1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 липня 2019 р. № 684
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 497 від 19.05.2021 )
Деякі питання атестації осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 916 від 06.11.2019 № 718 від 22.07.2020 )
Відповідно до абзацу третього частини другої статті 6 Закону України "Про вищу освіту" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок атестації осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, що додається.
2. Міністерству освіти і науки, іншим центральним органам виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади вищої освіти, починаючи з 2020 року передбачати в межах загального обсягу видатків на підготовку кадрів видатки на проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 1 цієї постанови, який набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 липня 2019 р. № 684
ПОРЯДОК
атестації осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту
1. Цей Порядок визначає механізм атестації осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
2. У цьому Порядку під терміном "єдиний державний кваліфікаційний іспит" (далі - кваліфікаційний іспит) розуміється стандартизована форма контролю досягнення здобувачем вищої освіти результатів навчання, визначених стандартом вищої освіти, та оцінювання таких результатів навчання.
Інші терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про вищу освіту".
3. Атестація осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі кваліфікаційного іспиту здійснюється за спеціальностями згідно з переліком спеціальностей, за якими проводиться єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття ступеня магістра, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 354 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 42, ст. 1487).
Атестація осіб, які здобувають ступінь магістра за спеціальностями галузі знань "22 Охорона здоров’я", здійснюється у формі кваліфікаційного іспиту відповідно до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань "22 Охорона здоров’я", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 334 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 40, ст. 1402; 2019 р., № 32, ст. 1150).
4. Кваліфікаційний іспит проводиться за такими принципами:
академічна доброчесність;
об’єктивність;
прозорість і публічність;
незалежність;
нетерпимість до проявів корупції та хабарництва;
інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір;
єдність методики оцінювання результатів.
Особливості проведення кваліфікаційного іспиту, що пов’язані з використанням інформації з обмеженим доступом, визначаються актами законодавства.
5. Державні органи, до сфери управління яких належать заклади вищої освіти, та/або державні органи, які відповідають за формування та реалізацію державної політики у відповідній сфері (далі - відповідальні державні органи), разом з МОН визначають для проведення кваліфікаційного іспиту Український центр оцінювання якості освіти, державну організацію "Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки "Медицина" і "Фармація" при Міністерстві охорони здоров’я України" або інші установи, що належать до сфери управління МОН або відповідальних державних органів.
Перелік державних органів, відповідальних за організацію кваліфікаційного іспиту за спеціальністю/групою спеціальностей, наведено у додатку.
6. Програми кваліфікаційного іспиту розробляються на основі стандартів вищої освіти відповідного рівня та спеціальності. Відповідно до рішень відповідальних державних органів такі програми можуть розроблятися науково-методичними комісіями Науково-методичної ради МОН, спеціально утвореними робочими групами, закладами вищої освіти, іншими юридичними особами.
Програми кваліфікаційного іспиту за спеціальністю/групою спеціальностей затверджуються відповідальними державними органами та оприлюднюються на офіційних веб-сайтах таких органів та закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку магістрів за такою спеціальністю (крім інформації з обмеженим доступом).
Кваліфікаційний іспит може проводитися у формі зовнішнього незалежного оцінювання, а також за різними видами завдань (тестові завдання, завдання з розгорнутою відповіддю, ситуаційні завдання тощо) відповідно до програм кваліфікаційного іспиту.
Завдання кваліфікаційного іспиту розробляються відповідно до програм кваліфікаційного іспиту за спеціальністю/групою спеціальностей.
7. Для забезпечення методичних та організаційних питань проведення кваліфікаційного іспиту за спеціальністю/групою спеціальностей відповідальними державними органами можуть утворюватися робочі групи, фахові, апеляційні та інші комісії.
8. Умови проведення, строки розроблення завдань та критерії оцінювання результатів кваліфікаційного іспиту за спеціальністю/групою спеціальностей затверджуються МОН та/або відповідальними державними органами.
9. Заклад вищої освіти допускає до складання кваліфікаційного іспиту осіб, які здобувають ступінь магістра, за умови відсутності в них академічної заборгованості.
10. У разі неуспішного складання кваліфікаційного іспиту особа вважається такою, що не виконала індивідуальний навчальний план та відраховується із закладу вищої освіти відповідно до пункту 4 частини першої статті 46 Закону України "Про вищу освіту" (крім осіб, зазначених в абзаці п’ятому цього пункту). Таку особу може бути поновлено на навчання для здобуття ступеня магістра за такою самою спеціальністю для однократного повторного складання кваліфікаційного іспиту.

................
Перейти до повного тексту