1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 червня 1997 р. N 668
Київ
Про Програму використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1033 від 15.06.99 )
З метою поліпшення екологічної ситуації та раціонального використання вторинних сировинних ресурсів Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству фінансів і Міністерству економіки під час розроблення проектів державного бюджету, програм економічного і соціального розвитку на відповідні роки передбачати виділення коштів для виконання завдань Програми.
3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
передбачати кошти для фінансування Програми;
щорічно до 1 березня інформувати Міністерство економіки про стан виконання завдань, передбачених Програмою.
4. Міністерству економіки:
разом з відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями створити банк даних з питань використання відходів виробництва і споживання;
щорічно проводити аналіз стану виконання Програми та до 1 квітня доповідати про його результати Кабінетові Міністрів України і у разі потреби вносити необхідні зміни та доповнення до Програми.
5. Міністерству економіки розглянути стан накопичення і утилізації використаних таропакувальних матеріалів і в місячний термін разом з Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки, Міністерством фінансів, Фондом державного майна, Державним комітетом по житлово-комунальному господарству вжити заходів до створення системи збору, переробки та утилізації використаної тари та пакувальних матеріалів і в разі потреби подати пропозиції Кабінетові Міністрів України.
Виконуючий обов'язкиПрем'єр-міністра України В.ДУРДИНЕЦЬ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 червня 1997 р. N 668
ПРОГРАМА
використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року
1. Загальні положення
Створена в Україні структура промислового виробництва характеризується високою питомою вагою ресурсо- та енергоємних технологій. Значні масштаби ресурсокористування та енергетично-сировинної спеціалізації економіки України спричинили високі обсяги щорічного утворення та нагромадження відходів виробництва і споживання (далі - відходи).
З метою визначення напрямів реалізації державної політики у сфері поводження з відходами розроблено Програму використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року (далі - Програма). Такий спосіб розв'язання важливої для нашої країни проблеми передбачає концентрацію і спрямування фінансових, матеріально-технічних, інтелектуальних та інших ресурсів на пріоритетні завдання і заходи щодо ресурсозбереження та зменшення негативного впливу відходів на довкілля і здоров'я людей. Це має важливе значення для структурних зрушень в економіці, підвищення ефективності та стабільності її розвитку як на загальнодержавному, так і галузевому, регіональному і місцевому рівнях, а також сприятиме розв'язанню соціальних проблем і підвищенню рівня зайнятості населення.
У Програмі враховані державні, регіональні та галузеві інтереси, оскільки в її розробленні взяли участь представники всіх заінтересованих центральних та місцевих органів виконавчої влади.
Програмою передбачено розроблення і впровадження сучасних технологій, обладнання, устаткування та створення потужностей для переробки, утилізації відходів з орієнтацією на вирішення пріоритетних економічних, екологічних та соціальних завдань, а також створення сприятливих умов виробникам та інвесторам для їх участі у розв'язанні проблем використання відходів у нових умовах господарювання.
Реалізація Програми дасть змогу збільшити обсяг використання відходів на 20 відсотків порівняно з 1989-1995 роками, зменшити їх негативний вплив на довкілля і здоров'я людей та сформувати дійову систему управління у сфері поводження з відходами.
2. Соціально-економічні передумови розроблення Програми
Провідне місце у структурі економіки України тепер і в найближчій перспективі належатиме галузям і виробництвам, які утворюють сотні мільйонів тонн відходів, що часто перевищує обсяг корисної продукції.
Щорічно в Україні утворюється близько 1 млрд. тонн відходів виробництва та споживання, з яких приблизно 10-15 відсотків застосовуються як вторинні матеріальні ресурси, решта потрапляє у сховища, шламонакопичувачі, терикони. Відходи займають площу близько 160 тис. гектарів, а загальний їх обсяг досяг 25 млрд. тонн. Вони є одним з найбільш вагомих факторів забруднення довкілля і негативного впливу фактично на всі його компоненти. Інфільтрація сховищ, горіння териконів, пилоутворення, інші фактори, що зумовлюють міграцію токсичних речовин, призводять до забруднення підземних та поверхневих вод, погіршення стану атмосферного повітря, земельних ресурсів тощо.
Витрати на складування і захоронення відходів становлять майже 20 відсотків вартості продукції.
Основними джерелами утворення відходів в Україні залишаються підприємства гірничо-рудного, хімічного, металургійного, машинобудівного, паливно-енергетичного, будівельного та агропромислового комплексів, які розосереджені по всій території країни.
У зв'язку із зменшенням обсягу видобутку та переробки корисних копалин і випуску багатьох видів продукції щорічне утворення відходів за останні роки зменшилося в середньому на 20-30 відсотків. Водночас намітилася стійка тенденція до зменшення використання відходів у виробництві, викликаного рядом соціально-економічних причин.
Технології переробки відходів застаріли, різко зросла вартість паливно-енергетичних ресурсів і всіх видів транспортування, значно звузилася діяльність заготівельних організацій. Немає засобів ефективного впливу на підприємства, вони продовжують лише таке використання відходів, яке дає негайний прибуток.
Така ситуація призводить до поступового руйнування науково-технічного потенціалу України у сфері поводження з відходами, невикористання численних розроблень технологій, устаткування та обладнання, накопиченого досвіду утилізації відходів вугільної, паливно-енергетичної, металургійної, хімічної, інших галузей промисловості, а також вторинної сировини (макулатура, ганчір'я, склобій, полімерні відходи тощо), тоді як відходи виробництва і споживання можуть відігравати значну роль у забезпеченні промисловості сировиною, замінюючи первинні ресурси (рудні концентрати, природні нерудні матеріали, паливо, деревину тощо).
