1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 квітня 2000 р. N 740
Київ
Про утворення Українського фонду соціальних інвестицій
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 808 від 10.09.2008 N 798 від 25.10.2017 N 371 від 06.05.2020 N 552 від 01.07.2020 )
З метою надання підтримки найменш соціально захищеним верствам населення, створення робочих місць шляхом сприяння розвитку підприємництва в межах реалізації Проекту Світового банку "Фонд соціальних інвестицій", а також підтримки та розвитку ініціативи територіальних громад і громадських організацій Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Утворити Український фонд соціальних інвестицій як неприбуткову організацію, фінансування діяльності якої провадитиметься за рахунок фінансових ресурсів Проекту Світового банку "Фонд соціальних інвестицій", а також коштів інших донорів, благодійних внесків тощо.
2. Затвердити Положення про Український фонд соціальних інвестицій (додається).
3. Міністерству праці та соціальної політики подати у місячний термін узгоджені пропозиції щодо складу наглядової ради Українського фонду соціальних інвестицій.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2000 р. N 740
ПОЛОЖЕННЯ
про Український фонд соціальних інвестицій
1. Український фонд соціальних інвестицій (далі - Фонд) є неприбутковою організацією, фінансування діяльності якої провадиться за рахунок фінансових ресурсів, які надаються в межах проектів міжнародної технічної допомоги та проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються Світовим банком, іншими міжнародними фінансовими організаціями та донорами(далі - міжнародні фінансові організації), благодійних внесків, інших джерел, не заборонених законодавством України.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 798 від 25.10.2017, N 552 від 01.07.2020 )
2. Фонд у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також цим Положенням.
3. Фонд є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку, штампи, бланки із своїм найменуванням.
4. Найменування;
українською мовою - повне: Український фонд соціальних інвестицій, скорочене: УФСІ;
( Абзац третій пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ N 798 від 25.10.2017 )
англійською мовою - повне: Ukrainian Social Investment Fund, скорочене: USIF.
5. Місцезнаходження: 01601, Україна, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.
( Пункт 5 в редакції Постанови КМ N 552 від 01.07.2020 )
6. Довгостроковими цілями Фонду є:
поліпшення якості життя найменш соціально захищених верств населення;
розвиток громадської солідарності шляхом підтримки ініціативи територіальних громад та громадських організацій.
7. Короткостроковими цілями Фонду є:
поліпшення якості соціальних та інших послуг безпосередньо для найменш соціально захищених верств населення (осіб з інвалідністю, дітей-сиріт, людей похилого віку та інших осіб);
удосконалення механізму забезпечення доступу до основних видів соціальних та інших послуг (у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, житлово-комунального обслуговування тощо);
розширення можливостей надання соціальних та інших послуг на рівні територіальної громади.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 552 від 01.07.2020 )
8. Основними завданнями діяльності Фонду є:
реалізація проектів розвитку об’єктів соціальної інфраструктури, проведення закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок фінансових ресурсів, які надаються в межах проектів міжнародної технічної допомоги та проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями відповідно до цілей і завдань, узгоджених між донорами або міжнародними фінансовими організаціями, які підтримують проекти економічного та соціального розвитку України, з одного боку, та бенефіціарами або відповідальними виконавцями, з іншого боку, а також у разі наявності планів закупівлі (далі - субпроекти) відповідно до міжнародних договорів і законодавства України;
( Абзац другий пункту 8 в редакції Постанови КМ N 798 від 25.10.2017 )
надання органам місцевого самоврядування, територіальним громадам та громадським організаціям технічної, консультативної допомоги в підготовці та виконанні субпроектів;
( Абзац четвертий пункту 8 виключено на підставі Постанови КМ N 798 від 25.10.2017 )
створення робочих місць шляхом залучення малих підприємств до виконання субпроектів;
залучення всіх заінтересованих сторін до надання соціальних та інших послуг на рівні територіальної громади, сприяння розвитку конкуренції у сфері цих послуг.
( Абзац шостий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 552 від 01.07.2020 )
9. Фонд має право:
володіти і користуватися закріпленим за ним майном відповідно до мети своєї діяльності та законодавства України;
укладати цивільно-правові угоди;
самостійно організовувати оперативну та перспективну діяльність;
одержувати в установленому законодавством України порядку від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи і матеріали, а від органів статистики - статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
залучати фінансові та матеріально-технічні ресурси, використовувати і розпоряджатися ними під час провадження діяльності відповідно до цього Положення та Регламенту (Посібника) діяльності Фонду.
( Абзац шостий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 798 від 25.10.2017 )
10. Вищим керівним органом Фонду є наглядова рада, співголовами якої є Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і Міністр соціальної політики.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 808 від 10.09.2008, N 798 від 25.10.2017; в редакції Постанови КМ N 552 від 01.07.2020 )
11. До складу наглядової ради Фонду входять представники Мінсоцполітики, Мінекономіки, МОЗ, МОН, Мінрегіону, Мінреінтеграції, МЗС, Мінфіну на рівні заступника міністра або керівника самостійного структурного підрозділу; представники донорів та міжнародних фінансових організацій, які підтримують проекти економічного та соціального розвитку України (за згодою).
Також до складу наглядової ради Фонду можуть включатися інші особи за спільним рішенням її співголів.
Рішення співголів наглядової ради Фонду приймаються шляхом досягнення консенсусу.
( Пункт 11 в редакції Постанов КМ N 798 від 25.10.2017, N 552 від 01.07.2020 )
12. Персональний склад наглядової ради Фонду та зміни до нього затверджуються її співголовами шляхом видання наказу Мінреінтеграції та Мінсоцполітики.
Секретар наглядової ради Фонду обирається з числа членів наглядової ради Фонду та призначається її співголовами.
( Пункт 12 в редакції Постанов КМ N 798 від 25.10.2017, N 552 від 01.07.2020 )
13. Члени наглядової ради Фонду здійснюють свої повноваження на громадських засадах.
14. Співголови наглядової ради Фонду:
вносять пропозиції щодо призначення, звільнення та притягнення до дисциплінарної відповідальності виконавчого директора Фонду;
ініціюють призначення позачергової аудиторської перевірки діяльності Фонду;
ініціюють проведення позачергових засідань наглядової ради Фонду;
виконують інші функції відповідно до цього Положення, Регламенту (Посібника) діяльності Фонду та положення про наглядову раду Фонду.

................
Перейти до повного тексту