- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 квітня 1999 р. N 747 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 788 від 20.08.2005 )
Про впорядкування діяльності страхових брокерів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1662 від 09.09.99
N 871 від 04.06.2003
N 1821 від 26.11.2003 )
З метою впорядкування і поліпшення діяльності страхових брокерів та захисту прав громадян на страховому ринку Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Абзац шостий розділу 4 Положення про порядок провадження діяльності страховими посередниками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 р.
N 1523 "Про порядок провадження діяльності страховими посередниками" (ЗП України, 1996 р., N 21, ст. 590), викласти у такій редакції:
"Розмір платежів, отримуваних страховим брокером - фізичною особою протягом кожного кварталу, не повинен перевищувати 625 мінімальних заробітних плат".
2. Затвердити Положення про особливі умови діяльності страхових брокерів (додається).
( Пункт 3 втратив чинність на підставі Постанови КМ
N 1821 від 26.11.2003 )
4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 1999 р. N 747
ПОЛОЖЕННЯ
про особливі умови діяльності страхових брокерів
( У тексті Положення слово "Укрстрахнагляд" у всіх відмінках замінено словами "Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
N 871 від 04.06.2003 )
Загальні питання
1. Це Положення регулює особливі умови діяльності страхових брокерів.
Особливі умови діяльності страхових брокерів передбачають їх сертифікацію та включення до державного реєстру страхових брокерів.
Відповідно до цього Положення включенню до державного реєстру страхових брокерів підлягають страхові брокери, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності відповідно до законодавства України.
Дія цього Положення поширюється також на страхових брокерів - нерезидентів, які провадять діяльність на території України.
2. Сертифікацію страхових брокерів та створення і ведення державного реєстру страхових брокерів здійснює Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг.
Право на провадження діяльності страхових брокерів мають лише ті суб'єкти підприємницької діяльності, які пройшли сертифікацію та включені до державного реєстру страхових брокерів згідно з цим Положенням.
3. Страхові брокери-нерезиденти можуть надавати посередницькі послуги з перестраховування ризиків на території України у нерезидентів на підставі доручень перестрахувальників-резидентів лише через постійні представництва (філії) в Україні, які повинні бути зареєстровані як платники податків відповідно до законодавства України.
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ
N 1662 від 09.09.99 )
Умови сертифікації страхових брокерів
4. Сертифікація страхових брокерів здійснюється шляхом проходження їх керівниками відповідного курсу навчання та/або складання іспиту відповідно до вимог Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, що підтверджується свідоцтвом встановленого зразка про отримання освіти на рівні вимог до підвищення кваліфікації із страхової діяльності. Навчання, приймання іспитів, видачу свідоцтв (сертифікатів) здійснюють навчальні заклади, які отримали ліцензію Міносвіти на право провадження освітньої діяльності, пов'язаної з наданням освіти на рівні кваліфікаційних вимог до підвищення кваліфікації із страхової діяльності.
5. У разі коли новопризначений керівник страхового посередника не має відповідного свідоцтва, він зобов'язаний у тримісячний термін пройти відповідний курс навчання та/або скласти іспит відповідно до вимог цього Положення.
Порядок ведення державного реєстру страхових брокерів
6. Інформаційний фонд державного реєстру страхових брокерів включає такі дані про суб'єкта підприємницької діяльності:
ідентифікаційні - найменування та ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності, що є єдиним для всього інформаційного простору України;
класифікаційні - види діяльності, територіальна належність, форма власності та організаційно правова форма господарювання;
довідкові - адреса, телефон, факс, прізвище керівника, засновників (інвесторів) тощо;
реєстраційні - відомості про державну реєстрацію (перереєстрацію), спосіб створення, реорганізацію, ліквідацію тощо;
економічні - фінансово-економічні показники суб'єкта підприємницької діяльності.
7. Державний реєстр ведеться на основі копії реєстраційної картки за формою додатків 1 або 2 до Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 р.
N 740 "Про порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності".
................Перейти до повного тексту