3. Основна мета та завдання Програми
Основною метою Програми є ефективне розв'язання проблеми використання відходів в Україні, яка передбачає збільшення обсягу переробки та утилізації відходів, зменшення їх негативного впливу на довкілля, розроблення та впровадження ресурсозберігаючих технологій, а також удосконалення всієї системи поводження з відходами, що значно поліпшить екологічну ситуацію та умови життя людей.
Основні завдання Програми:
формування і реалізація політики управління у сфері поводження з відходами шляхом створення організаційних, нормативно-правових та інформаційних передумов, а також розроблення галузевих, регіональних і місцевих програм поводження з відходами;
зменшення ресурсної залежності країни за рахунок використання вторинних ресурсів і зниження витрат первинної сировини (особливо імпортної) в загальному обсязі ресурсоспоживання;
поліпшення діючих і створення нових технологій використання найбільш важливих видів вторинних ресурсів та перехід до мало- і безвідхідних технологій виробництва продукції;
перехід до замкнутих циклів ресурсоспоживання;
значне зниження техногенного впливу відходів на довкілля особливо в районах концентрації промислового виробництва, зокрема внаслідок скорочення обсягу кінцевих відходів, комплексних схем використання сировини та відповідного зменшення площі землі, яка виділяється для зберігання та захоронення відходів.
виявлення та впровадження ефективних виробничих проектів переробки та утилізації відходів;
організація науково-дослідних і конструкторських розроблень перспективних ресурсозберігаючих та маловідхідних технологій;
залучення коштів усіх заінтересованих суб'єктів господарювання та забезпечення сприятливих умов для впровадження запропонованих заходів, створення систем моніторингу відходів, інформаційного і кадрового забезпечення;
організація контролю, за ефективністю здійснення заходів Програми та використанням коштів.
Очікувані результати від реалізації Програми:
збільшення обсягу випуску продукції, виробленої з відходів;
заощадження первинної сировини за рахунок використання відходів;
одержання прибутку внаслідок реалізації продукції, виробленої з відходів;
збільшення експорту та скорочення імпорту за рахунок реалізації продукції, виробленої з відходів;
зменшення негативного впливу на довкілля.
Програмні заходи визначено виходячи з орієнтації на вирішення основних економічних і соціальних завдань держави, таких як структурна перебудова економіки, розв'язання проблеми забезпечення держави паливно-енергетичними і продовольчими ресурсами, створення нових робочих місць, поліпшення екологічної ситуації, з дотриманням таких пріоритетів:
зменшення обсягів утворення та накопичення відходів;
підвищення рівня використання відходів, у першу чергу тих, що можуть дати значний еколого-економічний ефект, але використовуються не повною мірою;
зменшення шкідливого впливу небезпечних відходів на довкілля;
врахування повної ресурсної цінності відходів під час розв'язання проблем задоволення потреб економіки України, зокрема імпортозаміщення та збільшення експорту;
врахування характеру утворення відходів (міжгалузевий, міжрегіональний, в окремих регіонах та на окремих територіях) та їх масштабів;
застосування апробованих та відпрацьованих технологій та устаткування;
зменшення частки бюджетних коштів у загальному обсязі фінансування проектів, орієнтація на кошти підприємств та вітчизняних або іноземних інвесторів.
Оскільки одразу профінансувати всі проекти неможливо, то передбачається це здійснювати поетапно і поступово, починаючи з проектів, які після впровадження та підтвердження їх високої ефективності будуть запроваджені у виробництво.
У Програмі поряд з виробничими передбачено заходи щодо механізму її реалізації, зокрема економіко-правового, нормативно-методичного, інформаційного, кадрового та організаційно-управлінського забезпечення.
В умовах ринкової економіки особливого значення набувають економічні методи регулювання, реалізація яких здійснюватиметься шляхом розроблення, вдосконалення і впровадження відповідної правової бази.
Частина заходів орієнтована на перегляд і вдосконалення системи нормативної документації та статистичної звітності, яка зараз діє в країні. Зокрема, передбачається розроблення основоположних державних стандартів щодо відходів відповідно до європейських та міжнародних.
Для інформаційного забезпечення Програми передбачені заходи щодо створення системи обліку, накопичення та обміну інформацією, моніторингу поводження з відходами, інформаційних баз даних щодо відходів та технологій поводження з ними. Це має бути єдина загальнодержавна (міжгалузева та міжрегіональна) система інформаційного забезпечення управління у сфері поводження з відходами, яка є складовою інформаційного забезпечення управління раціональним використанням природних ресурсів України.
Крім того, передбачаються заходи щодо організації підготовки і перепідготовки кадрів, зайнятих у сфері поводження з відходами, а також організаційні заходи, спрямовані на створення дієвої системи управління у цій сфері.
