1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 лютого 1994 р. N 75
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 836 від 18.05.99 )
Про затвердження Порядку справляння плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів і тимчасових нормативів плати за їх спеціальне використання
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 247 від 26.04.94 N 615 від 05.09.94 N 185 від 20.03.95 N 67 від 15.01.96 N 520 від 16.05.96 N 164 від 08.02.97 N 2018 від 18.12.98 )
Відповідно до Закону УРСР "Про охорону навколишнього природного середовища" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок справляння плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів, що додається, а також тимчасові нормативи плати за спеціальне використання прісних поверхневих водних ресурсів і за спеціальне використання прісних підземних водних ресурсів згідно з додатками N 1 і 2.
Ввести плату за спеціальне використання прісних водних ресурсів з 1 березня 1994 року.
2. Міністерству охорони навколишнього природного середовища і Міністерству економіки за участю Міністерства фінансів у другому півріччі 1996 р. розробити і подати Кабінету Міністрів України проект постійних нормативів плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів.
3. Головній державній податковій інспекції, Міністерству економіки, Міністерству охорони навколишнього природного середовища, Державному комітетові по водному господарству, Державному комітетові по геології і використанню надр за погодженням з Міністерством фінансів у двомісячний термін затвердити інструкцію про порядок обчислення і оплати платежів за спеціальне використання прісних водних ресурсів.
4. Державному комітетові по водному господарству за участю Міністерства охорони навколишнього природного середовища у двомісячний термін визначити перелік прісних водних ресурсів місцевого значення.
5. Міністерствам і відомствам привести відомчі нормативні акти у відповідність з цією постановою.
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України
Міністр
Кабінету Міністрів України

Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ

І.ДОЦЕНКО
Інд.19
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 лютого 1994 р. N 75
ПОРЯДОК
справляння плати за спеціальне використання водних ресурсів
( У назві та тексті Порядку слово "прісні" у відповідних відмінках виключено згідно з Постановою КМ N 164 від 08.02.97 )
1. Це Порядок визначає єдині правила справляння плати за спеціальне використання водних ресурсів.
2. До спеціального використання водних ресурсів належить використання водних ресурсів для задоволення виробничих потреб у воді за допомогою спеціальних пристроїв і установок або використання води без їх застосування, яке може істотно вплинути на якісні та кількісні показники стану водних ресурсів, а також користування водними об'єктами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 164 від 08.02.97 )
3. Плата відповідно до цього Порядку справляється за спеціальне використання водних ресурсів як загальнодержавного, так і місцевого значення.
До водних ресурсів загальнодержавного значення належать:
а) віднесені до басейнів річок поверхневі води, що розташовані або використовуються на території більш як однієї області, включаючи притоки всіх порядків;
б) підземні води.
До водних ресурсів місцевого значення належать водні ресурси, не віднесені до ресурсів загальнодержавного значення.
Перелік водних ресурсів місцевого значення визначається Державним комітетом по водному господарству за участю Міністерства охорони навколишнього природного середовища.
4. Плату за спеціальне використання водних ресурсів вносять усі суб'єкти підприємницької діяльності, крім тих, що використовують воду виключно для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб; підприємства гідроенергетики та підприємства водного транспорту, які експлуатують річкові водні шляхи.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 67 від 15.01.96. Дію пункту 4 зупинено у зв'язку з виданням Постанови КМ N 520 від 16.05.96 )
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 164 від 08.02.97 )
5.
( Пункт 5 виключено на підставі Постанови КМ N 67 від 15.01.96. Дію пункту 5 відновлено у зв'язку з виданням Постанови КМ N 520 від 16.05.96 )
Плата за спеціальне використання водних ресурсів справляється незалежно від того, надходили вони з водогосподарських систем (поверхневих, підземних) безпосередньо, від інших водокористувачів чи від підприємств комунального господарства.
При цьому крім плати за спеціальне використання водних ресурсів суб'єкти підприємницької діяльності сплачують постачальникам вартість послуг, пов'язаних з їх подачею.
6. Плата за спеціальне використання водних ресурсів не справляється:
за воду, що використовується для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення;
за підземну воду, яка є сировиною для технологічного процесу вилучення корисних копалин;
за підземну воду, яка вилучається з надр разом з корисними копалинами;
за підземну воду, яка вилучається з надр для усунення шкідливої дії вод (забрудення, підтоплення, засолення, заболочення, зсуви тощо);
за воду, що пропускається через турбіни гідроакумулюючих станцій (ГАЕС), які функціонують у комплексі з гідроелектростанціями;
за воду, що забирається підприємствами і організаціями для забезпечення випуску молоді цінних промислових видів риб та інших водних живих ресурсів у природні водойми і водосховища;
за воду, що використовується для протипожежних потреб;
за воду, що використовується для потреб зовнішнього благоустрою територій міст і населених пунктів;
за воду, що забирається для перекидання її у маловодні регіони каналами та водогонами міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів. Перелік підприємств (організацій), які забезпечують перекидання води у маловодні регіони каналами та водогонами міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів, затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Державного комітету по водному господарству, Державного комітету по житлово-комунальному господарству та Міністерства промисловості;
за воду, що забирається державними науково-дослідними установами для наукових досліджень в галузі рисосіяння та для виробництва елітного насіння рису.

................
Перейти до повного тексту