1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 6 лютого 2019 р. № 72
Київ
Про затвердження Державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, що додаються.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 р. № 510 "Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 22, с. 67);
постанову Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. № 1061 "Про доповнення пункту 1 мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 78, ст. 2643).
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 лютого 2019 р. № 72
ДЕРЖАВНІ СОЦІАЛЬНІ НОРМАТИВИ
забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні
Загальна частина
1. Ці Державні соціальні нормативи встановлюють показники мінімального рівня забезпечення населення мережею публічних бібліотек та створюють належні умови доступу до інформації.
2. На території України можуть створюватися і діяти публічні бібліотеки, що розрізняються за значенням: республіканські (Автономна Республіка Крим), обласні, міські, районні, селищні, сільські, зокрема спеціалізовані бібліотеки для дітей, юнацтва, осіб з інвалідністю відповідно до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу".
3. Публічні бібліотеки повинні бути доступні для населення не менше 40 годин на тиждень. Час роботи публічної бібліотеки не повинен повністю збігатися з часом роботи основної частини населення території, що обслуговує бібліотека.
4. Зона обслуговування публічної бібліотеки може розповсюджуватися на окремий населений пункт, його частину або кілька населених пунктів.
5. У населених пунктах чи житлових масивах, де публічні бібліотеки відсутні, бібліотечне обслуговування населення здійснюється за допомогою нестаціонарних форм (бібліотечний пункт, пересувна бібліотека тощо).
6. Бібліотечний пункт повинен бути доступним для населення не менше 16 годин на тиждень.
7. Кількість пересувних бібліотек, графіки та місця їх розміщення визначаються відповідними органами місцевого самоврядування з урахуванням потреб населення.
8. У публічних бібліотеках організовуються пункти доступу населення до Інтернету.
9. Для визначення штатної чисельності працівників публічних бібліотек використовують типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи, які затверджує Мінкультури.
10. Публічна бібліотека повинна мати універсальний фонд документів на різних носіях інформації.
11. Фонди публічних бібліотек, крім обласних універсальних наукових бібліотек, повинні щороку оновлюватися не менше ніж на 5 відсотків, у тому числі шляхом:
закупівлі книжкових видань - не менше 250 примірників на 1000 осіб зони обслуговування публічної бібліотеки;

................
Перейти до повного тексту