4. Заходи щодо використання відходів виробництва і споживання
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Найменування | Термін | Обсяги фінансування (млн. гривень) | Результати, очікувані | Відпо-
| заходів, | впровад- |---------------------------------------------------------| внаслідок здійснення | відальні
| місце | ження за |всьо-|у тому |у тому | за джерелами фінансування | заходів | за здій-
| впровадження | роками | го |числі |числі |-----------------------------------| | снення
| |-----------| |НДР та |капіта-|держа-|міс- |власні |поза- |інші | | заходів
| |поча-|закі-| |ПКР |льні |вний |цеві |кошти |бюдже- |джере-| |
| |ток |нчен-| | |вкладе-|бюджет|бюд- |підп- |тні |ла | |
| | | ня | | |ння | |жети |риємств|фонди | | |
| | | | | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.1 Використання
відходів
видобутку та
збагачення
корисних
копалин
4.1.1 Створення 1998 2001 5,1 0,51 4,59 1,7 0,85 2,55 зменшення площі Мінпром
виробництва (кре- відвалів, збільшення
з переробки дит) випуску гранатового
гранато- 1998 0,34 0,34 0,25 0,09 концентрату, на 25
вмісних 1999 1,87 0,17 1,7 0,55 0,26 1,06 тис. тонн на рік (5,1
порід з 2000 1,7 1,7 0,6 0,25 0,85 млн. гривень),
виділенням 2001 1,19 1,19 0,3 0,25 0,64 заощадження первинної
гранатових сировини - 25 тис.тонн
концентратів на рік (0,425 млн.
для гривень), прибуток -
абразивної 0,68 млн. гривень на
промисловості рік, експорт - 3,06
млн. гривень на рік,
Північний запобігання
гірничо- екологічним збиткам -
збагачувальний 0,425 млн. гривень на
комбінат рік
(Дніпро-
петровська
область)
( Підпункт 4.1.2 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.1.2 Створення 1998 2001 1,7 0,34 1,36 0,34 0,17 1,19 зменшення площі Мінпром
виробництва (кре- відвалів, збільшення
з переробки дит) обсягу виробництва на
талькових 1998 0,2 0,2 0,17 0,03 400 тис. тонн на рік
сланців 1999 0,61 0,14 0,47 0,17 0,04 0,4 (23,12 млн. гривень),
розкривних 2000 0,45 0,45 0,05 0,4 заощадження первинної
порід 2001 0,44 0,44 0,05 0,39 сировини - 400 тис.
тонн на рік (3,4 млн.
Інгулецький гривень), прибуток -
гірничо- 1,36 млн. гривень на
збагачувальний рік, попередження
комбінат екологічних збитків -
(Дніпро- 0,034 млн. гривень на
петровська рік
область)
4.1.3 Створення 1998 2000 1,19 0,238 0,952 0,238 0,323 0,629 зменшення площі Мінпром
цехів з (кре- відвалів, збільшення
виробництва дит) обсягу виробництва на
щебеню з 1998 0,238 0,238 0,238 1120 тис. тонн на рік
розкривних 1999 0,476 0,476 0,1615 0,3145 (4 млн. гривень),
(скельних) 2000 0,476 0,476 0,1615 0,3145 заощадження первинної
порід сировини - 1136 тис.
тонн на рік (0,5 млн.
Інгулецький гривень), прибуток -
гірничо- 0,442 млн. гривень на
збагачувальний рік, запобігання
комбінат, екологічним збиткам -
0,119 млн. гривень на
рудник імені рік
Кірова
(Дніпро-
петровська
область)
4.1.4 Впровадження 1998 2000 3,4 0,34 3,06 0,68 0,68 2,04 зменшення площі - " -
комплексу з (кре- відвалів, збільшення
переробки дит) обсягу виробництва на
мусковіто- 1998 0,255 0,255 0,255 20,1 тис. тонн на рік
вмісних 1999 1,573 0,085 1,488 0,213 0,34 1,02 (7,5 млн. гривень),
розкривних 2000 1,572 1,572 0,212 0,34 1,02 заощадження первинної
порід сировини - 20,1 тис.
тонн на рік (2 млн.
Північний гривень), прибуток -
гірничо- 0,595 млн. гривень на
збагачу- рік, запобігання
вальний екологічним збиткам -
комбінат 0,017 млн. гривень на
(Дніпро- рік
петровська
область)
( Підпункт 4.1.5 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.1.5 Створення 1998 2001 6,8 0,51 6,29 1,36 0,89 4,55 зменшення площі Мінпром
виробництва з (кре- відвалів, збільшення
переробки дит) обсягу видобутку
супутно- 1998 0,34 0,34 0,26 0,08 кварцпольовошпатової
добувних 1999 2,21 0,17 2,04 0,5 0,27 1,44 сировини на 200 тис.
гірських 2000 2,55 2,55 0,5 0,27 1,78 тонн на рік (13,6 млн.
порід з 2001 1,7 1,7 0,1 0,27 1,33 гривень), заощадження
виділенням кварцпольовошпатової
кварцпольово- породи - 200,1 тис.
шпатової тонн на рік (1,7 млн.
сировини гривень), прибуток за
рахунок використання
ВО відходів - 0,765 млн.
"Кривбасруда" гривень на рік,
(Дніпро- зменшення імпорту на
петровська 1,7 млн. гривень на
область) рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,051 млн. гривень на
рік
( Підпункт 4.1.6 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.1.6 Створення 1998 2000 20,4 20,4 4,08 3,4 12,92 зменшення площі - " -
підприємства (кре- відвалів розкривних
з виробництва дит) порід, збільшення
будівельних 1998 8,5 8,5 1 1 6,5 обсягу виробництва
матеріалів 1999 8,5 8,5 2 1 5,5 цегли на 60 млн. штук
2000 3,4 3,4 1,08 1,4 0,92 на рік (6 млн.
Інгулецький гривень), заощадження
гірничо- первинної сировини -
збагачу- 240 тис. тонн на рік
вальний (0,6 млн. гривень),
комбінат прибуток - 2,55 млн.
