- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 11 вересня 1995 р. N 728 Київ |
Про створення національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1763 від 24.09.99
N 792 від 21.06.2004
N 754 від 25.05.2006
N 911 від 31.08.2011 )
( У тексті Постанови слова "Державного комітету по геології і
використанню надр" в усіх відмінках замінено словами
"Державного комітету природних ресурсів" у відповідному
відмінку; слова "Головного управління геодезії, картографії
та кадастру при Кабінеті Міністрів України" виключено
згідно з Постановою КМ
N 792 від 21.06.2004 )
З метою підвищення безпеки проживання населення та експлуатації виробничих фондів у сейсмонебезпечних регіонах країни, здійснення контролю за дотриманням вимог міжнародних договорів України про обмеження та заборону випробовувань ядерної зброї, вивчення сейсмічного і геогідродеформаційного стану території України та суміжних держав Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Прийняти пропозицію Національної академії наук і Міністерства оборони, погоджену із заінтересованими міністерствами та відомствами, про створення національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах України.
2. Установити, що до національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах входять сили та засоби сейсмічних і сейсмопрогностичних спостережень Національної академії наук, Міністерства оборони, Державного комітету у справах містобудування та архітектури, Державної служби геології та надр, Комітету з питань гідрометеорології, Національного космічного агентства.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1763 від 24.09.99,
N 754 від 25.05.2006,
N 911 від 31.08.2011 )
3. Покласти координацію діяльності національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах на Постійну урядову комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, утворену постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 р.
N 617.
Для безпосереднього керівництва діяльністю зазначеною національною системою утворити на громадських засадах Міжвідомчу комісію із сейсмічного моніторингу у складі згідно із додатком.
Дозволити голові Постійної урядової комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вносити зміни до персонального складу Міжвідомчої комісії із сейсмічного моніторингу.
4. Міністерству оборони разом із Національною академією наук, іншими заінтересованими міністерствами та відомствами подати у тримісячний термін погоджені з Постійною урядовою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій проекти Програми функціонування і розвитку національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах, Положення про цю систему.
5. Державному комітетові у справах містобудування та архітектури разом з Національною академією наук, заінтересованими міністерствами та відомствами утворити на громадських засадах Міжвідомчу комісію із сейсмостійкого будівництва.
Установити, що зазначена Міжвідомча комісія підзвітна Державному комітетові у справах містобудування та архітектури і діє відповідно до положення, затвердженого цим Комітетом.
6. Взяти до відома, що Національною академією наук разом з Державним комітетом у справах містобудування та архітектури, Державною службою геології та надр розробляються програми виконання робіт щодо загального, детального районування і сейсмічного мікрорайонування сейсмонебезпечних регіонів України, а також фундаментальних досліджень у галузі прогнозу землетрусів.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 754 від 25.05.2006,
N 911 від
31.08.2011 )
7. Міністерству енергетики та електрифікації, Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки забезпечити проведення інструментального сейсмологічного нагляду за гідротехнічними спорудами, атомними електростанціями, пошкодження яких може призвести до надзвичайних ситуацій.
................Перейти до повного тексту