1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 травня 2004 р. N 672
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 705 від 12.05.2007 )
Про затвердження Порядку проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів та їх переліку
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів;
перелік підкарантинних матеріалів і об'єктів.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 травня 2004 р. N 672
ПОРЯДОК
проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів, включаючи оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів.
2. Усі підкарантинні матеріали і об'єкти, що імпортуються, експортуються, перевозяться транзитом через територію України або переміщуються в її межах, підлягають інспектуванню, огляду, аналізу та обстеженню державними інспекторами з карантину рослин.
3. Підкарантинні матеріали і об'єкти, що ввозяться в Україну, підлягають первинному карантинному огляду в пунктах пропуску через державний кордон державними інспекторами з карантину рослин, а у митницях призначення - вторинному карантинному огляду і обов'язковій фітосанітарній експертизі.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
4. Забороняється ввезення в Україну підкарантинних матеріалів і об'єктів, в яких виявлено карантинні або інші шкідливі організми. Такі вантажі затримуються на час проведення знезараження або повертаються до країни-експортера за погодженням з власниками вантажів чи уповноваженими ними особами (далі - власники вантажів).
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
Проведення інспектування
5. Інспектування включає проведення карантинного огляду підкарантинних матеріалів і об'єктів з відбором зразків для фітосанітарної експертизи з метою визначення відповідності підкарантинних матеріалів і об'єктів діючим фітосанітарним вимогам України та країни-імпортера.
6. Ввезення в Україну підкарантинних матеріалів проводиться за наявності фітосанітарного сертифіката, що видається державними органами з карантину і захисту рослин країни-експортера, та карантинного дозволу, що видається Головною державною інспекцією з карантину рослин України.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
7. Рослини і рослинні продукти, які ввозяться в Україну, у разі виявлення в них карантинних та інших шкідливих організмів підлягають знезараженню, поверненню, технічній переробці або знищенню під контролем державного інспектора з карантину рослин.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 156 від 15.02.2006 )
8. Насіння і садивний матеріал, які ввозяться в Україну, підлягають висіванню або висаджуванню у визначених в карантинному дозволі господарствах чи у спеціальних розсадниках та оранжереях для виявлення прихованого зараження рослинного матеріалу і його оздоровлення під контролем державного інспектора з карантину рослин.
Умови ввезення та використання насіння і садивного матеріалу визначаються в карантинному дозволі. Переміщення насіння і садивного матеріалу з одного регіону в інший здійснюється за погодженням з Головною державною інспекцією з карантину рослин України.
( Пункт 8 в редакції Постанови КМ N 156 від 15.02.2006 )
9. Фітосанітарний контроль підкарантинних матеріалів і об'єктів у пунктах пропуску через державний кордон здійснюється державним інспектором з карантину рослин, а їх подальше використання дозволяється лише після отримання результатів огляду та фітосанітарної експертизи, про що робиться відмітка у товаросупровідних (товаротранспортних) документах.
10. У разі виявлення у митницях призначення або на підприємствах, в установах та організаціях під час вторинного огляду карантинних організмів підкарантинні матеріали і об'єкти підлягають обов'язковому знезараженню або знищенню.
( Пункт 10 в редакції Постанови КМ N 156 від 15.02.2006 )
11. Підкарантинні матеріали експортуються за наявності фітосанітарного сертифіката, що видається державним інспектором з карантину рослин на кожну партію, яка вивозиться в одному транспортному засобі.
( Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
12. Фітосанітарний сертифікат видається за результатами обстеження рослин у період вегетації, місць їх зберігання та фітосанітарної експертизи.
13. Для отримання фітосанітарного сертифіката власник вантажу зобов'язаний підготувати партію підкарантинних матеріалів відповідно до вимог країни-імпортера та не пізніше ніж за 30 днів до відвантаження подати державній інспекції з карантину рослин за місцем вирощування рослин або відвантаження вантажу заяву про оформлення фітосанітарного сертифіката та копію договору (контракту).
( Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
14. Власник вантажу зобов'язаний пред'явити державному інспектору з карантину рослин партію підкарантинних матеріалів і об'єктів не пізніше ніж за 5 днів до їх відвантаження або відправлення для карантинного огляду та фітосанітарної експертизи.
( Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
15. Експортні партії підкарантинних матеріалів, заражені карантинними та іншими шкідливими організмами, підлягають знезараженню.
( Пункт 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
16. Транспортні засоби, призначені для перевезення експортних партій підкарантинних матеріалів, підлягають огляду, а у разі виявлення карантинних та інших шкідливих організмів - знезараженню.
( Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
Проведення огляду
17. Під час огляду підкарантинних матеріалів і об'єктів державний інспектор з карантину рослин перевіряє їх фітосанітарний стан, обстежує і відбирає зразки, збирає пошкоджені або підозрілі рослини і рослинні продукти, направляє їх до карантинної лабораторії для проведення фітосанітарної експертизи.
( Пункт 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
18. У разі складування, концентрації (нагромадження) та сортування в морських і річкових портах, на залізничних станціях, автопереходах, в інших терміналах проводиться вторинний карантинний огляд підкарантинних матеріалів і об'єктів.
