1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 червня 1996 р. N 698
Київ
( Позначку "Не для друку" знято Розпорядженням КМ N 490-р від 19.03.2008 ) ( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 423 від 21.05.2012 )
Про створення митної варти
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Створити митну варту в межах встановленої граничної чисельності та асигнувань на утримання системи митних органів.
2. Затвердити Положення про митну варту (додається) і ввести його в дію з 1 серпня 1996 року.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
П.ЛАЗАРЕНКО

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 39
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 червня 1996 р. N 698
ПОЛОЖЕННЯ
про митну варту
1. Митна варта входить до системи органів управління митною справою як її складова спеціалізована служба, що об'єднує відповідні підрозділи Держмиткому, територіальних митних управлінь і митниць.
Митна варта виконує покладені на неї завдання самостійно або у взаємодії з іншими структурними підрозділами митних органів.
2. Метою діяльності митної варти є забезпечення захисту економічних інтересів України, ведення ефективної боротьби із злочинністю у сфері зовнішньоекономічної діяльності та здійснення контролю за дотриманням законодавства про митну справу.
3. Митна варта у своїй діяльності керується Конституцією України і законами України, Митним кодексом України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативними актами Держмиткому та цим Положенням.
4. У практичній діяльності підрозділи митної варти в межах своєї компетенції взаємодіють з Держкомкордоном, МВС, СБУ, Головною державною податковою інспекцією, іншими державними органами, установами й організаціями.
5. Основними завданнями митної варти є:
1) виявлення, попередження та припинення контрабанди і порушень митних правил поза місцем розташування пунктів пропуску через державний кордон або поза місцем і часом здійснення митного оформлення чи провадження підготовчих дій до таких порушень у прикордонних районах у взаємодії з Держкомкордоном, МВС та СБУ.
На митному кордоні, де він збігається з державним, і в межах прикордонної смуги та прикордонного контрольованого району митна варта здійснює свої повноваження тільки за участю військовослужбовців Прикордонних військ;
2) здійснення контролю за проходженням, охорона і супроводження підакцизних товарів та інших предметів, у тому числі транзитних, що переміщуються через територію України.
6. Митна варта відповідно до покладених на неї завдань виконує такі функції:
1) організує та здійснює спеціальні заходи щодо запобігання незаконному переміщенню через митний кордон та поза пунктами пропуску через державний кордон товарів та інших предметів і транспортних засобів;
2) відповідно до вимог законодавства здійснює адміністративне затримання осіб, які обґрунтовано підозрюються у контрабанді чи порушенні митних правил, проводить відповідне документування їх протиправної діяльності;
3) згідно з інформацією, одержаною в установленому порядку від оперативних підрозділів Держкомкордону, МВС та СБУ або від митних органів суміжних держав, бере участь в охороні і супроводженні товарів та інших предметів, які переміщуються через територію України, у тому числі транзитом.
Заходи, що вживаються у відповідь на інформацію, одержану від митних органів суміжних держав, узгоджуються із МВС і СБУ, а у разі їх реалізації у прикордонних районах і пунктах пропуску через державний кордон також з Держкомкордоном;
4) здійснює контроль за дотриманням вимог митного законодавства вітчизняними та іноземними суб'єктами господарської діяльності у спеціальних (вільних) економічних зонах;
5) збирає, узагальнює та аналізує інформацію, що стосується проявів міжнародної організованої злочинності, контрабанди та іншої протиправної діяльності, переміщення транзитних товарів та інших предметів через територію України, роботи підрозділів митної варти;
6) у разі здійснення заходів щодо припинення незаконного переміщення товарів та інших предметів поза митним контролем узгоджує свої дії з відповідними підрозділами Держмиткому та взаємодіє з підрозділами Держкомкордону, МВС, СБУ, Головної державної податкової інспекції.
7. Відповідно до законодавства митна варта має право:
1) розташовувати спеціальні наряди своїх підрозділів на об'єктах митних органів, в узгодженому з Держкомкордоном порядку, на митному кордоні (де він збігається з державним), та у межах прикордонної смуги та прикордонного контрольованого району.

................
Перейти до повного тексту