1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 31 січня 2007 р. N 76
Київ
Про затвердження Порядку утворення спеціалізованого будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів і надання житлових приміщень у такому будинку та Типового положення про спеціалізований будинок для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів
Відповідно до частини п'ятої статті 21 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок утворення спеціалізованого будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів і надання житлових приміщень у такому будинку;
Типове положення про спеціалізований будинок для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 січня 2007 р. N 76
ПОРЯДОК
утворення спеціалізованого будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів і надання житлових приміщень у такому будинку
Утворення спеціалізованого будинку
1. Спеціалізований будинок для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів (далі - спеціалізований будинок) утворюється у разі наявності фінансових ресурсів на підставі рішення органу місцевого самоврядування.
2. Спеціалізований будинок є юридичною особою.
3. Спеціалізований будинок розміщується у спеціально спорудженій або реконструйованій житловій будівлі, переобладнаному нежитловому приміщенні або в будь-якому іншому приміщенні, спорудженому або переобладнаному з дотриманням архітектурно-планувальних, технічних і санітарно-гігієнічних норм.
4. Орган місцевого самоврядування виділяє для спорудження будівлі спеціалізованого будинку земельну ділянку, використання якої не потребує додаткових витрат для запобігання проявам техногенного та природного характеру, знесення існуючих будівель, виплати компенсації попереднім власникам землі, прокладення зовнішніх інженерних комунікацій, пайової участі у забезпеченні розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.
5. Будівля спеціалізованого будинку забезпечується необхідним інженерним обладнанням, економічними системами опалення та водопідігріву, енергозберігаючими приладами регулювання тепла та обліку тепло-, газо- і водопостачання.
6. Будівля спеціалізованого будинку складається з окремих, з усіма комунальними зручностями однокімнатних житлових приміщень, розрахованих на одну особу або подружжя. Площа такого приміщення повинна бути достатньою для забезпечення відповідного рівня комфортності проживання з урахуванням мінімальної норми, встановленої відповідно до законодавства, та відповідати санітарно-гігієнічним нормам.
Крім житлових приміщень у спеціалізованому будинку на нижніх поверхах будівлі можуть бути розміщені служби соціально-побутового призначення і медичного обслуговування.
7. Орган місцевого самоврядування, що прийняв рішення про утворення спеціалізованого будинку, встановлює з урахуванням потреб осіб, які проживають у такому будинку, кількість працівників служб соціально-побутового призначення і медичного обслуговування, а також визначає згідно із законодавством види та форми соціального обслуговування, перелік соціальних послуг, що надаються в спеціалізованому будинку, тарифи на такі послуги та способи їх надання.
8. Будівля спеціалізованого будинку обладнується спеціальними засобами та пристосуваннями для безперешкодного доступу до неї та всіх її приміщень осіб з обмеженими фізичними можливостями.
9. Видатки для функціонування спеціалізованого будинку, обслуговування та проведення поточного і капітального ремонту його будівлі, упорядкування та утримання прибудинкових територій здійснюються за рахунок коштів місцевого бюджету або інших джерел фінансування, у тому числі за рахунок коштів, що надходять від плати за наймання житла, утримання будівлі та прибудинкової території.
Поточний ремонт житлових приміщень у спеціалізованому будинку проводиться особами, які проживають у цих приміщеннях.
10. Положення про спеціалізований будинок, перелік документів, необхідних для поселення у цей будинок, умови укладення договору найму житлових приміщень та підстави його розірвання затверджуються органом місцевого самоврядування, що прийняв рішення про утворення такого будинку.
11. Реорганізація або ліквідація спеціалізованого будинку здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування у разі, коли особам, які проживають у цьому будинку, в установленому законодавством порядку гарантовано надання іншого житла, умови проживання в якому не гірші, ніж у спеціалізованому будинку.
Надання житлових приміщень у спеціалізованому будинку та умови проживання в ньому
12. Право на отримання житлового приміщення в спеціалізованому будинку мають особи, які відповідно до законодавства належать до категорії ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів, перебувають на соціальному квартирному обліку для позачергового, першочергового та на загальних підставах забезпечення соціальним житлом, потребують соціального захисту та обслуговування і подали відповідну заяву.
13. Протипоказанням для надання житлового приміщення у спеціалізованому будинку є наявність в осіб інфекційних, онкологічних захворювань IV клінічної групи, захворювань на наркоманію, алкоголізм, гостро виражених психічних захворювань, а також потреба у постійному сторонньому догляді та соціальному обслуговуванні.
14. Заяву про надання житлового приміщення у спеціалізованому будинку громадянин або уповноважена ним особа подає органу місцевого самоврядування за місцем перебування на соціальному квартирному обліку.
До заяви додається:
медична картка з висновком лікувально-профілактичного закладу про відсутність потреби у постійному сторонньому догляді та спроможність проживати самостійно;
висновок органу праці та соціального захисту населення про потребу в соціальному обслуговуванні та наданні соціальних послуг;
медична довідка про відсутність захворювань, наявність яких є протипоказанням для надання житлової площі у спеціалізованому будинку;
копія документа, що підтверджує належність особи до категорії громадян, які мають право на соціальне житло;
довідка органу місцевого самоврядування про перебування на обліку для забезпечення соціальним житлом;
довідка про доходи заявника та членів його сім'ї;
довідка про склад сім'ї (форма N 3).
15. Орган місцевого самоврядування протягом 30 робочих днів після надходження заяви та інших документів приймає рішення про надання або відмову у наданні житлового приміщення у спеціалізованому будинку.
16. Орган місцевого самоврядування у разі потреби може утворювати комісію з питань розгляду заяв про надання житлових приміщень у спеціалізованому будинку.
До складу комісії включаються працівники органу праці та соціального захисту населення, охорони здоров'я, інші фахівці із соціальної роботи, представники громадських організацій.
Комісія діє відповідно до положення про неї, що затверджується органом місцевого самоврядування.
17. Перевага в отриманні житлових приміщень у спеціалізованому будинку надається одиноким або одинокопроживаючим громадянам, зазначеним у статтях 11 і 12 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення", які перебувають на соціальному квартирному обліку для забезпечення соціальним житлом, потребують соціального захисту та обслуговування.
18. Житлове приміщення у спеціалізованому будинку надається особам на підставі рішення органу місцевого самоврядування, згідно з яким між органом місцевого самоврядування та особою, щодо якої прийнято рішення, укладається договір найму соціального житла.
19. Договір найму соціального житла розривається на вимогу органу місцевого самоврядування лише за рішенням суду.
20. Користування житловим приміщенням у спеціалізованому будинку є платним.
Розмір плати за користування житловим приміщенням у спеціалізованому будинку встановлюється органом місцевого самоврядування, що прийняв рішення про його утворення.
21. Особам, які проживають у спеціалізованому будинку і мають встановлені законодавством пільги, розмір плати за користування приміщенням визначається з урахуванням таких пільг.
Особи, які проживають у спеціалізованому будинку, мають право на призначення в установленому законодавством порядку субсидії на житлово-комунальні послуги.
22. Особам, які мають право на забезпечення соціальним житлом і потребують соціального захисту та обслуговування, житлове приміщення у спеціалізованому будинку надається безоплатно.

................
Перейти до повного тексту