1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 червня 2024 р. № 698
Київ
Про затвердження Порядку здійснення перепоховання в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, забезпечували виконання службових обов’язків та присяги на вірність Українському народу та урни з прахом яких поховані в колумбарних нішах на інших кладовищах
Відповідно до частини четвертої статті 15-1 Закону України "Про поховання та похоронну справу" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок здійснення перепоховання в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, забезпечували виконання службових обов’язків та присяги на вірність Українському народу та урни з прахом яких поховані в колумбарних нішах на інших кладовищах, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 37


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 червня 2024 р. № 698
ПОРЯДОК
здійснення перепоховання в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, забезпечували виконання службових обов’язків та присяги на вірність Українському народу та урни з прахом яких поховані в колумбарних нішах на інших кладовищах
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення перепоховання в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі загиблих (померлих) осіб, зазначених у частині першій статті 15-1 Закону України "Про поховання та похоронну справу", урни з прахом яких поховані в колумбарних нішах на інших кладовищах (далі - загиблі (померлі) особи).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про поховання та похоронну справу".
3. Для отримання дозволу на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі користувач місця поховання або його законний представник чи уповноважена особа подають до державної установи "Національне військове меморіальне кладовище" (далі - державна установа) заяву в довільній формі з обов’язковим зазначенням способу комунікації, а також реєстраційного номера облікової картки платника податків загиблої (померлої) особи (за згодою).
До заяви додаються копії:
документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (для громадян України), паспортного документа іноземця та/або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (для іноземців та осіб без громадянства), користувача місця поховання, а у разі подання документів законним представником чи уповноваженою особою - документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (для громадян України), паспортних документів іноземця та/або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус (для іноземців та осіб без громадянства), тих осіб, від імені яких подається заява, а також документа, який надає повноваження законному представникові чи уповноваженій особі представляти таких осіб, оформленого відповідно до вимог законодавства;
свідоцтва про смерть загиблої (померлої) особи;
свідоцтва про поховання загиблої (померлої) особи;
документів, що підтверджують належність загиблої (померлої) особи до осіб, визначених у частині першій статті 15-1 Закону України "Про поховання та похоронну справу".
4. Державна установа не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати подання заяви користувачем місця поховання або його законним представником чи уповноваженою особою відповідно до пункту 3 цього Порядку звертається з використанням системи електронного документообігу до МВС для отримання інформації про наявність у загиблої (померлої) особи на день смерті не погашеної і не знятої в установленому законом порядку судимості за вчинення умисного злочину.
5. За результатами розгляду копій документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, щодо наявності підстав для відмови, визначених у пункті 6 цього Порядку, та інформації, наданої МВС відповідно до пункту 4 цього Порядку, державною установою протягом 10 робочих днів з дати отримання відповіді від МВС видається наказ про надання дозволу на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі або про відмову у наданні такого дозволу.
У наказі зазначаються прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка подала заяву, інформація щодо рішення про перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі або про відмову у наданні дозволу на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) загиблої (померлої) особи.
У разі відмови у наданні дозволу на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі у наказі зазначається обґрунтована підстава відповідно до пункту 6 цього Порядку, про що повідомляється користувачеві місця поховання або його законному представникові чи уповноваженій особі зазначеним у заяві способом комунікації.
6. Державна установа відмовляє у наданні дозволу на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі у разі, коли:
загибла (померла) особа не належить до осіб, визначених у частині першій статті 15-1 Закону України "Про поховання та похоронну справу";
загибла (померла) особа на день смерті мала не погашену і не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення умисного злочину;
урна з прахом загиблої (померлої) особи похована не в колумбаріній ніші на іншому кладовищі;
копії документів подано не в повному обсязі;
заяву подано особою, яка не є користувачем місця поховання або його законним представником чи уповноваженою особою.
Після усунення причини, що стала підставою для відмови, допускається повторне подання до державної установи заяви про отримання дозволу на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи на Національному військовому меморіальному кладовищі.
У разі коли користувачем місця поховання або його законним представником чи уповноваженою особою подано копії документів, зазначених в абзацах третьому - шостому пункту 3 цього Порядку, не в повному обсязі, державна установа може прийняти рішення про залишення заяви без руху, про що повідомляється заявникові з дотриманням положень, передбачених статтею 43 Закону України "Про адміністративну процедуру", до повного усунення недоліків.
7. Після отримання користувачем місця поховання або його законним представником чи уповноваженою особою дозволу державної установи на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, на території якої розташоване кладовище, в колумбарній ніші якого похована урна з прахом загиблої (померлої) особи (далі - виконавчий орган сільської, селищної, міської ради), приймається рішення про надання дозволу на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи.
8. Для отримання дозволу на перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи користувач місця поховання або його законний представник чи уповноважена особа подають виконавчому органу сільської, селищної, міської ради заяву в паперовій чи електронній формі.

................
Перейти до повного тексту