(Дніпро- гривень на рік,
петровська запобігання
область) екологічним збиткам -
0,204 млн. гривень на
рік
4.1.7 Будівництво 1998 2000 1,15 0,025 1,125 0,18 0,87 0,1 зменшення площі Хмель-
експери- відвалів вапнякових ницька
ментальної 1998 0,5 0,025 0,475 0,06 0,4 0,04 відходів, обласна
печі для 1999 0,5 0,5 0,06 0,4 0,04 рекультивація землі, держ-
виробництва 2000 0,15 0,15 0,06 0,07 0,02 збільшення випуску адміні-
вапна з продукції на 30 тис. страція
вапнякових тонн на рік (2,4 млн.
відходів гривень), заощадження
первинної сировини -
Закупненське 45 тис. тонн на рік
кар'єро- (0,48 млн. гривень),
управління прибуток - 0,82 млн.
(Хмельницька гривень на рік,
область) запобігання
екологічним збиткам -
0,12 млн. гривень на
рік
4.1.8 Розроблення 1999 2002 1,044 0,459 0,585 0,159 0,3 0,3 0,585 обсяг виробництва - Мін-
та впровад- 50 тис. тонн пром-
ження 1999 0,07 0,07 0,02 0,05 0,05 залізного концентрату полі-
технології і 2000 0,09 0,09 0,04 0,05 0,05 13,5 та млн. штук тики
обладнання 2001 0,397 0,24 0,157 0,04 0,1 0,1 0,257 цегли (1,8 млн.
для 2002 0,487 0,059 0,428 0,059 0,1 0,1 0,328 гривень),
утилізації заощадження первинної
шламів сировини - 0,238 млн.
хвостосховищ гривень, прибуток -
0,54 млн. гривень на
Центральний рік
гірничо-
збагачу-
вальний
комбінат
(Дніпропет-
ровська
область)
4.1.9 Розроблення 1999 2001 0,32 0,09 0,23 0,06 0,26 0,26 обсяг виробництва - - " -
та впровад- 20,8 тис. тонн
ження 1999 0,04 0,04 0,01 0,03 0,03 гумотехнічних виробів
технології 2000 0,13 0,03 0,1 0,03 0,1 0,1 (166,4 млн. гривень),
і створення 2001 0,15 0,02 0,13 0,02 0,13 0,13 заощадження крейди -
дільниці з 4 тис. тонн (0,4 млн.
утилізації гривень),
відходів прибуток - 0,416 млн.
виробництва гривень, попередження
вапна для екологічних збитків -
виготовлення 2,8 млн. гривень на
формових та рік
неформових
виробів
ВАТ
"Київгума"
(м.Київ)
4.1.10 Розроблення і 1999 2000 1 0,035 0,965 0,035 0,2 0,2 0,3 0,465 переробка - 5 млн. Укр-
впровадження тонн відсівів буд-
технології та 1999 0,265 0,015 0,25 0,015 0,1 0,1 0,15 вапняку, обсяг мате-
обладнання 2000 0,735 0,02 0,715 0,02 0,1 0,1 0,15 0,465 виробництва вапна - ріали
для виробниц- 40 тис. тонн,
тва вапна на заощадження первинної
основі від- сировини - 35 тис.
сівів вапняку гривень, прибуток -
фракції 5 - 512 тис. гривень на
20 мм рік
ВАТ
"Подільські
товтри"
(Хмельницька
область)
4.2 Використання
відходів
вугле-
видобутку і
вугле-
збагачення
4.2.1 Впровадження 1998 1998 3,034 0,103 2,931 0,34 0,104 2,59 зменшення площі Укрбуд-
енерго- відвалів вугле- матеріали
зберігаючої відходів, збільшення
технології у обсягу випуску
виробництво архітектурно-
архітектурно- будівельної цегли на
будівельної 91 млн. штук на рік
керамічної (16,06 млн. гривень),
цегли з заощадження первинної
використанням сировини - 177 тис.
вуглевідходів тонн на рік (1,382
млн. гривень), у тому
Луганський числі палива - 7,6
дослідно- тис. тонн умовного
експеримен- палива (1,05 млн.
тальний гривень), прибуток за
завод рахунок використання
будівельних відходів - 5,067 млн.
матеріалів гривень на рік,
(м. Луганськ), запобігання
Очеретинський екологічним збиткам -
завод 0,009 млн. гривень на
"Будіндустрія" рік
(Донецька
область),
Хмельницький
завод
будівельних
матеріалів
(м.
Хмельницьк),
Роменське
виробництво
будівельних
матеріалів
(Сумська
область)
( Підпункт 4.2.2 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.2.2 Будівництво 1998 1999 6,4 0,2 6,2 6,4 збільшення обсягу Мінвугле-
заводу з 1998 1,05 0,05 1 1,05 випуску цегли на 62 пром
виробництва 1999 5,35 0,15 5,2 5,35 млн. штук на рік
цегли з (13,59 млн. гривень),
використанням заощадження глини -
породи 250 тис. тонн (2,5
млн. гривень),
(м. Димитров, прибуток за рахунок
Донецька використання відходів
область) - 2,5 млн. гривень на
рік, зменшення площі
відвалів на 50 га
4.2.3 Використання 1998 1999 0,4 0,15 0,25 0,4 збагачення - " -
для переробки 1998 0,3 0,15 0,15 0,3 тонкозернистих шламів
тонко- 1999 0,1 0,1 0,1 з одержанням
зернистих концентрату - 30 тис.
відходів тонн на рік (1,8 млн.
