1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про додаткові заходи зміцнення довір'я та безпеки
( Угоду затверджено Постановою КМ N 237 від 14.03.2001 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Словацької Республіки (далі - Сторони):
керуючись положеннями Віденського документа 1999 року переговорів з заходів зміцнення довір'я та безпеки (далі - Віденський документ 1999 року), на доповнення до вже існуючих домовленостей між двома країнами про заходи військового співробітництва;
дотримуючись своїх зобов'язань в рамках Організації з безпеки та співробітництва в Європі (далі - ОБСЄ);
прагнучи до зміцнення довір'я та відкритості на основі двостороннього співробітництва;
маючи впевненість у тому, що розширення двостороннього військового співробітництва та виконання взятих на себе зобов'язань сприятиме подальшому зміцненню довір'я та безпеки, а також відкритості у військовій діяльності,
погодились про таке:
Стаття 1
Загальні положення
1. Сторони продовжують розвивати двостороннє військове співробітництво з метою зміцнення довір'я та безпеки в Європі.
2. Форма та зміст повідомлень, а також форма проведення додаткових відвідувань з оцінки інформації та інспекцій мають відповідати положенням Віденського документа 1999 року.
3. Сторони надають одна одній інформацію, пов'язану з реалізацією положень цієї Угоди, у форматі, визначеному Віденським документом 1999 року, однією з мов ОБСЄ, використовуючи дипломатичні канали.
Стаття 2
Повідомлення та спостереження за військовою діяльністю у прикордонній зоні
1. Чинність заходів поширюється на прикордонну зону вздовж державного кордону між Україною та Словацькою Республікою на глибину до 100 км з кожного боку.
2. Військова діяльність, що проводиться формуваннями, частинами та підрозділами збройних сил України та Словацької Республіки, а також іншими військовими формуваннями України і Словацької Республіки, є предметом повідомлення та спостереження.
3. Сторони заздалегідь, не пізніше ніж за 42 доби, повідомляють одна одну про заплановану військову діяльність згідно з пунктами 4 та 5 цієї Статті, що проводиться в зоні застосування цієї Угоди, визначеній у пункті 1 цієї Статті. Якщо така діяльність відбувається без попереднього повідомлення, Сторони повідомляють одна одну з початком цієї діяльності.
4. Зобов'язання повідомляти про військову діяльність, а також запрошувати до чотирьох спостерігачів виконуються, якщо в будь-який час у такій діяльності бере участь щонайменше:
- 6000 осіб, включаючи підрозділи забезпечення, або
- 100 бойових танків, або
- 150 бойових броньованих машин, або
- 75 артилерійських систем калібру 100 мм і більше.
Сторони не зобов'язані запрошувати спостерігачів, якщо тривалість військової діяльності не перевищує 48 годин.

................
Перейти до повного тексту