1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
І НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 серпня 2020 р. № 690
Київ
Про затвердження Порядку збору, обробки і аналізу інформації щодо результатів діяльності суб’єктів фінансового моніторингу, інших державних органів, що беруть участь у роботі системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, схвалення та оприлюднення результатів національної оцінки ризиків та здійснення заходів за її результатами
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1431 від 23.12.2022 )
Відповідно до частини четвертої статті 28 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" Кабінет Міністрів України і Національний банк України постановляють:
1. Затвердити Порядок збору, обробки і аналізу інформації щодо результатів діяльності суб’єктів фінансового моніторингу, інших державних органів, що беруть участь у роботі системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, схвалення та оприлюднення результатів національної оцінки ризиків та здійснення заходів за її результатами, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, що провадять діяльність у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, подавати Державній службі фінансового моніторингу необхідну інформацію для проведення національної оцінки ризиків згідно з Порядком, затвердженим цією постановою.
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 16 вересня 2015 р. № 717 "Про затвердження Порядку проведення національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму і оприлюднення її результатів" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 76, ст. 2519).
Прем’єр-міністр України Голова
Національного банку України
Д.ШМИГАЛЬ К.ШЕВЧЕНКО
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
і Національного банку України
від 5 серпня 2020 р. № 690
ПОРЯДОК
збору, обробки і аналізу інформації щодо результатів діяльності суб’єктів фінансового моніторингу, інших державних органів, що беруть участь у роботі системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, схвалення та оприлюднення результатів національної оцінки ризиків та здійснення заходів за її результатами
1. Цей Порядок визначає механізм збору, обробки і аналізу інформації щодо результатів діяльності суб’єктів фінансового моніторингу, інших державних органів, що беруть участь у роботі системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - запобігання та протидія), процедуру проведення національної оцінки ризиків, схвалення та оприлюднення результатів національної оцінки ризиків та здійснення заходів за її результатами.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та "Про офіційну статистику".
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1431 від 23.12.2022 )
3. Метою проведення національної оцінки ризиків є визначення (виявлення) ризиків (загроз) легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму, їх аналіз, оцінка та розроблення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та/або зменшення негативних наслідків ризиків.
4. Учасниками національної оцінки ризиків є Держфінмоніторинг, інші державні органи, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії, із залученням (у разі потреби) заінтересованих громадських організацій та наукових установ.
5. Відповідальним за проведення національної оцінки ризиків є Держфінмоніторинг.
6. Національна оцінка ризиків проводиться систематично, але не рідше одного разу на три роки.
Останній рік звітного періоду є роком проведення національної оцінки ризиків.
7. Національна оцінка ризиків охоплює систему запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, зокрема діяльність Держфінмоніторингу, правоохоронних та судових органів, наглядову діяльність суб’єктів державного фінансового моніторингу, фінансовий сектор та незалежну професійну діяльність.

................
Перейти до повного тексту