вугільної та гривень), заощадження
гірничо- первинної сировини -
рудної 1,8 млн. гривень на
промисловості рік, прибуток - 0,18
млн. гривень на рік
Павлоградська
вуглезбагачу-
вальна
фабрика
(Дніпро-
петровська
область),
Луганська
вуглезбага-
чувальна
фабрика
(Луганська
область)
4.2.4 Розроблення і 1998 2001 1 0,2 0,8 0,2 0,3 0,3 0,2 запобігання викидам Донецька
введення в (інвес- шахтного метану, обласна
дію тиції) заощадження первинної держ-
парогазової 1998 0,1 0,1 0,1 сировини - 10 млн. адміні-
ТЕЦ на 1999 0,2 0,05 0,15 0,1 0,1 куб. м газу на рік страція
шахтному 2000 0,3 0,05 0,25 0,1 0,1 0,1 (7,2 млн. гривень),
метані 2001 0,4 0,40 0,2 0,1 0,1 прибуток - 1,8 млн.
гривень на рік
Шахта імені
Засядька
(Донецька
область)
4.2.5 Розроблення і 1998 1998 0,934 0,035 0,899 0,134 0,8 зменшення відходів Укрцемент
впровадження вуглезбагачення,
технології заощадження первинної
використання сировини - 24 тис.
низькосортного тонн на рік, у тому
твердого числі природного газу
палива та - 8 млн. куб. м на рік
паливовмісних (2,5 млн. гривень),
відходів для прибуток - 2,3 млн.
одержання гривень на рік
клінкеру
ВАТ "Волинь"
(Рівненська
область)
4.2.6 Модернізація 1998 2001 2,06 0,06 2 0,46 0,85 0,75 отримання 2,5 тонн Мінвугле-
місцевої (кре- концентрату на рік пром
котельні, яка дит) (0,8 млн. гривень), Донецька
використовує 1998 0,06 0,06 0,06 прибуток - 0,25 млн. обласна
германіє- 1999 0,4 0,4 0,1 0,15 0,15 гривень на рік, держ-
вмісне 2000 0,8 0,8 0,15 0,35 0,3 запобігання адміні-
вугілля шахти 2001 0,8 0,8 0,15 0,35 0,3 забрудненню довкілля страція
"Піонер" з германієвими сполуками
метою
отримання
германієвого
концентрату
із золовиносу
ВО "Добро-
пільвугілля"
(м.
Добропілля,
Донецька
область)
4.2.7 Проведення 1998 2000 3,5 1,75 1,75 0,7 1,4 1,4 отримання матеріалу Мінвугле-
дослідно- (кре- для заміни сталі в пром
промислової дит) обладнанні - 100 тонн Мінпром
плавки 1998 0,6 0,35 0,25 0,2 0,2 0,2 на рік, заощадження
некородуючого 1999 1,25 0,75 0,5 0,25 0,5 0,5 до 500 тонн сталі на
сплаву 2000 1,65 0,65 1 0,25 0,7 0,7 рік (0,22 млн.
феросиліко- гривень), прибуток -
алюмінію 0,1 млн. гривень на
в печі рік
потужністю 1
Мвт з
відходів
вугле-
збагачення
ВО "Добропіль-
вугілля",
ВАТ
Нікопольський
завод
феросплавів
(м. Нікополь,
Дніпропетров-
ська область)
4.2.8 Будівництво 1998 1998 16 16 4 12 збільшення обсягу Мінвугле-
заводу з виробництва цегли до пром
виробництва 60 млн. штук на рік
цегли з (13,046 млн. гривень),
відходів заощадження первинної
вугле- сировини - 162 тис.
видобутку тонн на рік (0,81 млн.
гривень), прибуток -
ВО "Донецьк- 6,069 млн, гривень
вугле-
збагачення"
(м. Макіївка,
Донецька
область)
4.2.9 Розроблення 1999 2000 0,59 0,05 0,54 0,05 0,38 0,3 0,16 обсяг виробництва Доне-
технології і цегли - 800 тис. штук цька
створення 1999 0,245 0,025 0,22 0,015 0,15 0,07 0,08 (0.82 млн. гривень), облас-
виробництва 2000 0,345 0,025 0,32 0,035 0,23 0,23 0,08 заощадження цементу - на
стінового (0,96 тис. тонн (0,4 держ-
замкового млн. гривень), адмі-
каменю з прибуток - 0,16 млн. ніст-
териконової гривень на рік рація
маси для
безрозчинної
кладки
Головне ДП
"Полікор"
(Донецька
область)
4.2.10 Розроблення 1999 2001 0,3 0,3 0,1 0,2 0,2 збільшення обсягу Мін-
технології виробництва германію пром-
з вилучення 1999 0,065 0,065 0,015 0,05 0,05 - 0,1 млн. гривень на полі-
германію із 2000 0,085 0,085 0,035 0,05 0,05 рік тики
золи ТЕС, 2001 0,15 0,15 0,05 0,1 0,1
териконів
Донбасу,
відходів
переробки
марганце-
вмісної
сировини
Сєверо-
донецький
хіміко-
металур-
гійний завод
(Луганська
область)
4.3 Використання
відходів
енергетики
4.3.1 Впровадження 1998 2001 1,22 0,1 1,12 0,2 0,82 0,2 використання Укрцемент
технології (кре- золовиносу та
використання дит) золошлакових відходів,
відходів заощадження глини та
теплових 1998 0,27 0,05 0,22 0,05 0,22 крейди - 35 тис. тонн
електро- 1999 0,45 0,05 0,4 0,05 0,2 0,2 на рік з отриманням
станцій для 2000 0,25 0,25 0,05 0,2 прибутку на суму 0,35
виробництва 2001 0,25 0,25 0,05 0,2 млн. гривень на рік,
цементу зниження витрат на
енергоносії на 3-5
ВАТ "Балцем", відсотків, зменшення
МКП "ЕКО" площі відвалів
(Харківська Зміївської ТЕС та
область) зараження грунтових
вод, запобігання
екологічним збиткам -
0,297 млн. гривень на
рік
4.3.2 Будівництво 1998 2002 5,64 0,5 5,14 2 0,01 1,44 2,19 виготовлення Харків-
заводу з 1998 0,405 0,405 0,4 0,005 продукції з відходів ська
виробництва 1999 1,225 0,095 1,13 0,44 0,005 0,3 0,48 - 30 млн. штук цегли обласна
цегли та 2000 1,22 1,22 0,44 0,3 0,48 на рік (3,15 млн. держ-
черепиці з 2001 1,6 1,6 0,4 0,84 0,36 гривень), заощадження адміні-
використанням 2002 1,19 1,19 0,32 0,87 первинної сировини - страція
відходів 100 тис. тонн на рік
підприємств (1,15 млн. гривень),
енергетики та прибуток - 0,6275
цементного млн. гривень на рік,
виробництва зменшення площі
відвалів ТЕС та
Зміївська негативного впливу на
ТЕС, МКП довкілля, запобігання
"ЕКО" екологічним збиткам -
(Харківська 0,595 млн. гривень на
область) рік
4.3.3 Впровадження 1998 1998 0,733 0,123 0,61 0,133 0,6 збільшення обсягу Укрце-
енерго- виробництва цементу мент
зберігаючої (б млн. гривень),
технології зменшення площі
одержання шлаковідвалів,
цементу з заощадження первинної
деформа- сировини - 2,6 тис.
