1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Харкова
( Указ припинив дію. Діяв до набрання чинності Законом N 1714-III від 11.05.2000 )
З метою залучення інвестицій для розвитку пріоритетних видів економічної діяльності на території міста Харкова та відповідно до пункту 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України
постановляю:
1. Запровадити з 1 січня 2000 року строком на 30 років спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Харкова щодо реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних видах економічної діяльності, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України (далі - спеціальний режим інвестиційної діяльності).
2. Органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади виконують свої функції на території міста Харкова відповідно до законодавства України з урахуванням особливостей, передбачених цим Указом.
3. Органом управління спеціальним режимом інвестиційної діяльності є Рада з питань спеціального режиму інвестиційної діяльності (далі - Рада), яка утворюється Харківською обласною державною адміністрацією та виконавчим комітетом Харківської міської ради.
До повноважень Ради належить:
розгляд і схвалення інвестиційних проектів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
надання Міністерству економіки України, Міністерству фінансів України та Агентству з питань спеціальних (вільних) економічних зон інформації щодо наслідків запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності.
4. Спеціальний режим інвестиційної діяльності передбачає встановлення податкових і митних пільг відповідно до цього Указу для суб'єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані на території міста Харкова і за укладеним з виконавчим комітетом Харківської міської ради договором (контрактом) реалізують на території міста Харкова у пріоритетних видах економічної діяльності інвестиційні проекти кошторисною вартістю не менше:
500 тис. доларів США - у харчовій промисловості та переробленні сільськогосподарських продуктів, текстильній промисловості та пошитті одягу, виробництві готового одягу, хутра, шкіри та шкіряного взуття, фармацевтичному виробництві, сфері освіти, охорони здоров'я та соціальної допомоги;
700 тис. доларів США - у будівництві, виробництві будівельних матеріалів, транспорті, сфері асенізації та оброблення відходів;
1 млн. доларів США - у сфері досліджень і розробок у галузі природничих та технічних наук, виробництві електроенергії, газу та води;
3 млн. доларів США - у металургії та обробленні металу, виробництві машин і устаткування, електричного, електронного і транспортного устаткування.
5. Спеціальний режим інвестиційної діяльності передбачає:
а) звільнення на період до здачі об'єкта інвестування в експлуатацію, але не більше ніж на п'ять років, від обкладення ввізним митом сировини, матеріалів (перелік яких визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України), устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них (крім підакцизних товарів) і податком на додану вартість - устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них (крім підакцизних товарів) під час їх ввезення в Україну з метою використання виключно для реалізації інвестиційних проектів на території міста Харкова.
У разі нецільового використання зазначених сировини, матеріалів, устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них (крім підакцизних товарів) платник податку зобов'язаний збільшити податкове зобов'язання за наслідками податкового періоду, в якому відбулося таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала б бути сплачена при ввезенні (пересиланні) на митну територію України таких товарів, сплатити пеню, нараховану на таку суму податку, виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день збільшення податкового зобов'язання, а також сплатити ввізне мито згідно з чинним законодавством.

................
Перейти до повного тексту