- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 липня 2023 р. № 731
Київ
Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад
Відповідно до частини другої, третьої та шостої
статті 11-3, пунктів 2 і 3 частини першої
статті 12 Закону України "Про засади державної регіональної політики" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок визначення територій відновлення;
Порядок розроблення, реалізації та моніторингу плану відновлення та розвитку регіонів і планів відновлення та розвитку територіальних громад.
2. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури разом з іншими заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади розробити і подати у шестимісячний строк Кабінетові Міністрів України проект плану відновлення та розвитку регіонів.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 71 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2023 р. № 731
ПОРЯДОК
визначення територій відновлення
1. Цей Порядок визначає вимоги щодо показників для віднесення територіальних громад і мікрорегіонів до територій відновлення, механізм відбору та віднесення територіальних громад і мікрорегіонів до територій відновлення (далі - території відновлення) як одного із функціональних типів територій.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в
Законі України "Про засади державної регіональної політики" та інших актах законодавства.
3. Території відновлення визначаються з метою планування та здійснення комплексу заходів щодо їх відновлення.
4. До територій відновлення належать територіальні громади, які відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
1) на території територіальної громади велися бойові дії;
2) територія територіальної громади або її частина була тимчасово окупована;
3) на території територіальної громади наявні руйнування об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, об’єктів житлового фонду внаслідок ведення бойових дій та/або обстрілів;
4) на території територіальної громади відбувається різке зниження рівня соціально-економічного розвитку та значне переміщення населення до інших регіонів та/або іноземних держав з такими показниками:
кількість осіб, що вибули з територіальної громади та зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, становить понад 10 відсотків загальної чисельності її населення станом на 1 січня 2022 р.
зменшення обсягу надходжень від сплати податків та зборів до загального фонду місцевого бюджету за попередній рік порівняно з 2021 роком (без урахування міжбюджетних трансфертів та податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами до місцевих бюджетів) становить не менш як 30 відсотків.
5. Обласні, Київська та Севастопольська міські державні (військові) адміністрації відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, у місячний строк з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 р. № 731 "Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад" подають до Мінінфраструктури інформацію щодо відповідності територіальних громад регіону критеріям, визначеним пунктом 4 цього Порядку, разом із пропозиціями та обґрунтуванням щодо необхідності віднесення відповідних територіальних громад та мікрорегіонів до територій відновлення.
Віднесення територіальної громади до територій відновлення можливе за умови, що територія такої територіальної громади не належить до територій активних бойових дій, територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, та тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, включених до
переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.
Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, а також окремі території, що входять до складу Донецької та Луганської областей, які були окуповані Російською Федерацією до 24 лютого 2022 р., що визначені відповідно до
Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" Указом Президента України від 7 лютого 2019 р.
№ 32 "Про межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях", можуть бути віднесені до територій відновлення після їх повернення під загальну юрисдикцію України за умови, що на зазначених територіях органи державної влади України здійснюють свої повноваження.
7. Для оцінки і віднесення територій до функціональних типів Мінінфраструктури утворює комісію, до складу якої входять представники Мінінфраструктури, а також народні депутати України - члени комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання регіональної політики та містобудування, за рішенням зазначеного комітету (чисельністю не менше ніж 50 відсотків складу такої комісії) (далі - комісія), і затверджує положення про неї.
Комісія розглядає пропозиції, підготовлені Мінінфраструктури, проводить оцінку відповідності територіальних громад критеріям, визначеним у пункті 4 цього Порядку, приймає рішення про віднесення територіальних громад, мікрорегіонів до територій відновлення як одного із функціональних типів територій та вносить у разі потреби зміни до складу функціональних типів територій.
Формою роботи комісії є відкрите засідання, що може проводитися, дистанційно в режимі відеоконференції. Засідання комісії є правоможним, якщо в ньому беруть участь більш як половина членів комісії.
Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більше половини присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Рішення комісії оформляються протоколом.
8. Мінінфраструктури на підставі рішення комісії вносить в установленому порядку Кабінетові Міністрів України відповідний проект акта щодо затвердження переліку територіальних громад та мікрорегіонів, які віднесено до територій відновлення.
Перелік територіальних громад та мікрорегіонів, які віднесено до територій відновлення, затверджується Кабінетом Міністрів України у Державній стратегії регіонального розвитку України.
9. Внесення змін до затвердженого переліку територіальних громад та мікрорегіонів, які віднесено до територій відновлення, здійснюється комісією за процедурою, визначеною пунктами 5-8 цього Порядку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2023 р. № 731
ПОРЯДОК
розроблення, реалізації та моніторингу плану відновлення та розвитку регіонів і планів відновлення та розвитку територіальних громад
1. Цей Порядок визначає механізм розроблення, реалізації та моніторингу плану відновлення та розвитку регіонів і планів відновлення та розвитку територіальних громад.
Відновлення регіонів і територіальних громад здійснюється з метою ліквідації негативних наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України, прискореного відновлення зруйнованих та/або пошкоджених об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, об’єктів житлового і громадського призначення до стану, що дає змогу забезпечити повернення в територіальну громаду та регіон внутрішньо переміщених осіб та біженців, створення сприятливих умов для діяльності суб’єктів господарювання незалежно від форми власності.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в
Законі України "Про засади державної регіональної політики" та інших актах законодавства.
3. Дія цього Порядку поширюється на мікрорегіони та територіальні громади, які віднесені до територій відновлення.
4. План відновлення та розвитку регіонів, плани відновлення та розвитку територіальних громад розробляються на період до 31 грудня 2027 р. з урахуванням пріоритетів, визначених документами стратегічного планування.
5. Проект плану відновлення та розвитку регіонів розробляється Мінінфраструктури разом з іншими заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади.
Мінінфраструктури після затвердження Кабінетом Міністрів України у Державній стратегії регіонального розвитку України переліку територіальних громад, мікрорегіонів, які віднесено до території відновлення, протягом 10 робочих днів інформує центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні (військові) адміністрації про початок розроблення плану відновлення та розвитку регіонів, а також повідомляє про це на своєму офіційному веб-сайті.
6. Під час розроблення плану відновлення та розвитку регіонів, враховується наявний потенціал, перспективна спеціалізація територій.
7. План відновлення та розвитку регіонів включає:
завдання і заходи з відновлення та розвитку;
прогнозовану потребу та можливі джерела фінансування;
індикатори виконання завдань, здійснення заходів з відновлення та розвитку і їх прогнозні значення;
перелік проектів регіонального (місцевого) розвитку, реалізація яких передбачається в рамках виконання плану відновлення та розвитку регіонів;
регіональні плани відновлення та розвитку.
8. Центральні органи виконавчої влади у місячний строк з моменту отримання інформації про початок розроблення плану відновлення та розвитку регіонів подають до Мінінфраструктури:
обґрунтовані пропозиції щодо завдань і заходів з відновлення та розвитку;
................Перейти до повного тексту