1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 червня 2019 р. № 682
Київ
Про затвердження Положення про правління акціонерного товариства "Українська залізниця"
Відповідно до статті 33 Закону України "Про акціонерні товариства" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Положення про правління акціонерного товариства "Українська залізниця", що додається.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 25
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 червня 2019 р. № 682
ПОЛОЖЕННЯ
про правління акціонерного товариства "Українська залізниця"
Загальні питання
1. Це Положення визначає правовий статус, склад, строк повноважень, компетенцію, порядок формування та організації роботи правління, а також права, обов’язки та відповідальність членів правління акціонерного товариства "Українська залізниця" (далі - товариство).
Правовий статус правління
2. Правління є колегіальним виконавчим органом товариства, що здійснює управління його поточною діяльністю.
3. Правління є підзвітним загальним зборам та наглядовій раді, організовує виконання їх рішень. Правління звітує перед загальними зборами та наглядовою радою, а також забезпечує розкриття інформації товариством як емітентом цінних паперів відповідно до законодавства.
4. Компетенція правління визначається законодавством, Статутом товариства та цим Положенням. Рішенням загальних зборів та наглядової ради на правління може покладатися здійснення інших повноважень.
5. Правління діє від імені товариства у межах своїх повноважень. У своїй діяльності правління керується законодавством, Статутом товариства, цим Положенням, внутрішніми документами та рішеннями, прийнятими загальними зборами та наглядовою радою товариства.
Склад правління
6. Чисельність та персональний склад правління затверджуються загальними зборами на підставі пропозицій (подання) наглядової ради товариства.
7. До складу правління входять голова, його заступники та члени правління, які призначаються на посаду загальними зборами на підставі пропозицій (подання) наглядової ради товариства.
8. Членом правління може бути фізична особа, яка має повну цивільну дієздатність і не є членом наглядової ради чи ревізійної комісії товариства.
9. Голова правління, його заступники та члени правління несуть персональну відповідальність за виконання рішень загальних зборів, наглядової ради та правління.
10. Строк повноважень голови та членів правління становить три роки. Одна і та сама особа може бути головою або членом правління неодноразово.
11. Відповідно до рішення голови правління член правління може призначатися відповідальним за конкретний напрям діяльності товариства.
Призначення та припинення повноважень голови та членів правління
12. Порядок призначення голови, його заступників та членів правління, зокрема в разі дострокового припинення повноважень голови, його заступників та членів правління, встановлюється законодавством та Статутом товариства.
13. З головою, його заступниками та кожним членом правління укладається в установленому законодавством порядку контракт.
14. Умови контракту з головою, його заступниками та членами правління затверджує наглядова рада. У контракті передбачається порядок здійснення повноважень, права, обов’язки, відповідальність сторін, умови та порядок виплати винагороди, підстави дострокового припинення та наслідки розірвання контракту, інші умови.
15. Повноваження голови правління, його заступників та/або членів правління припиняються достроково у випадках, визначених законодавством та Статутом товариства.
16. У разі виникнення обставин, які відповідно до законодавства перешкоджають виконанню обов’язків голови правління, його заступника та/або члена правління, голова правління, його заступник або член правління зобов’язаний протягом десяти календарних днів у письмовій формі повідомити правлінню, наглядовій раді та загальним зборам про настання таких обставин.
17. У разі одностороннього складення із себе повноважень голова правління, його заступник та/або член правління зобов’язаний письмово повідомити про це правлінню, наглядовій раді та загальним зборам не пізніше ніж за два тижні до дати, з якої він бажає скласти свої повноваження.
18. У разі дострокового припинення повноважень голови правління, його заступника та/або члена правління загальні збори за пропозицією (поданням) наглядової ради призначають нового голову правління, його заступника та/або члена правління на період до закінчення трирічного строку повноважень правління.
19. Наглядова рада має право відсторонити голову, його заступників або членів правління від виконання повноважень.
20. З припиненням повноважень голови правління, його заступника або члена правління одночасно припиняється дія контракту, укладеного з ним.
Права та обов’язки членів правління
21. Члени правління мають право:
отримувати повну, достовірну та своєчасну інформацію про товариство, необхідну для виконання своїх функцій;
у межах визначених повноважень самостійно та у складі правління вирішувати питання поточної діяльності товариства, керувати діяльністю підзвітних їм структурних підрозділів товариства;
діяти від імені товариства у спосіб, установлений законодавством і Статутом товариства, зокрема, укладати договори та вчиняти інші правочини в межах визначених повноважень на підставі довіреності, виданої головою правління товариства;
у межах визначених повноважень та відповідно до розподілу функціональних обов’язків, рішень правління підписувати внутрішні документи товариства;
вносити пропозиції, брати участь в обговоренні та голосувати з питань порядку денного на засіданнях правління;
вимагати проведення засідань правління та вносити питання до порядку денного;
надавати у письмовій формі зауваження на рішення правління;
отримувати винагороду за виконання функцій члена правління;
мати інші права, передбачені законодавством, Статутом товариства, цим Положенням та внутрішніми документами товариства.
