1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 серпня 2018 р. № 703
Київ
Про затвердження Положення про конкурс щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 111 від 02.02.2022 )
Відповідно до частини шостої статті 19 Закону України "Про вищу освіту" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про конкурс щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що додається.
2. Міністерству освіти і науки протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити оприлюднення рішення Конкурсної комісії з відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти про проведення конкурсу.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2018 р. № 703
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2022 р. № 111
)
ПОЛОЖЕННЯ
про конкурс щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
Загальна частина
1. Це Положення визначає порядок проведення конкурсу щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (далі - конкурс).
2. Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про вищу освіту" Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (далі - Національне агентство) складається з 23 осіб, які призначаються Кабінетом Міністрів України на підставі рішення Конкурсної комісії з відбору членів Національного агентства (далі - Конкурсна комісія) за результатами конкурсного відбору, що проводиться з дотриманням принципів гендерного балансу та галузевого представництва.
3. Принцип гендерного балансу реалізується відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" шляхом:
обов’язкового делегування до складу Національного агентства осіб різної статі суб’єктами висування, які делегують не менше двох осіб;
застосування позитивних дій з метою досягнення збалансованого представництва жінок і чоловіків у складі Національного агентства - надання переваги особі тієї статі, щодо якої існує дисбаланс у випадках, визначених абзацом другим пунктів 18 і 19 та абзацом четвертим пункту 20 цього Положення.
4. Під час забезпечення дотримання принципу галузевого представництва Конкурсна комісія керується переліком галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 266 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 38, ст. 1147; 2021 р., № 60, ст. 3764).
5. Відповідно до частини другої статті 19 Закону України "Про вищу освіту" склад Національного агентства формується таким чином:
1) три особи, які обираються із числа представників всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців;
2) дві особи з числа здобувачів вищої освіти першого або другого рівня;
3) не менше одного представника з числа осіб, які працюють за основним місцем роботи у:
Національній академії наук;
національній галузевій академії наук (по одному представнику від кожної академії);
закладі вищої освіти державної форми власності;
закладі вищої освіти комунальної форми власності;
закладі вищої освіти приватної форми власності.
Під час формування складу Національного агентства повинно бути додержано вимогу щодо забезпечення представництва не більше однієї особи від галузі знань з числа кандидатів, висунутих суб’єктами висування, зазначеними у підпункті 3 цього пункту.
Особа за її згодою може бути висунута кандидатом у члени Національного агентства одним із суб’єктів висування, зазначених у цьому пункті, або шляхом самовисування. Одночасне висування від суб’єктів висування, зазначених у цьому пункті, та шляхом самовисування або одночасне висування від різних суб’єктів висування не допускається.
6. Відповідно до частини третьої статті 19 Закону України "Про вищу освіту" не може бути членом Національного агентства особа, яка:
за рішенням суду визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;
має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
за вироком суду позбавлена права обіймати певну посаду або займатися певною діяльністю;
за рішенням суду визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення - протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
піддавалася адміністративному стягненню за правопорушення, пов’язане з корупцією, - протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
підпадає під дію частини третьої або четвертої статті 1 Закону України "Про очищення влади".
Також членом Національного агентства не може бути особа, відомості про яку внесені до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади".
До складу Національного агентства не можуть входити члени Конкурсної комісії, керівники і заступники керівників Національної академії наук та національних галузевих академій наук, закладів вищої освіти, наукових установ, засновники приватних закладів вищої освіти, державні службовці.
Відповідно до частини четвертої статті 19 Закону України "Про вищу освіту" строк повноважень членів Національного агентства становить три роки. Одна і та сама особа не може бути членом Національного агентства більше двох строків.
Входження до складу Національного агентства, повноваження якого припинені відповідно до підпункту 14 пункту 3 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про освіту", не враховується під час визначення кількості строків, протягом яких особа входила до Національного агентства.
Входження до тимчасового складу Національного агентства, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2021 р. № 1586 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 96, ст. 6254), не враховується під час визначення кількості строків, протягом яких особа входила до Національного агентства.
