1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах
( Угоду затверджено Постановою КМ N 121 від 16.02.95 )
Дата підписання:
Дата затвердження:
Дата набрання чинності:
14.06.1994
16.02.1995
15.12.1995
Уряд України та Уряд Словацької Республіки, що іменуються надалі Договірними Сторонами,
усвідомлюючи, що охорона та використання прикордонних вод можуть бути здійснені тільки шляхом тісного співробітництва;
бажаючи вирішувати питання водного господарства на прикордонних водах на підставі добросусідства та взаємної вигоди;
з метою раціонального використання вод, збереження водних ресурсів, охорони навколишнього середовища,
вирішили укласти "Угоду між Урядом України та Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах" про слідуюче:
Стаття 1
Поширення дії Угоди
Ця Угода поширюється на:
1. Дільниці рік та інших водних потоків, каналів, по яких проходить Державний кордон.
2. Поверхневі та підземні води в створах, де їх перетинає Державний кордон.
3. Води в частині басейнів рік Уж, Латориця, які суттєво впливають на режим та якість води на території другої держави.
Стаття 2
Сфера діяльності
1. Дана Угода поширюється на всі водогосподарські заходи, здійснені на прикордонних водах, які можуть впливати на гідрологію поверхневих та підземних вод, водогосподарський баланс: регулювання водотоків, водоймищ, будівництво водогосподарських та захисних споруд, водні меліорації, захист від повені, льодоходів, постачання води, захист поверхневих та підземних вод від забруднення, регулювання і комплексне використання вод у басейнах прикордонних річок, експлуатація та утримання в справному стані гідротехнічних споруд, охорона водотоків та прилеглих територій проти водної ерозії та інше (далі "водогосподарські заходи").
2. Ця Угода має відношення до водогосподарських заходів, які в місцях погоджених створів на прикордонних водах можуть призвести до зміни показників водного режиму. Ці показники водного режиму будуть узгоджені Комісією по прикордонних водах, яка створюється згідно зі статтею 6 цієї Угоди.
Стаття 3
Загальні обов'язки і права
1. Договірні Сторони зобов'язуються:
1.1. Не проводити на прикордонних водах без взаємної домовленості водогосподарських заходів, які б мали несприятливий вплив на водогосподарські умови на території іншої Договірної Держави.
1.2. Утримувати русла прикордонних водотоків, водоймищ та інших гідротехнічних споруд на прикордонних водах згідно з статтею 1 на території своїх Держав у справному стані і використовувати їх так, щоб не завдавати взаємної шкоди, або щоб не дійшло до погіршення водогосподарських умов.
1.3. Взаємно інформувати одна одну про свої перспективні плани розвитку водного господарства, а також дії, які впливають на стан прикордонних вод.
2. Договірні Сторони мають право на прикордонних водах (поки не домовляться про інше) на половину природної води, яка протікає, і не збільшена за рахунок технічних робіт.
Стаття 4
Охорона вод від забруднення
1. Договірні Сторони будуть виконувати ефективні дії своїми господарськими та технічними засобами, щоб запобігти погіршенню якості води і зменшити її забруднення шляхом будівництва і реконструкції очисних споруд. З появою нових джерел забруднення води вони будуть вимагати їх очистки.
2. Договірні Сторони будуть систематично слідкувати за чистотою прикордонних вод шляхом спільного взяття проб води, їх аналізу та спільної оцінки результатів цих аналізів.
3. У випадку аварійного забруднення прикордонних вод відповідні органи Договірної Сторони, на території якої виникли забруднення, зобов'язані негайно повідомляти відповідні органи другої Договірної Сторони, вживати негайно необхідних заходів по ліквідації джерел забруднення, їх наслідків, а також запобіганню повторного забруднення.
4. Договірні Сторони, в разі необхідності, надають взаємодопомогу по ліквідації аварійного забруднення прикордонних вод, при цьому витрати бере на себе та Договірна Сторона, на якій мало місце забруднення, про що складається протокол відповідними компетентними органами Договірних Сторін.
Стаття 5
Використання прикордонних вод
З метою раціонального використання прикордонних вод і зниження негативного впливу на їх стан Договірні Сторони будуть проводити взаємні консультації для прийняття відповідних рішень, а також будуть координувати перспективні плани розвитку водного господарства. Для реалізації цих планів необхідно спрямувати всі спільні зусилля на їх якісне виконання в визначені строки.
Стаття 6
Українсько-словацька комісія по прикордонних водах
1. Для вирішення питань, які випливають із цієї Угоди, Договірні Сторони створюють українсько-словацьку комісію по прикордонних водах (надалі Комісія).
2. Кожна Договірна Сторона призначає Уповноваженого Уряду, його заступників та інших членів Комісії, причому Сторони мають в Комісії однакову кількість членів.
3. Рішення Комісії вступають в дію після затвердження їх Договірними Сторонами.
4. Склад, компетенцію і діяльність Комісії встановлює Статут Комісії, який є додатком до цієї Угоди.
Стаття 7
Утримання водогосподарських об'єктів
1. Кожна Договірна Сторона на своїй території буде утримувати в належному стані водогосподарські споруди та русла прикордонних вод таким чином, щоб не сталося змін, наведених в пункті 1 статті 3 цієї Угоди. Якщо, незалежно від цього, стануться зміни положення русел прикордонних водотоків, Договірні Сторони за взаємною згодою приведуть русло до первинного стану.
2. Водогосподарські заходи, наведені в статті 2 цієї Угоди, які можуть привести до зміни положення русла прикордонних водотоків, потребують попереднього узгодження між компетентними органами Договірних Сторін.
3. При проведенні робіт на руслах прикордонних водотоків Договірні Сторони не повинні допускати пошкодження прикордонних знаків, які позначають Державний кордон, або їх пересування без попереднього узгодження з компетентними органами Договірних Сторін.
4. Русла прикордонних водотоків підлягають розчистці на тих ділянках, на яких це було визнано необхідними відповідними органами Договірних Сторін. У цих випадках витрати розподіляються рівними частинами між Договірними Сторонами.
5. Розчистку тих ділянок прикордонних водотоків, які повністю знаходяться на території однієї з Договірних Сторін, ця Сторона проводить за свій рахунок.

................
Перейти до повного тексту