- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 січня 2024 р. № 68 Київ |
Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до
Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 59 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 94; 1996 р., № 5, ст. 154; Офіційний вісник України, 2006 р., № 45, ст. 3014; 2011 р., № 28, ст. 1191; 2012 р., № 60, ст. 2433, № 81, ст. 3283; 2016 р., № 16, ст. 644; 2019 р., № 50, ст. 1695; 2020 р., № 40, ст. 1299; 2023 р., № 34, ст. 1795), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 січня 2024 р. № 68
ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про порядок надання гірничих відводів
1. Пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Це Положення встановлює порядок надання гірничих відводів (частини надр) користувачам на території України для розробки родовищ корисних копалин підземним способом (шахтами та рудниками).".
2. У пункті 2 слова "всіх користувачів надр" замінити словами "користувачів надр, які здійснюють розробку родовищ корисних копалин підземним способом".
3. Пункти 3 і 4 викласти в такій редакції:
"3. Гірничий відвід надається Держпраці, що засвідчується актом про надання гірничого відводу згідно з додатком № 1.
Актом про надання гірничого відводу затверджуються межі ділянки надр, наданої на підставі спеціального дозволу на користування надрами (технічні межі), та встановлюються такі зобов’язання для суб’єкта господарювання, якому надано гірничий відвід:
забезпечення повноти геологічного вивчення гірничо-технічних, гідрогеологічних та інших умов використання надр у межах гірничого відводу, раціонального і комплексного використання надр та їх охорони;
забезпечення захисту людей, майна будівель, споруд та навколишнього природного середовища від шкідливого впливу гірничих розробок, пов’язаних з діяльністю підприємства;
забезпечення рекультивації земельних ділянок, порушених під час користування надрами, для подальшого їх використання у суспільному виробництві;
здійснення постійного спостереження за зсувами гірських порід, деформацією наявних наземних споруд і об’єктів, станом гірничих виробок, збереженням установлених гірничим відводом меж локалізації похованих шкідливих речовин, відходів виробництва та стічних вод;
попередження власників підприємств, розташованих на гірничому відводі, про час їх підробки гірничими роботами та узгодження з ними заходів щодо захисту від можливого шкідливого впливу гірничих робіт; дотримання інших вимог щодо користування надрами, встановлених законодавством.
У разі консервації гірничодобувного об’єкта на строк більше ніж п’ять років або його ліквідації акт про надання гірничого відводу повертається у 30-денний строк після оформлення актів приймання виконаних ліквідаційних робіт органу, який його надав, або його правонаступнику.
Будь-яка діяльність, пов’язана з користуванням надрами в межах гірничого відводу, може провадитися тільки за згодою користувача надр (інвестора), якому він наданий.
4. Гірничий відвід може надаватися підприємствам, установам, організаціям (далі - підприємства), громадянам України, іноземцям та особам без громадянства (далі - громадяни), іноземним юридичним особам, а також користувачам надр на умовах угод про розподіл продукції (інвесторам) лише за наявності у них спеціального дозволу на користування надрами, а також погодженого та затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин.".
4. У пункті 5 слова "чи підземної споруди, не пов’язаної з видобуванням корисних копалин" виключити.
5. Абзац другий пункту 7 виключити.
6. Пункт 8 виключити.
7. У другому реченні абзацу другого пункту 9 після слова "подає" доповнити словами "до адміністратора центру надання адміністративних послуг (за місцем розташування об’єкта надрокористування)", а слово "оформленого" замінити словами "геологічні розрізи, оформлені".
8. Пункти 14, 15 і 16 виключити.
9. Пункти 17, 18 і 19 викласти в такій редакції:
"17. Надання гірничих відводів з метою розробки родовищ корисних копалин підземним способом біля ділянок надр, наданих для будівництва і експлуатації підземних споруд у відпрацьованих гірничих виробках діючих гірничодобувних об’єктів, а також на ділянках надр біля родовищ корисних копалин дозволяється лише за умови усунення можливості взаємного шкідливого впливу експлуатованих споруд і розроблюваних родовищ.
18. Межі гірничого відводу розраховуються для розробки родовищ корисних копалин - контурами їх запасів, оцінених ДКЗ, у тому числі запасів категорії С2, з урахуванням зон зрушення гірських порід.
У разі наявності біля об’єкта надрокористування ділянок надр, наданих для будівництва і експлуатації підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин або відпрацьованих гірничих виробок діючих чи ліквідованих (законсервованих) гірничодобувних об’єктів умежі гірничого відводу включаються межі охоронних і бар’єрних ціликів, які забезпечують безпечне функціонування об’єкта надрокористування.
19. Проекти гірничих відводів розробляються спеціалізованими проектними організаціями або спеціалізованими підрозділами гірничодобувних підприємств, фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності, які мають у своєму складі не менше одного працівника з відповідною спеціальністю 184 "Гірництво" ("Маркшейдерська справа", "Розробка родовищ та видобування корисних копалин (за способом видобування - підземний)".".
10. У пункті 21 слова "загальнодержавного значення, будівництва і експлуатації підземних споруд та інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин," замінити словами "підземним способом".
11. Пункт 22 виключити.
12. У пункті 23:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
"23. Для одержання гірничого відводу підприємство чи громадянин подають заявку нарочно (уповноваженою ними особою) чи надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до адміністратора центру надання адміністративних послуг або територіальному органу Держпраці (за місцем розташування об’єкта надрокористування).";
2) абзац другий після слова "заяву" доповнити словом та цифрами "(додаток № 1-1)".
13. У пункті 24 слова "загальнодержавного значення або інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин," замінити словами "підземним способом".
14. У пункті 25:
1) в абзаці п’ятому слова "чи підземної споруди, для яких" замінити словами ", для якого";
2) доповнити пункт абзацом такого змісту:
"вирішуються питання щодо правильності поділу родовищ корисних копалин на окремі гірничі відводи з метою запобігання залишенню поза гірничими відводами менш цінних родовищ корисних копалин та непридатних для самостійної розробки, дотримання вимог безпеки під час проведення гірничих і підривних робіт під час розробки родовищ корисних копалин та використання надр для інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, запобігання виникненню небезпеки для людей, майна та навколишнього природного середовища.".
................Перейти до повного тексту