1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України та Федеральною Радою Швейцарської Конфедерації про обмін стажистами
( Угоду ратифіковано Законом N 510-VI від 16.09.2008, ВВР, 2008, N 49, ст.359 )
Дата підписання: 28.11.2003
Дата ратифікації Україною: 16.09.2008
Дата набрання чинності для України: 27.10.2008
Кабінет Міністрів України та Федеральна Рада Швейцарської Конфедерації, далі - "Сторони",
висловлюючи бажання розвивати співробітництво на принципах партнерства, взаємної вигоди та спільної зацікавленості,
домовились про таке:
Стаття 1
1. Ця Угода поширюється на громадян України та Швейцарської Конфедерації, які на обмежений час на території іншої держави - України або Швейцарської Конфедерації - займають робоче місце за отриманою професією (далі - "стажисти"). Стажування здійснюється за набутим раніше фахом з метою удосконалення професійних та мовних знань.
2. Робоче місце може бути запропоноване за будь-якою професією, якщо тільки залучення іноземців до такої роботи не є предметом законодавчих обмежень держави Сторони, що приймає. Для професій, зайняття якими потребує окремого дозволу, його необхідно додатково отримати.
Стаття 2
1. Органами, уповноваженими представляти Сторони в реалізації цієї Угоди, є:
від України - Міністерство праці та соціальної політики України;
від Федеральної Ради Швейцарської Конфедерації - Федеральний департамент юстиції та поліції Швейцарської Конфедерації.
2. Органами, які будуть здійснювати практичні заходи з виконання цієї Угоди (далі - "Компетентні органи"), є:
від Міністерства праці та соціальної політики України - Державний центр зайнятості;
від Федерального департаменту юстиції та поліції Швейцарської Конфедерації - Федеральне відомство з питань імміграції, інтеграції та іноземців.
Стаття 3
Стажисти повинні бути не молодші ніж 18 і, як правило, не старші ніж 35 років. Вони повинні мати відповідний документ про закінчену професійну освіту з терміном навчання за фахом не менш ніж два роки.
Стаття 4
1. Кількість стажистів (квота), яка може бути прийнята кожною державою Сторін, не повинна перевищувати 50 осіб на календарний рік.
2. Якщо одна із Сторін не використала у повному обсязі встановлену для стажистів квоту, вона не може зменшити квоту прийому стажистів - громадян держави іншої Сторони. Невикористана частина встановленої квоти не може бути перенесена на наступний рік.
3. Встановлена квота може бути повністю використана незалежно від кількості стажистів, які перебувають на території держави Сторони, що приймає, до набуття чинності цією Угодою.
4. Продовження строку стажування відповідно до пункту 2 статті 5 не потребує одержання нового дозволу.
Стаття 5
1. Для отримання дозволу зацікавлена особа має звернутися з відповідним проханням до Компетентного органу Сторони виїзду.
2. Дозвіл на працевлаштування (далі - дозвіл) видається Компетентним органом Сторони, що приймає, як правило, на строк до 12 місяців. Він може бути продовжений загалом максимально до 18 місяців. Трудові договори (контракти) мають бути обмежені в часі відповідно до дозволу.

................
Перейти до повного тексту