1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


ДОГОВІР
про дружбу і співробітництво між Україною і Іспанією
( Договір ратифіковано Законом N 492/97-ВР від 18.07.97 )
Україна і Іспанія (далі "Високі Договірні Сторони"),
керуючись традиційними почуттями дружби і взаємної поваги між їхніми народами,
констатуючи, що Україна є однією з держав-правонаступниць СРСР,
сповнені рішучості зробити свій внесок в утвердження більш справедливого, гуманного, мирного і демократичного міжнародного порядку,
усвідомлюючи свою відповідальність за збереження миру в Європі і в усьому світі і керуючись цілями і принципами Статуту Організації Об'єднаних Націй,
усвідомлюючи важливість положень Хельсінського Заключного акта , Паризької Хартії для нової Європи та інших документів Наради з безпеки і співробітництва в Європі та підтверджуючи зобов'язання, які вони взяли на себе в рамках НБСЄ,
впевнені у необхідності остаточного подолання розділення Європи, зокрема, шляхом створення механізмів безпеки і співробітництва на усьому європейському континенті і беручи до уваги спільну відповідальність за досягнення цієї мети,
підтверджуючи важливість розвитку співробітництва між Україною і Європейським Союзом, Радою Європи та іншими європейськими структурами,
прагнучи розвивати і поглиблювати співробітництво у всіх галузях і сферах, що становлять взаємний інтерес,
домовилися про таке:
Стаття 1
Високі Договірні Сторони поглиблюватимуть і зміцнюватимуть відносини на основі дружби, довіри і взаємної поваги.
Стаття 2
Відповідно до цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, Хельсінського Заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Паризької Хартії для нової Європи та інших документів НБСЄ, Високі Договірні Сторони, як дружні держави, додержуватимуться принципів суверенної рівності, незастосування сили або погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав та їх політичної незалежності, невтручання у внутрішні справи, мирного врегулювання спорів, поважання прав людини та основних свобод, рівності прав та вільного самовизначення народів, співробітництва між державами і сумлінного виконання міжнародних зобов'язань у відповідності з міжнародним правом.
Стаття 3
У рамках процесу НБСЄ Високі Договірні Сторони сприятимуть зміцненню демократії, політичного плюралізму, норм і принципів правової держави, а також захисту прав людини і основних свобод.
Стаття 4
Високі Договірні Сторони співробітничатимуть у підтриманні миру і зміцненні безпеки в Європі. В рамках Наради з безпеки і співробітництва в Європі вони докладатимуть зусиль для підвищення стабільності на європейському континенті і для продовження процесу контролю над озброєннями, роззброєнням та зміцнення довіри і безпеки, підвищення транспарентності на основі принципу достатності для оборони і з урахуванням сукупності умов безпеки в Європі. Вони підтримують створення відповідних установчих структур і механізмів для посилення дійовості процесу НБСЄ і для сприяння забезпеченню умов, які гарантували б безпеку всіх європейських держав.
Стаття 5
У разі виникнення ситуацій, що створюють, на думку однієї з Високих Договірних Сторін, загрозу миру або порушення миру, або посилюють міжнародну напруженість, Сторони негайно встановлять між собою контакт найбільш придатним шляхом з метою обміну думками з приводу дій, які можна було б вжити для послаблення напруженості та розрядки таких ситуацій.
Якщо одна з Високих Договірних Сторін вважатиме, що виникає загроза її національній безпеці, вона може запропонувати іншій Стороні негайно провести консультації.
Стаття 6
Високі Договірні Сторони будуть розвивати і поглиблювати співробітництво в сфері оборони.
Стаття 7
Високі Договірні Сторони проводитимуть регулярні консультації на різних рівнях з метою сприяння розвитку двосторонніх відносин і узгодження, в міру можливостей, своїх позицій з міжнародних питань, що становлять взаємний інтерес.
Зустрічі на найвищому політичному рівні проводитимуться щоразу, коли це буде визнано за необхідне.
Міністри закордонних справ зустрічатимуться не рідше одного разу на рік.
Зустрічі між іншими членами Урядів проводитимуться в міру необхідності.
Періодичні консультації на рівні експертів проводитимуться за домовленістю Сторін.
Стаття 8
Іспанія сприятиме розвиткові тісного співробітництва між Україною і Європейським Союзом та якнайскорішому вступу України до Ради Європи.
Стаття 9
Високі Договірні Сторони активно сприятимуть максимальному розвитку взаємовигідного економічного співробітництва, зокрема, у сферах фінансів, зовнішньої торгівлі, промисловості, конверсії військової промисловості та інших галузях, які мають пріоритетне значення для розвитку їх економік.
Відповідно до національного законодавства, кожна із Сторін створюватиме сприятливі умови для інвестицій іншої Сторони і забезпечення їх захисту.
Стаття 10
З метою створення сприятливих умов для здійснення спільних ініціатив і проектів Високі Договірні Сторони сприятимуть зміцненню прямих зв'язків між українськими та іспанськими підприємствами, а також розвитку нових форм економічного співробітництва, особливо у сфері інвестицій та створення спільних підприємств.

................
Перейти до повного тексту