1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 жовтня 2017 р. № 749
Київ
Про затвердження Порядку примусової реалізації майна для погашення заборгованості перед публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та його дочірніми підприємствами, що здійснювали постачання природного газу на підставі ліцензії
Відповідно до частини другої статті 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок примусової реалізації майна для погашення заборгованості перед публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та його дочірніми підприємствами, що здійснювали постачання природного газу на підставі ліцензії, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 25
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 жовтня 2017 р. № 749
ПОРЯДОК
примусової реалізації майна для погашення заборгованості перед публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та його дочірніми підприємствами, що здійснювали постачання природного газу на підставі ліцензії
1. Цей Порядок регулює питання примусової реалізації майна (крім об’єктів, що відповідно до закону не підлягають приватизації, а також підприємств, перед якими у держави є підтверджена в установленому порядку заборгованість з відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію та послуги з опалення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню) для погашення заборгованості перед ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та його дочірніми підприємствами (далі - НАК "Нафтогаз України"), що здійснювали постачання природного газу на підставі ліцензії.
Дія цього Порядку поширюється на примусову реалізацію майна державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких частка держави становить не менше 25 відсотків (далі - боржник) (крім пакетів акцій (часток), рішення про приватизацію (продаж) яких прийнято, а також акцій (часток), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутного капіталу боржника, нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують провадження виробничої діяльності суб’єктів господарювання, щодо яких прийняте рішення про приватизацію), під час виконання рішень, прийнятих на користь чи в інтересах НАК "Нафтогаз України".
Під примусовою реалізацією майна боржника розуміється відчуження об’єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують провадження виробничої діяльності боржника, а також акцій (часток), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутного капіталу боржника, якщо таке відчуження здійснюється шляхом звернення стягнення на майно боржника за рішеннями, що підлягають виконанню Державною виконавчою службою, крім рішень щодо виплати заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику у зв’язку із трудовими відносинами, та рішень щодо зобов’язань боржника з перерахування фондам загальнообов’язкового державного соціального страхування заборгованості із сплати внесків до цих фондів, яка виникла до 1 січня 2011 р., та з перерахування органам Пенсійного фонду України заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Реалізація акцій (часток), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутного капіталу боржника, на які звернено стягнення, здійснюється у порядку, визначеному НКЦПФР, з урахуванням вимог, установлених пунктом 9 цього Порядку.
2. Примусова реалізація майна здійснюється шляхом проведення електронних торгів.
3. Організатором електронних торгів (далі - організатор) є державне підприємство, яке належить до сфери управління Мін’юсту та уповноважене відповідно до законодавства на організацію та проведення електронних торгів.
4. Учасником електронних торгів (далі - учасник) може бути фізична особа, що має повну цивільну дієздатність, або її належним чином уповноважений представник, юридична особа в особі представника, уповноваженого виступати від її імені (крім осіб, стосовно яких законодавством встановлені обмеження).
5. Передача майна, що підлягає примусовій реалізації, здійснюється після визначення його вартості відповідно до вимог, установлених статтею 57 Закону України "Про виконавче провадження" .
6. Державний виконавець призначає зберігача майна, що підлягає примусовій реалізації, у порядку, визначеному статтею 58 Закону України "Про виконавче провадження" .

................
Перейти до повного тексту