22. Члени правління зобов’язані:
особисто або за допомогою технічних засобів зв’язку, які забезпечують всім учасникам можливість чути один одного та спілкуватися між собою, брати участь у засіданнях правління, голосувати з усіх питань порядку денного засідання правління;
керуватися у своїй діяльності законодавством, Статутом товариства, цим Положенням, рішеннями загальних зборів, наглядової ради та правління, контрактами, внутрішніми документами товариства;
виконувати рішення, прийняті загальними зборами, наглядовою радою та правлінням;
завчасно повідомляти голові правління про неможливість участі у засіданнях правління із зазначенням причини;
брати участь у засіданні наглядової ради на її вимогу;
дотримуватися встановлених у товаристві правил, пов’язаних з режимом обігу, безпеки та збереження інформації з обмеженим доступом. Не розголошувати конфіденційну інформацію та інформацію, яка стала відомою у зв’язку із здійсненням повноважень члена правління, особам, які не мають доступу до такої інформації, а також не використовувати її у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб;
дотримуватися встановлених у товаристві правил та процедур щодо врегулювання конфлікту інтересів. Негайно повідомляти голові правління про обставини, що перешкоджають виконанню членом правління своїх функціональних обов’язків. Завчасно розкривати інформацію про наявні або потенційні конфлікти інтересів;
дотримуватися встановлених законодавством та внутрішніми документами товариства правил та процедур щодо укладення значних правочинів та правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість;
контролювати підготовку і своєчасне подання матеріалів до засідання правління з питань, що належать до функціональних обов’язків окремого члена правління;
завчасно готуватися до засідань правління, зокрема, знайомитися з підготовленими до засідання матеріалами, збирати та аналізувати додаткову інформацію, у разі необхідності отримувати консультації фахівців;
очолювати напрям діяльності товариства та спрямовувати діяльність відповідних структурних підрозділів товариства відповідно до розподілу функціональних обов’язків між головою та членами правління;
своєчасно надавати голові та членам наглядової ради, службі внутрішнього аудиту та зовнішнім аудиторам товариства повну і точну інформацію про діяльність та фінансовий стан товариства;
виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством, Статутом товариства, цим Положенням та внутрішніми документами товариства.
23. Члени правління несуть відповідальність за збитки, завдані їх діями або бездіяльністю, згідно із законом.
Порядок роботи правління
24. Основною формою роботи правління є засідання, які можуть бути проведені за допомогою технічних засобів зв’язку, які забезпечують всім учасникам можливість чути один одного та спілкуватися між собою.
25. Засідання правління проводяться, як правило, за місцезнаходженням товариства.
26. Засідання правління проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на два тижні.
27. У кінці кожного календарного року, але не пізніше ніж 1 грудня поточного року голова правління подає на затвердження правлінню план проведення засідань на наступний рік. Затверджені дати проведення засідань правління є орієнтовними і можуть змінюватися правлінням у разі потреби. Внесення змін до плану проведення засідань не потребує окремого рішення правління.
28. Питання, що належать згідно із Статутом товариства до виключної компетенції правління, не можуть бути делеговані голові правління або члену правління, зокрема шляхом попереднього схвалення дій голови та/або члена правління відповідним рішенням правління.
29. Засідання правління може проводитися у формі спільної присутності голови, його заступників та членів правління у визначеному місці для обговорення питань порядку денного та голосування або шляхом заочного голосування.
Спільна присутність дає змогу голові, його заступникам та членам правління брати участь у засіданні за допомогою засобів дистанційного зв’язку (відео- та голосових конференцій), які забезпечують усім учасникам можливість чути один одного, спілкуватися між собою та ідентифікувати результати голосування.
30. Рішення про проведення засідання шляхом заочного голосування приймається головою правління за власною ініціативою відповідно до Статуту товариства.
31. Засідання правління скликаються на вимогу голови або члена правління, наглядової ради, ревізійної комісії або загальних зборів.
32. Вимога про скликання засідання правління складається у письмовій (електронній) формі і подається (надсилається) безпосередньо на ім’я голови правління. Голова правління забезпечує скликання засідання правління.
33. Вимога про скликання засідання правління повинна містити:
прізвище, ініціали та посаду особи, що її висуває;
підстави для скликання засідання правління;
інформацію про форму проведення засідання;
пропозиції щодо формування порядку денного.
34. Разом із зазначеною вимогою про скликання подаються:
документи та матеріали з кожного питання порядку денного;
проекти рішень з кожного питання порядку денного.
35. Засідання правління повинне бути скликано головою правління не пізніше ніж через п’ять робочих днів після надходження відповідної вимоги.
36. Вимога наглядової ради, ревізійної комісії або загальних зборів про скликання засідання правління складається у письмовій формі і подається (надсилається електронною поштою) голові правління та/або товариству. Питання, з яких наглядова рада, ревізійна комісія або загальні збори звернулися із вимогою про скликання засідання правління, мають бути включені до порядку денного та розглянуті на засіданні правління не пізніше п’яти робочих днів із моменту отримання такої вимоги.
37. Порядок денний засідання правління затверджується головою правління.
38. Повідомлення про проведення засідання правління (письмове повідомлення, електронний лист, телефакс тощо) надсилаються всім членам правління не пізніше ніж за три робочих дні до дати проведення засідання. У такому повідомленні зазначаються дата, час і місце проведення засідання правління, а також порядок денний. До повідомлення додаються матеріали, які необхідні членам правління для підготовки до засідання. Члени правління мають право ініціювати внесення змін до запропонованого порядку денного шляхом надіслання голові правління (якщо засідання ініційоване членом правління - такому членові правління) відповідних пропозицій до порядку денного не пізніше ніж за один робочий день до дати проведення засідання.

................
Перейти до повного тексту