ційними тонн на рік, у тому
властивостями числі: природного
газу - 3324 тис. куб.
ВАТ "Волинь" м на рік,
(Рівненська електроенергії - 1,2
область) млн. кВт год на рік
(1,82 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,6 млн. гривень на
рік
( Підпункт 4.3.4 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.3.4 Створення 1998 2001 0,94 0,2 0,74 0,2 0,37 0,37 збільшення випуску Мінвугле-
мобільної (кре- продукції до 20 тис. пром
установки для дит) тонн на рік (1 млн.
виготовлення гривень), заощадження
водостійких будівельних
газобетонних 1998 0,04 0,04 0,04 матеріалів - 20 тис.
блоків із 1999 0,5 0,5 0,25 0,25 тонн на рік (0,5 млн.
золошлакових 2000 0,2 0,08 0,12 0,08 0,06 0,06 гривень), прибуток -
відходів для 2001 0,2 0,08 0,12 0,08 0,06 0,06 0,1 млн. гривень на
використання рік, зменшення площі
в гірничих відвалів та
виробках шахт забруднення довкілля,
та в запобігання
будівельній екологічним збиткам -
промисловості 0,017 млн. гривень на
рік
Курахівська
ТЕС (Донецька
область)
4.3.5 Введення в 1998 1998 3,2 3,2 3,2 зменшення запиленості Міненерго
дію установки золошлакових
з відбору відвалів, збільшення
мікросфери обсягу випуску
продукції на 5 тис.
Бурштинська тонн на рік (0,45
ТЕС (м. млн. гривень),
Бурштин, заощадження первинної
Івано- сировини - 0,45 млн.
Франківська гривень на рік,
область) прибуток - 0,045 млн.
гривень на рік,
експорт - 0,45 млн.
гривень на рік
4.3.6 Створення 1998 1998 0,645 0,01 0,635 0,145 0,5 зменшення площі Укрмісцев-
виробництва (кре- відвалів відходів пром
дрібно- дит) (шлаки ТЕЦ),
розмірних збільшення обсягу
елементів для випуску продукції на
будівництва 20,1 тис. куб. м
котеджів (4,16 млн. гривень),
заощадження первинної
Завод сировини (глина,
будівельних пісок) - 5 млн. тонн
матеріалів, на рік (0,38 млн.
АТ "Сумрем- гривень), прибуток за
будмонтаж", рахунок використання
ВТО відходів - 0,4 млн.
"Сумчанка" гривень на рік,
(м. Суми) запобігання
екологічним збиткам -
1,26 млн. гривень
4.3.7 Створення 1998 1999 7 0,5 6,5 5 1 1 зменшення площі Київська
виробництва 1998 0,5 0,5 0,5 відвалів, обласна
будівельних 1999 6,5 6,5 4,5 1 1 рекультивація землі, держ-
матеріалів та заощадження первинної адміні-
конструкцій з сировини (щебінь, страція
використанням пісок, цемент) - 1
золошлакових млн. гривень на рік,
відходів запобігання
екологічним збиткам -
Трипільська 26 млн. гривень
ТЕС (Київська
область)
4.3.8 Будівництво 1998 2002 9,4 9,4 2 5,4 2 зменшення площі Міненерго
комплексів з 1998 1,4 1,4 0,4 0,6 0,4 золовідвалів,
відбору сухої 1999 2 2 0,4 1,2 0,4 збільшення обсягу
золи для 2000 2 2 0,4 1,2 0,4 виробництва на 930
реалізації 2001 2 2 0,4 1,2 0,4 тис. тонн на рік (9,4
2002 2 2 0,4 1,2 0,4 млн. гривень),
Запорізька заощадження первинної
ТЕС сировини (глина,
(Запорізька крейда) - 930 тис.