Рішення про проведення конкурсу
7. Конкурсна комісія приймає рішення про проведення конкурсу та затверджує оголошення про проведення конкурсу, яке повинне містити інформацію про:
1) місце, дату початку, кінцевий строк та час подання документів для участі у конкурсі (строк подання документів становить не менш як 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення);
2) перелік документів, які необхідно подати для участі в конкурсі;
3) кваліфікаційні вимоги до кандидатів відповідно до цього Положення;
4) прізвище та ім’я, номер телефону та адресу електронної пошти особи, яка уповноважена надавати інформацію про конкурс та приймати документи, необхідні для участі в конкурсі.
Рішення Конкурсної комісії про проведення конкурсу та текст оголошення оприлюднюються на офіційному веб-сайті МОН не пізніше ніж за десять календарних днів до початку приймання документів.
8. Рішення про проведення конкурсу приймається у разі:
закінчення строку повноважень члена (членів) Національного агентства, на який його (їх) призначено, - не пізніше ніж за чотири місяці до закінчення строку його (їх) повноважень;
припинення повноважень члена (членів) Національного агентства внаслідок виникнення підстав, передбачених пунктами 2-8 частини сьомої статті 19 Закону України "Про вищу освіту", - протягом 30 календарних днів з дня виникнення таких підстав;
коли за результатами конкурсу Конкурсною комісією не відібрано кандидатів на всі вакантні посади або відібраний нею кандидат (кандидати) відмовився (відмовились) від призначення членом (членами) Національного агентства або Кабінет Міністрів України не затвердив кандидата (кандидатів) на посаду члена Національного агентства, - протягом 30 календарних днів з дня настання однієї з таких подій, як оприлюднення результатів конкурсу, подання письмової відмови відібраного кандидата (відібраних кандидатів), незатвердження Кабінетом Міністрів України кандидата (кандидатів) на посаду (посади) члена Національного агентства.
Етапи проведення конкурсу
9. Конкурс проводиться за такими етапами:
1) прийняття та оприлюднення рішення Конкурсної комісії про проведення конкурсу, оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
2) прийняття та реєстрація документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, що надходять на електронну пошту, адреса якої зазначена в оголошенні про проведення конкурсу;
3) оприлюднення на офіційному веб-сайті МОН списку осіб, які своєчасно подали необхідні документи для участі в конкурсі, та відомостей про них (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), галузь (галузі) знань (для кандидатів, висунутих суб’єктами висування, зазначеними у підпункті 3 пункту 5 цього Положення), основне місце роботи, суб’єкт висування відповідно до пункту 5 цього Положення);
4) вивчення поданих документів та іншої інформації з відкритих джерел на відповідність осіб, які подали документи для участі в конкурсі, кваліфікаційним вимогам, визначеним цим Положенням, та формування списку кандидатів у члени Національного агентства, які допущені до конкурсу;
5) оприлюднення списку та відомостей про кандидатів у члени Національного агентства на офіційному веб-сайті МОН, які допущені до конкурсу (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), галузь (галузі) знань, основне місце роботи, суб’єкт висування відповідно до пункту 5 цього Положення, інформація про підтвердження виконання кваліфікаційних вимог);
6) прийняття документів від кандидатів у члени Національного агентства в паперовій формі;
7) проведення конкурсного відбору на підставі поданих кандидатами у члени Національного агентства документів та формування складу відібраних кандидатів у члени Національного агентства;
8) оприлюднення результатів конкурсу.
Кваліфікаційні вимоги до кандидатів у члени Національного агентства
10. Кваліфікаційними вимогами до кандидатів у члени Національного агентства для допуску їх до участі у конкурсі є:
1) володіння державною мовою;
2) вища освіта, крім представників здобувачів вищої освіти першого або другого рівня;
3) науковий ступінь та/або вчене звання, крім представників роботодавців та здобувачів вищої освіти першого або другого рівня;

................
Перейти до повного тексту