- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про взаємне скасування візового режиму для власників дипломатичних, службових та спеціальних паспортів
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1835 від 26.11.2003 )
Дата підписання: 11.07.2003
Дата затвердження: 26.11.2003*
Дата набрання чинності: 01.01.2004
Кабінет Міністрів України та Швейцарська Федеральна Рада, далі - "Договірні Сторони",
з метою полегшення поїздок між двома країнами для власників дипломатичних, службових або спеціальних паспортів,
прагнучи до співробітництва в атмосфері повної довіри та солідарності,
домовилися про таке:
Стаття 1
Громадяни держав обох Договірних Сторін, які є власниками дійсних дипломатичних, службових або спеціальних паспортів та виконують офіційну місію у консульському або дипломатичному представництві своєї держави або задіяні як співробітники при міжнародних організаціях, для в'їзду, виїзду та перебування на території держав Договірних Сторін, на час виконання своїх функцій, віз не потребують. Щодо їх відрядження та функцій, іншій Договірній Стороні повідомляється заздалегідь дипломатичними каналами. Вони отримують акредитацію в країні перебування. Це стосується також членів їх сімей, які проживають з ними разом та мають дійсний офіційний або звичайний паспорт.
Стаття 2
Віз не потребують громадяни України, які мають дійсний дипломатичний або службовий паспорт, але не входять при цьому до складу дипломатичного чи консульського представництва, а також не є представниками України при міжнародних організаціях, розташованих в Швейцарській Конфедерації, для в'їзду-виїзду та перебування в Швейцарській Федерації строком до 90 днів без можливості для працевлаштування.
Стаття 3
Віз не потребують громадяни Швейцарської Конфедерації, які мають дійсний дипломатичний, службовий або спеціальний паспорт, але не входять при цьому до складу дипломатичного чи консульського представництва, а також не є представниками Швейцарської Конфедерації при міжнародних організаціях, розташованих в Україні, для в'їзду-виїзду та перебування в Україні строком до 90 днів без можливості для працевлаштування.
Стаття 4
Громадяни держав однієї Договірної Сторони, які постійно проживають на території держави іншої Договірної Сторони та мають відповідний дозвіл на перебування, можуть повертатися туди без віз незалежно від виду паспорта, що є в їх розпорядженні.
Стаття 5
Договірні Сторони надають одна одній зразки своїх паспортів з усіма необхідними поясненнями щодо сфери їх застосування. У випадку введення нових паспортів обидві Договірні Сторони повідомляють про це одна одну дипломатичними каналами заздалегідь і, по можливості, не пізніше ніж за 30 (тридцять) днів та надсилають відповідні зразки документів. Крім того вони постійно інформують одна одну щодо умов в'їзду для громадян третіх країн.
Стаття 6
Ця Угода не звільняє громадян держави однієї Договірної Сторони від зобов'язання дотримуватися законодавства держави іншої Договірної Сторони у зв'язку з в'їздом та під час перебування на території її держави.
Стаття 7
Відповідні відомства держав обох Договірних Сторін зберігають за собою право заборонити в'їзд та перебування на території їх держав громадянина іншої держави, якщо це може загрожувати правопорядку, безпеці чи здоров'ю громадян або якщо перебування цієї особи в країні є небажаним.
Стаття 8
Договірні Сторони зобов'язуються, у відповідності до свого внутрішнього законодавства та з огляду на інші двосторонні угоди, співробітничати в галузі боротьби з нелегальною міграцією, особливо щодо обміну інформацією по запитах або за власною ініціативою стосовно:
а) дійсного на територіях їх держав законодавства щодо в'їзду, виїзду та перебування;
................Перейти до повного тексту