1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 січня 2024 р. № 68
Київ
Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 59 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 94; 1996 р., № 5, ст. 154; Офіційний вісник України, 2006 р., № 45, ст. 3014; 2011 р., № 28, ст. 1191; 2012 р., № 60, ст. 2433, № 81, ст. 3283; 2016 р., № 16, ст. 644; 2019 р., № 50, ст. 1695; 2020 р., № 40, ст. 1299; 2023 р., № 34, ст. 1795), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 січня 2024 р. № 68
ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про порядок надання гірничих відводів
( Див. текст )
1. Пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Це Положення встановлює порядок надання гірничих відводів (частини надр) користувачам на території України для розробки родовищ корисних копалин підземним способом (шахтами та рудниками).".
2. У пункті 2 слова "всіх користувачів надр" замінити словами "користувачів надр, які здійснюють розробку родовищ корисних копалин підземним способом".
3. Пункти 3 і 4 викласти в такій редакції:
"3. Гірничий відвід надається Держпраці, що засвідчується актом про надання гірничого відводу згідно з додатком № 1.
Користування надрами без надання гірничого відводу здійснюється у випадках, передбачених Кодексом України про надра.
Актом про надання гірничого відводу затверджуються межі ділянки надр, наданої на підставі спеціального дозволу на користування надрами (технічні межі), та встановлюються такі зобов’язання для суб’єкта господарювання, якому надано гірничий відвід:
забезпечення повноти геологічного вивчення гірничо-технічних, гідрогеологічних та інших умов використання надр у межах гірничого відводу, раціонального і комплексного використання надр та їх охорони;
забезпечення захисту людей, майна будівель, споруд та навколишнього природного середовища від шкідливого впливу гірничих розробок, пов’язаних з діяльністю підприємства;
забезпечення рекультивації земельних ділянок, порушених під час користування надрами, для подальшого їх використання у суспільному виробництві;
здійснення постійного спостереження за зсувами гірських порід, деформацією наявних наземних споруд і об’єктів, станом гірничих виробок, збереженням установлених гірничим відводом меж локалізації похованих шкідливих речовин, відходів виробництва та стічних вод;
попередження власників підприємств, розташованих на гірничому відводі, про час їх підробки гірничими роботами та узгодження з ними заходів щодо захисту від можливого шкідливого впливу гірничих робіт; дотримання інших вимог щодо користування надрами, встановлених законодавством.
У разі консервації гірничодобувного об’єкта на строк більше ніж п’ять років або його ліквідації акт про надання гірничого відводу повертається у 30-денний строк після оформлення актів приймання виконаних ліквідаційних робіт органу, який його надав, або його правонаступнику.
Будь-яка діяльність, пов’язана з користуванням надрами в межах гірничого відводу, може провадитися тільки за згодою користувача надр (інвестора), якому він наданий.
4. Гірничий відвід може надаватися підприємствам, установам, організаціям (далі - підприємства), громадянам України, іноземцям та особам без громадянства (далі - громадяни), іноземним юридичним особам, а також користувачам надр на умовах угод про розподіл продукції (інвесторам) лише за наявності у них спеціального дозволу на користування надрами, а також погодженого та затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин.".
4. У пункті 5 слова "чи підземної споруди, не пов’язаної з видобуванням корисних копалин" виключити.
5. Абзац другий пункту 7 виключити.
6. Пункт 8 виключити.
7. У другому реченні абзацу другого пункту 9 після слова "подає" доповнити словами "до адміністратора центру надання адміністративних послуг (за місцем розташування об’єкта надрокористування)", а слово "оформленого" замінити словами "геологічні розрізи, оформлені".
8. Пункти 14, 15 і 16 виключити.
9. Пункти 17, 18 і 19 викласти в такій редакції:
"17. Надання гірничих відводів з метою розробки родовищ корисних копалин підземним способом біля ділянок надр, наданих для будівництва і експлуатації підземних споруд у відпрацьованих гірничих виробках діючих гірничодобувних об’єктів, а також на ділянках надр біля родовищ корисних копалин дозволяється лише за умови усунення можливості взаємного шкідливого впливу експлуатованих споруд і розроблюваних родовищ.
18. Межі гірничого відводу розраховуються для розробки родовищ корисних копалин - контурами їх запасів, оцінених ДКЗ, у тому числі запасів категорії С2, з урахуванням зон зрушення гірських порід.
У разі наявності біля об’єкта надрокористування ділянок надр, наданих для будівництва і експлуатації підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин або відпрацьованих гірничих виробок діючих чи ліквідованих (законсервованих) гірничодобувних об’єктів умежі гірничого відводу включаються межі охоронних і бар’єрних ціликів, які забезпечують безпечне функціонування об’єкта надрокористування.
19. Проекти гірничих відводів розробляються спеціалізованими проектними організаціями або спеціалізованими підрозділами гірничодобувних підприємств, фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності, які мають у своєму складі не менше одного працівника з відповідною спеціальністю 184 "Гірництво" ("Маркшейдерська справа", "Розробка родовищ та видобування корисних копалин (за способом видобування - підземний)".".
10. У пункті 21 слова "загальнодержавного значення, будівництва і експлуатації підземних споруд та інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин," замінити словами "підземним способом".
11. Пункт 22 виключити.
12. У пункті 23:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
"23. Для одержання гірничого відводу підприємство чи громадянин подають заявку нарочно (уповноваженою ними особою) чи надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до адміністратора центру надання адміністративних послуг або територіальному органу Держпраці (за місцем розташування об’єкта надрокористування).";
2) абзац другий після слова "заяву" доповнити словом та цифрами "(додаток № 1-1)".
13. У пункті 24 слова "загальнодержавного значення або інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин," замінити словами "підземним способом".
14. У пункті 25:
1) в абзаці п’ятому слова "чи підземної споруди, для яких" замінити словами ", для якого";
2) доповнити пункт абзацом такого змісту:
"вирішуються питання щодо правильності поділу родовищ корисних копалин на окремі гірничі відводи з метою запобігання залишенню поза гірничими відводами менш цінних родовищ корисних копалин та непридатних для самостійної розробки, дотримання вимог безпеки під час проведення гірничих і підривних робіт під час розробки родовищ корисних копалин та використання надр для інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, запобігання виникненню небезпеки для людей, майна та навколишнього природного середовища.".

................
Перейти до повного тексту