область) тонн на рік (3,72
млн. гривень),
прибуток - 1,88 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
38,4 млн. гривень на
рік
4.3.9 Будівництво 1998 2001 0,08 0,08 0,016 0,064 зменшення площі Міненерго
комплексної 1998 0,02 0,02 0,004 0,016 золовідвалів,
механізованої 1999 0,02 0,02 0,004 0,016 збільшення обсягу
лінії з 2000 0,02 0,02 0,004 0,016 виробництва на 400
виробництва 2001 0,02 0,02 0,004 0,016 тис. блоків на рік
стінових (0,28 млн. гривень),
блоків заощадження первинної
сировини - 0,028 млн.
Добротвірська гривень на рік,
ТЕС прибуток - 0,1 млн.
(Львівська гривень на рік,
область) запобігання
екологічним збиткам -
0,003 млн. гривень
4.3.10 Монтаж ліній 1998 2001 0,36 0,36 0,065 0,295 зменшення площі - " -
для 1998 0,09 0,09 0,016 0,074 золовідвалів,
виробництва 1999 0,1 0,1 0,017 0,083 збільшення обсягу
стінових 2000 0,09 0,09 0,016 0,074 виробництва на 2 млн.
блоків 2001 0,08 0,08 0,016 0,064 блоків на рік (1,4
млн. гривень),
СП заощадження первинної
"Продемтех", сировини - 0,014 млн.
добротвірська гривень на рік,
ТЕС прибуток - 0,65 млн.
(Львівська гривень на рік,
область) запобігання
екологічним збиткам -
0,007 млн. гривень на
рік
4.3.11 Будівництво 1998 1999 0,484 0,484 0,1 0,384 збільшення обсягу Міненерго
технологічної 1998 0,4 0,4 0,06 0,34 виробництва стінових
лінії для 1999 0,084 0,084 0,04 0,044 блоків на 8 млн. штук
виготовлення на рік (0,64 млн.
стінових гривень), заощадження
матеріалів із цементу - 320 тонн на
використанням рік (0,02 млн.
шламу вапна гривень), прибуток -
0,208 млн. гривень на
Київська рік
ТЕЦ-5
(м. Київ)
( Підпункт 4.3.12 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.3.12 Будівництво 1998 2000 9,32 9,32 1,86 7,46 зменшення площі - " -
заводу 1998 0,12 0,12 0,12 відвалів, збільшення
дрібних 1999 4,6 4,6 0,87 3,73 обсягу виробництва
шлакоблочних 2000 4,6 4,6 0,87 3,73 дрібних шлакоблочних
виробів виробів на 45 млн.
штук на рік (4,5 млн.
Зуївська ТЕС гривень), заощадження
(Донецька первинної сировини
область) (пісок, цемент) - 24,2
тис. куб. м на рік,
прибуток - 1,91 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,022 млн. гривень на
рік
4.3.13 Створення 1998 1998 0,25 0,032 0,218 0,05 0,2 обсяг виробництва - Міненерго
ділянки з 0,02 млн. гривень на
переробки рік, прибуток - 0,002
золи та млн. гривень на рік,
шламів ТЕЦ заощадження первинної
(котелень) сировини (ванадій,
для нікель, цемент) -
подальшого 0,435 млн. гривень на
виробництва рік
ферованадію,
феронікелю та
шлаколужного
в'яжучого
ТЕЦ-5
(м. Київ)
4.3.14 Створення 1999 2000 0,55 0,05 0,5 0,05 0,05 0,05 0,45 обсяг виробництва - Мін-
виробництва 0,4 тис. тонн енер-
ферованадію, 1999 0,225 0,025 0,2 0,025 0,2 ферованадію, 0,1 тис. го
феронікелю та 2000 0,325 0,025 0,3 0,025 0,05 0,05 0,25 тонн феронікелю, 0,5
шлаколужного тис. тонн
в'яжучого з шлаколужного
відходів ТЕЦ в'яжучого (7,59 млн.
гривень), заощадження
ТЕЦ-5 (м.Київ) первинної сировини -
3,5 млн. гривень,
прибуток - 1,52 млн.
гривень, зменшення
імпорту - 3,5 млн.
гривень на рік
4.4 Використання
відходів
металургії
4.4.1 Впровадження 1998 2000 11,22 0,21 11,01 0,1 3,74 7,38 виробництво 840 тонн Мінпром
технології та (кре- алюмінієвого
устаткування дит) концентрату, 4,62 тис.
для переробки 1998 5,65 0,15 5,5 0,04 1,87 3,74 тонн флюсу та 2,94
алюмінієвих 1999 3,8 0,06 3,74 0,06 1,87 1,87 тис. тонн високо-
соляних 2000 1,77 1,77 1,77 глиноземного продукту
шлаків, що на рік (11,94 млн.
утворюються гривень), заощадження
під час первинної сировини -
виробництва 1,135 млн. гривень на
сплавів із рік, прибуток - 2,11
брухту та млн. гривень на рік,
відходів, з зменшення імпорту на
метою повної 0,84 млн. гривень на
утилізації і рік, ліквідація
виробництва з відвалів та сховищ з
них наступною
алюмінієвого рекультивацією земель
концентрату,
флюсу для
повторного
використання
та високо-
глиноземного
продукту для
використання
у стале-
плавильному
виробництві
СП
"Інтерсплав"
(м.
Свердловськ,
Луганська
область)
4.4.2 Впровадження 1998 1999 0,037 0,037 0,037 обсяг виробництва Мінпром
технології 1998 0,0185 0,0185 0,0185 продукції - 2,5 тонн
переробки 1999 0,0185 0,0185 0,0185 на рік (0,15 млн.
відходів гривень), скорочення
алюмінієвих площ під відвали та
шлаків та їх сховища, заощадження
використання сировини - 0,05 млн.
як гривень на рік,
компонентів прибуток - 0,05 млн.
