- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про Фонд захисту громадян-інвесторів на фондовому ринку
( Указ не вступив в дію в зв'язку з відхиленням проекту
Закону України про Фонд захисту громадян-інвесторів
на фондовому ринку згідно з Постановою ВР
N 101-XIV від 11.09.98 )
1. Створити Фонд захисту громадян-інвесторів на фондовому ринку.
2. Установити, що Фонд захисту громадян-інвесторів на фондовому ринку (далі - Фонд) є самостійною фінансовою організацією, яка здійснює діяльність відповідно до законодавства України та цього Указу.
Фонд не вправі займатися підприємницькою та інвестиційною діяльністю з метою отримання прибутку, за винятком розміщення коштів в активах відповідно до статті 6 цього Указу.
Фонд є юридичною особою, має розрахунковий рахунок у Національному банку України.
Місцезнаходженням Фонду є місто Київ.
Положення про Фонд затверджується Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
3. Учасниками Фонду є торгівці цінними паперами та комерційні банки, які отримали дозвіл Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів (далі - учасники).
Основним завданням Фонду є зниження ризику втрати коштів громадянами-інвесторами під час здійснення операцій з цінними паперами та їх похідними через учасників.
Фонд відповідно до покладеного на нього завдання:
акумулює кошти, що надходять до Фонду з джерел, передбачених статтею 5 цього Указу;
призначає своїх представників для участі в засіданнях арбітражних судів під час розгляду справ про банкрутство учасників, а також для участі в роботі ліквідаційних комісій, утворених для ліквідації учасників, у тому числі тих, які визнані банкрутами;
здійснює за рахунок власних коштів компенсаційні виплати громадянам-інвесторам, які втратили кошти внаслідок ліквідації або банкрутства учасників;
вносить до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку пропозиції про зупинення дії або анулювання дозволу на здійснення діяльності з випуску та обігу цінних паперів відповідно до статті 4 цього Указу;
роз'яснює громадянам-інвесторам через засоби масової інформації їх права, порядок реалізації та захисту цих прав;
надає консультації громадянам-інвесторам.
4. Учасники зобов'язані стати на облік у Фонді не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати отримання ними дозволу на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів.
У разі невиконання учасником вимог частини першої цієї статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право зупинити або анулювати дозвіл на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів, виданий цьому учаснику.
Учасники, рекламуючи свою діяльність або повідомляючи про неї в будь-якій іншій формі, повинні обов'язково інформувати про те, що вони є учасниками Фонду.
5. Джерелами формування коштів Фонду є:
реєстраційний збір, що сплачується учасниками під час їх взяття на облік у Фонді;
поточні (квартальні) внески учасників після взяття їх на облік у Фонді;
пеня, що стягується з учасників Фонду за несплату або несвоєчасну сплату поточних (квартальних) внесків;
надходження від розміщення коштів Фонду;
благодійні внески юридичних і фізичних осіб;
кошти, отримані за програмами міжнародної фінансової допомоги;
інші надходження, не заборонені законодавством України.
Під час взяття на облік у Фонді кожний учасник сплачує реєстраційний збір у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Учасники Фонду щоквартально, не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, сплачують поточні внески у розмірі 0,2 відсотка загального обсягу коштів, отриманих за виконання ними договорів за дорученнями громадян-інвесторів, предметом яких є комісійні операції з цінними паперами та їх похідними.
Розмір квартальних внесків до Фонду для всіх його учасників може зменшуватися за рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку залежно від фінансового стану Фонду.
У разі несплати або несвоєчасної сплати учасником Фонду квартальних внесків з нього стягується пеня у розмірі 0,2 відсотка несплаченої або несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочки. Сплата пені не звільняє учасника Фонду від сплати квартального внеску.
Кошти Фонду використовуються виключно на здійснення компенсаційних виплат громадянам-інвесторам, які втратили свої кошти внаслідок ліквідації або банкрутства учасників, а також на покриття витрат, пов'язаних з діяльністю Фонду, що не повинні перевищувати 10 відсотків усіх надходжень до Фонду.
................Перейти до повного тексту