1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2007, N 22, ст.292 ) ( Щодо визнання конституційними окремих положень див. Рішення Конституційного Суду N 20-рп/2008 від 08.10.2008 )
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 46-47, ст. 403; 2001 р., N 17, ст. 80; 2003 р., N 26, ст. 192; 2005 р., NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96, N 22, ст. 199, N 27, ст. 234; 2007 р., N 7-8, ст.66) такі зміни:
( Положення пункту 1 розділу I визнано конституційними згідно з Рішенням Конституційного Суду N 20-рп/2008 від 08.10.2008 )
1. Абзац четвертий статті 1 викласти в такій редакції:
"відшкодування шкоди, пов'язаної з втратою застрахованими особами заробітної плати або відповідної її частини під час виконання трудових обов'язків, надання їм соціальних послуг у зв'язку з ушкодженням здоров'я, а також у разі їх смерті здійснення страхових виплат непрацездатним членам їх сімей".
2. У статті 11:
у частині першій:
в абзаці першому слова "за письмовою заявою" виключити;
пункт 2 викласти в такій редакції:
"2) особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності, члени фермерського господарства";
частини другу та третю викласти в такій редакції:
"Особи, зазначені в частині першій цієї статті, укладають з Фондом соціального страхування від нещасних випадків договір про добровільну участь у страхуванні від нещасних випадків.
Порядок укладення та зразок договору про добровільне страхування затверджуються правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків".
3. У статті 17:
пункт 7 частини сьомої після абзацу десятого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"Положення про навчально-інформаційні центри;
Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат".
У зв'язку з цим абзац одинадцятий вважати абзацом тринадцятим;
доповнити частиною тринадцятою такого змісту:
"Рішення правління Фонду, які мають нормативний характер і стосуються прав та обов'язків страхувальників і застрахованих осіб, підлягають обов'язковій державній реєстрації в порядку, встановленому для реєстрації нормативно-правових актів органів виконавчої влади".
4. У статті 18:
після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснює матеріально-технічне забезпечення роботи наглядової ради та правління Фонду".
У зв'язку з цим частини третю - п'яту вважати відповідно частинами четвертою - шостою;
частину п'яту викласти в такій редакції:
"Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах і містах обласного значення. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням".
5. У статті 21:
назву після слів "які здійснюються" доповнити словами "та відшкодовуються";
( Положення абзацу третього пункту 5 розділу I визнано конституційними згідно з Рішенням Конституційного Суду N 20-рп/2008 від 08.10.2008 )
підпункт "е" пункту 1 частини першої виключити.
6. Пункт 3 статті 22 викласти в такій редакції:
"3) перевіряє стан профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах, бере участь у розслідуванні нещасних випадків на виробництві, а також професійних захворювань".
7. У частині третій статті 23:
пункт 3 доповнити словами "та види здійснюваної діяльності";
пункт 5 викласти в такій редакції:
"5) вносити роботодавцям обов'язкові для виконання подання про порушення законодавства про охорону праці, а органам виконавчої влади з нагляду за охороною праці - подання щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили ці порушення, а також про заборону подальшої експлуатації робочих місць, дільниць і цехів, робота на яких загрожує здоров'ю або життю працівників".
8. У частині другій статті 25 слова "забезпечує фінансування" замінити словами "бере участь у фінансуванні", а слова "охорони та медицини" замінити словами "охорони, безпеки та гігієни".
( Положення пункту 9 розділу I визнано конституційними згідно з Рішенням Конституційного Суду N 20-рп/2008 від 08.10.2008 )

................
Перейти до повного тексту