторін в спільному ринку, митному союзі та/ чи зоні вільної торгівлі;
3. привілеїв, що Сірійська Арабська Республіка надала чи може надати в майбутньому будь-якій з арабських держав;
4. привілеїв, що одна з Договірних Сторін надала чи надасть будь- якій країні, що розвивається, згідно з міжнародним договором.
СТАТТЯ 5
Імпорт та експорт товарів і послуг здійснюватиметься на основі контрактів, які укладатимуться між юридичними та фізичними особами двох держав за ринковими цінами та згідно з законодавством держав Сторін і міжнародною торговельною практикою.
Договірні Сторони не нестимуть відповідальності за зобов’язаннями фізичних і юридичних осіб.
СТАТТЯ 6
Платежі між двома державами, що випливають з обміну товарами та послугами здійснюватимуться у вільно конвертованій валюті відповідно до чинних правил валютного регулювання, прийнятих в державах Сторін.

................
Перейти до повного тексту