1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 липня 1997 р. N 732
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 44 від 24.01.2001 )
Про порядок фінансування природоохоронних заходів з державного та місцевих бюджетів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1763 від 24.09.99 N 1481 від 28.09.2000 )
З метою встановлення єдиного порядку формування видатків, що передбачаються у державному та місцевих бюджетах на природоохоронні заходи, та їх ефективного використання Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок формування головного розділу "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" державного бюджету та фінансування з нього видатків на здійснення природоохоронних заходів і перелік природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюється з державного бюджету за головним розділом "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" (додаються).
Міністерству екології та природних ресурсів, Державному комітету по водному господарству, Державному комітету лісового господарства, Державному комітету по земельних ресурсах за погодженням з Міністерством економіки і Міністерством фінансів подавати в разі потреби Кабінетові Міністрів України пропозиції про уточнення зазначеного переліку.
( Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1763 від 24.09.99, N 1481 від 28.09.2000 )
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям розробити та затвердити порядок формування головного розділу "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" місцевих бюджетів та фінансування з них видатків на здійснення природоохоронних заходів.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки Костенка Ю.І.
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України

В. ДУРДИНЕЦЬ
Інд.33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 липня 1997 р. N 732
ПОРЯДОК
формування головного розділу "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" державного бюджету та фінансування з нього видатків на здійснення природоохоронних заходів
( Слова "Державний комітет України по гідрометеорології", "Державний комітет по гідрометеорології" та "Держкомгідромет" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Комітет України з питань гідрометеорології", "Комітет з питань гідрометеорології" та "Гідрометком" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1763 від 24.09.99 ) ( Слова "Мінекобезпеки", "Мінлісгосп" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Мінекоресурсів", "Держкомлісгосп" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1481 від 28.09.2000 )
1. З головного розділу "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" державного бюджету здійснюється фінансування заходів, передбачених загальнодержавними програмами охорони довкілля, рішеннями Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, згідно з переліком природоохоронних заходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 1997 р. N 732.
2. У терміни, визначені Кабінетом Міністрів України для складання проекту державного бюджету, Мінекоресурсів разом з Держводгоспом, Держкомземом, Держкомлісгоспом на основі розрахунків складає і визначає прогнозні обсяги надходжень до державного та місцевих бюджетів від платежів за спеціальне використання природних ресурсів і подає Мінфіну для формування макроекономічних показників проекту державного бюджету.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1481 від 28.09.2000 )
3. Мінфін разом з Мінекоресурсів та Мінекономіки на базі прогнозних макроекономічних показників, виходячи з пріоритетності природоохоронних заходів, розробляє прогнозні показники щодо можливих обсягів фінансування цих заходів з головного розділу "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" державного бюджету і доводить їх до відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
4. Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади після отримання прогнозних показників у встановлені терміни розробляють на наступний рік розрахунки і відповідні обгрунтування розмірів фінансування витрат та фізичних обсягів природоохоронних робіт (за об'єктами).
5. Проект природоохоронних заходів і витрат на їх здійснення за відповідними напрямами діяльності розробляється місцевими водогосподарськими, землевпорядними і лісовпорядними органами, лісогосподарськими, геологічними та гідрометеорологічними організаціями за участю місцевих природоохоронних органів і узагальнюється відповідно Держводгоспом, Держкомлісгоспом, Держкомземом, Мінекоресурсів.
( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1481 від 28.09.2000 )
Проект заходів і витрат на збереження та розвиток природно-заповідного фонду розробляється міністерствами та іншими органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать установи природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, і узагальнюється Мінекоресурсів.
Проект витрат на утримання місцевих природоохоронних органів та організацій з ядерної безпеки, а також здійснення природоохоронних заходів формується Мінекоресурсів.
6. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, визначені в пункті 6 цього Порядку, подають Мінекоресурсів проекти природоохоронних заходів.
Мінекоресурсів розглядає зазначені проекти і формує видатки з головного розділу "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" державного бюджету в межах обсягів, визначених проектом державного бюджету, розміри асигнувань за кожним напрямом природоохоронної діяльності і узагальнені матеріали подає Мінфіну та Мінекономіки.
Мінфін разом з Мінекоресурсів, Мінекономіки, Держводгоспом, Держкомлісгоспом, Держкомземом в процесі підготовки проекту державного бюджету уточнює видатки з головного розділу "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека".
( Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1481 від 28.09.2000 )
7. Після затвердження державного бюджету міністерства та інші центральні органи виконавчої влади доводять до підприємств, установ та організацій, які належать до сфери їх управління, обсяги робіт і асигнувань на їх виконання.
8. Кошториси витрат на природоохоронні заходи повинні відповідати вимогам, передбаченим Положенням про порядок складання єдиного кошторису доходів і видатків бюджетної установи і організації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 1997 р. N 180, і затверджуватися в установленому порядку.
9. Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, які належать до сфери їх управління, зобов'язані обгрунтовувати витрати на природоохоронні заходи, приводити у відповідність із законодавством розміри заробітної плати, обов'язкових відрахувань, матеріальних витрат, послуг, а також забезпечувати своєчасне подання звітності.
10. Фінансування природоохоронних заходів здійснюється відповідно до законодавства.
11. Контроль за проведенням природоохоронних заходів, передбачених у головному розділі "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" державного бюджету, здійснюють міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, яким виділено асигнування на зазначену мету, та місцеві органи Мінекоресурсів.
12. Підприємства, установи та організації, яким передбачені кошти з головного розділу "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" державного бюджету, подають звіти про здійснення природоохоронних заходів міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать.
Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади щоквартально, не пізніше 20 числа місяця, що настає після звітного періоду, подають Мінфіну, Мінекоресурсів, Мінекономіки узагальнені звіти за формою згідно з додатком.
Перелік природоохоронних заходів, що включаються до звітів, визначається Мінекоресурсів, Мінфіном, Мінекономіки.

................
Перейти до повного тексту