19. Після знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів остаточний висновок щодо карантинного стану партії вантажу робить державний інспектор з карантину рослин на підставі результатів повторного огляду та фітосанітарної експертизи. У разі проведення знезараження підкарантинних матеріалів на шляху прямування висновок стосовно фітосанітарного стану готується на підставі акта про проведення знезараження.
( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
Проведення аналізу
20. Проведення аналізу полягає у здійсненні фітосанітарної експертизи.
Фітосанітарна експертиза проводиться в карантинних лабораторіях та включає:
проведення ентомологічного, мікологічного, бактеріологічного, гельмінтологічного, гербологічного, вірусологічного аналізу з метою виявлення шкідників, збудників хвороб рослин, нематод і насіння бур'янів;
( Абзац третій пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
визначення видів виявлених шкідливих організмів;
підготовку спеціалістами висновку про карантинне значення виявлених шкідливих організмів.
21. Висновок спеціалістів щодо аналізу видається за результатами аналізу протягом трьох днів з дня подання зразків на аналіз, а щодо саджанців, живців, квіткових цибулин, бульб - на наступний день.
( Пункт 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
22. У разі проведення складного тривалого аналізу (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного) висновок спеціалістів щодо аналізу видається протягом 30 днів з дня подання проби на аналіз.
( Пункт 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
23. На підставі результатів фітосанітарної експертизи кожного зразка і оцінки виявлених шкідливих організмів державний інспектор з карантину рослин визначає фітосанітарний стан всієї партії підкарантинних матеріалів і об'єктів та здійснює карантинні заходи.
Проведення обстеження
24. З метою визначення карантинного стану території України державні інспектори з карантину рослин систематично проводять контрольне обстеження сільськогосподарських і лісових угідь, місць зберігання і переробки рослин і рослинних продуктів, пунктів карантину рослин та прилеглої до них території (трикілометрової зони).
( Пункт 24 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
25. У період вегетації культурних рослин державні інспектори з карантину рослин проводять контрольні обстеження на сільськогосподарських угіддях та інших землях.
26. Контрольне обстеження посіву, посадки рослин, багаторічного насадження, приміщення складу проводиться візуальним методом, що включає огляд посівів, посадок за периметром або діагоналлю поля, відбір зразків рослин, ґрунту, збирання шкідливих організмів, пошкоджених рослин, а також з використанням феромонних пасток, харчових принад, ловильних поясів.
( Пункт 26 в редакції Постанови КМ N 156 від 15.02.2006 )
27. Остаточний висновок про фітосанітарний стан готують спеціалісти карантинних лабораторій на підставі результатів фітосанітарної експертизи зразків підкарантинних матеріалів і об'єктів, наданих державними інспекторами з карантину рослин, суб'єктами господарювання та громадянами.
( Пункт 27 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
28. Контрольні обстеження проводяться з такою періодичністю: щороку - у суб'єктів господарювання, які вирощують елітне сортове насіння і посадковий матеріал, на державних сортодослідних станціях, у плодорозсадниках, інтродукційно-карантинних розсадниках і карантинних оранжереях ботанічних садів, а також на територіях, де запроваджено карантинний режим;
( Абзац другий пункту 28 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
один раз на два роки - у суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво та переробку сільськогосподарської продукції, на землях осіб, де не виявлено карантинних організмів, та на прилеглих до них територіях.
( Абзац третій пункту 28 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
Для виявлення вогнищ карантинних шкідників вивішуються феромонні пастки та виставляються харчові принади з урахуванням їх біологічних особливостей з дотриманням методичних вказівок Головної державної інспекції з карантину рослин України щодо кожного карантинного шкідника окремо.
( Абзац четвертий пункту 28 в редакції Постанови КМ N 156 від 15.02.2006 )
Результати обстеження відображаються в актах.
29. На території виявлення карантинних організмів запроваджується карантинний режим.
( Абзац перший пункту 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
Для запровадження карантинного режиму відповідно до статті 9 Закону України "Про карантин рослин" до Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або місцевої держадміністрації подаються такі документи:
висновок фітосанітарної експертизи;
( Абзац третій пункту 29 в редакції Постанови КМ N 156 від 15.02.2006 )
подання Головного державного інспектора з карантину рослин України, головних державних інспекторів з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, державних інспекторів з карантину рослин із зазначенням обставин запровадження такого режиму, меж карантинної зони, суті карантинного обмеження, заходів з локалізації та ліквідації карантинних організмів.
( Абзац четвертий пункту 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )
30. У карантинній зоні здійснюються такі заходи:
обмежується виїзд транспортних засобів і проводиться їх огляд;
забороняється вивезення заражених підкарантинних матеріалів і об'єктів та проводиться їх знезараження;
проводиться технічна переробка або знищення заражених підкарантинних матеріалів і об'єктів.
31. Підкарантинні матеріали і об'єкти, що вивозяться з карантинної зони, підлягають фітосанітарному контролю.
Фітосанітарний контроль підкарантинних матеріалів і об'єктів включає здійснення державними інспекторами з карантину рослин таких карантинних заходів:
карантинний огляд;
фітосанітарну експертизу;
( Абзац четвертий пункту 31 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2006 )

................
Перейти до повного тексту