1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 8/2012 від 11.01.2012 )
Про Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо призначення на посаду професійного судді вперше
( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 747/2006 від 11.09.2006 N 944/2006 від 10.11.2006 N 158/2009 від 16.03.2009 )
Затвердити Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо призначення на посаду професійного судді вперше (додається).
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 30 червня 2004 року
N 697/2004
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 30 червня 2004 року N 697/2004
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо призначення на посаду професійного судді вперше
1. Це Положення визначає порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо призначення на посаду професійного судді вперше.
2. Перше призначення на посаду професійного судді відповідно до частини першої статті 128 Конституції України здійснюється Президентом України.
3. Перевірка відповідності кандидатів у судді вимогам, установленим законом, добір, проведення кваліфікаційного іспиту і рекомендування осіб для зайняття посади судді відповідно до Закону України "Про судоустрій України" здійснюється кваліфікаційними комісіями суддів.
4. Особа, яка відповідає вимогам до кандидата в судді, встановленим частиною третьою статті 127 Конституції України (далі - кандидат), має право звернутися до відповідної кваліфікаційної комісії суддів із заявою про рекомендацію її для призначення професійним суддею, подавши паспорт громадянина України чи тимчасове посвідчення громадянина України, а також письмову згоду на проведення стосовно неї спеціальних перевірок щодо обставин, зазначених у частині четвертій статті 59 Закону України "Про судоустрій України", і збирання, зберігання та використання іншої конфіденційної інформації, необхідної для додержання вимог, установлених частиною другою статті 127 Конституції України.
Кваліфікаційна комісія суддів після реєстрації заяви передає її протягом трьох днів разом із письмовою згодою кандидата на проведення щодо нього спеціальних перевірок до відповідного територіального управління державної судової адміністрації для підготовки матеріалів, зазначених у пункті 7 цього Положення.
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 747/2006 від 11.09.2006 )
У разі невиконання умов, зазначених в абзаці першому цього пункту, кандидатові кваліфікаційною комісією суддів надається обгрунтована відмова (на його вимогу - письмова) у прийнятті заяви про рекомендацію його для призначення професійним суддею.
5. Під час прийняття заяви до відома кандидата кваліфікаційною комісією суддів доводиться зміст положень статті 127 Конституції України, статті 7 Закону України "Про статус суддів" і частини четвертої статті 59 Закону України "Про судоустрій України", перелік документів, які кандидат має подати до територіального управління судової адміністрації, та забезпечується можливість ознайомлення його з орієнтовним переліком питань у різних галузях права, за якими проводиться кваліфікаційний іспит.
6. Підготовка матеріалів з питань призначення на посаду професійного судді здійснюється Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями.
7. Кандидат не пізніше 15 днів з дати подання заяви до кваліфікаційної комісії суддів подає до територіального управління державної судової адміністрації за місцезнаходженням суду, на зайняття посади судді в якому він виявив бажання бути рекомендованим, такі документи:
копію паспорта (сторінки, що містять відомості про кандидата) або копію тимчасового посвідчення громадянина України;
копію диплома про вищу юридичну освіту;
копію трудової книжки (послужного списку);
документи, що підтверджують факт проживання в Україні протягом не менш як десяти років (у разі потреби);
особовий листок з обліку кадрів та автобіографію;
чотири фотокартки розміром 4 х 6 см;
копію декларації про доходи за минулий рік.
8. За дорученням кваліфікаційної комісії суддів відповідне територіальне управління державної судової адміністрації може здійснювати заходи щодо перевірки відомостей, які містяться у поданих кандидатом документах, та з'ясування обставин, зазначених у частині четвертій статті 59 Закону України "Про судоустрій України".
У разі отримання такого доручення на письмову вимогу територіального управління державної судової адміністрації за підписом його начальника надаються:
органами внутрішніх справ - відповідно до законодавства письмова довідка про відсутність чи наявність судимості (за письмовою згодою кандидата, якого стосується ця інформація);

................
Перейти до повного тексту