для гривень на рік
розрідження
стале-
плавильних
шлаків
замість
плавикового
шпату і
бокситів
СП
"Інтерсплав"
(м.
Свердловськ,
Луганська
область)
4.4.3 Введення 1998 2001 7,6 1,1 6,5 7,6 зменшення забруднення Мінпром
нових 1998 2,4 0,15 2,25 2,4 довкілля, збільшення
потужностей 1999 2,4 0,15 2,25 2,4 обсягу виробництва
для переробки 2000 2,5 0,5 2 2,5 металізованих окатишів
шламів та 2001 0,3 0,3 0,3 - 7,47 млн. гривень на
пилу стале- рік, цинкового
плавильного концентрату - 1,2 млн.
та прокатного гривень на рік,
виробництва заощадження
металізованих окатишів
Металургійний та цинкового
комбінат концентрату - 8,67
"Криворіж- млн. гривень на рік,
сталь" прибуток за рахунок
(м. Кривий використання відходів
Ріг, - 4,3 млн. гривень на
Дніпро- рік, запобігання
петровська екологічним збиткам -
область), 0,11 млн. гривень на
металургійний рік
комбінат
"Запоріж-
сталь" (м.
Запоріжжя),
металургійний
комбінат
"Азовсталь"
(м.
Маріуполь,
Донецька
область),
Алчевський
металургійний
комбінат (м.
Алчевськ,
Луганська
область)
( Підпункт 4.4.4 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.4.4 Створення 1998 2001 1,75 0,25 1,50 0,25 0,15 1,35 вирішення проблеми Мінпром
виробництва (кре- відходів на
будівельних дит) підприємствах,
матеріалів 1998 0,36 0,1 0,26 0,1 0,03 0,23 зменшення кількості
на основі 1999 0,66 0,05 0,61 0,05 0,04 0,57 екологічно небезпечних
червоних 2000 0,45 0,05 0,4 0,05 0,05 0,35 відходів на 250 тис.
шламів і 2001 0,28 0,05 0,23 0,05 0,03 0,2 тонн на рік,
доменних заощадження первинної
шлакових сировини (граншлак) -
розплавів 250 тис. тонн на рік
(5 млн. гривень),
Металургійний прибуток - 1,2 млн.
комбінат гривень на рік,
"Запоріж- запобігання
сталь", екологічним збиткам
Дніпровський
алюмінієвий
завод (м.
Запоріжжя)
4.4.5 Впровадження 1998 1998 0,17 0,17 0,02 0,15 зменшення забруднення Укрцемент
технології (кре- довкілля, скорочення
використання дит) зайнятих під відходи
червоних площ землі, збільшення
шламів як обсягу виробництва -
залізовмісної 3,8 млн. гривень на
добавки для рік, заощадження
виробництва первинної сировини:
клінкеру глини - 3,3 тис. тонн
на рік (0,026 млн.
ВАТ "Півден- гривень),
цемент" залізовмісної руди -
(Миколаївська 23,8 тис. тонн на рік
область) (0,24 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,266 млн. гривень
на рік
4.4.6 Використання 1998 1999 0,2 0,2 0,15 0,05 збільшення обсягу Мінпром
червоних 1998 0,1 0,1 0,08 0,02 виробництва сорбенту
шлаків для 1999 0,1 0,1 0,07 0,03 на 500 тис. тонн на
очищення рік (38,5 млн.
викидів від гривень), заощадження
SO2 та NO-х сорбентів - 38,5 млн.
гривень на рік,
Зміївська ТЕС прибуток - 7,7 млн.
(Харківська гривень на рік
область)
4.4.7 Використання 1998 1999 0,3 0,3 0,1 0,2 збільшення випуску Мінпром
червоних 1998 0,15 0,15 0,05 0,1 мінеральних добрив на Мінсіль-
шламів як 1999 0,15 0,15 0,05 0,1 100 тис. тонн (0,5 госппрод
міндобрив у млн. гривень),
сільському заощадження міндобрив
господарстві - 100 тис. тонн на рік
(1 млн. гривень),
(Миколаївська прибуток - 0,1 млн.
область) гривень на рік
4.4.8 Впровадження 1998 2001 1,98 0,45 1,53 0,45 0,2 1,33 одержання напів- Мінпром
технології (кре- фабрикату для
утилізації дит) використання у
осаду 1,03 виробництві буді-
центральних 1998 0,5 0,2 0,3 0,2 0,3 вельних матеріалів,
очисних 1999 0,8 0,2 0,6 0,2 0,05 0,55 збільшення випуску
споруд 2000 0,48 0,05 0,43 0,05 0,1 0,33 продукції на 94 тис.
титано- 2001 0,20 0,2 0,05 0,15 тонн на рік (2,35 млн.
магнієвого гривень), заощадження
виробництва первинної сировини -
для 28,8 тис. тонн на рік,
активізації прибуток - 0,355 млн.
граншлаку та гривень на рік,
одержання запобігання
напів- накопиченню твердих
фабрикату для відходів - 9,4 тис.
виробництва тонн на рік
будівельних
матеріалів
Металургійний
комбінат
"Запоріжсталь"
(м. Запоріжжя)
4.4.9 Впровадження 1998 2001 2,49 0,59 1,9 0,59 0,67 1,23 збільшення випуску - " -
технології (кре- продукції на 84 тис.
переробки дит) тонн на рік (3,192
відходів 1998 0,55 0,25 0,3 0,25 0,15 0,15 млн. гривень),
титано- 1999 0,92 0,19 0,73 0,19 0,21 0,52 заощадження первинної
магнієвого 2000 0,77 0,1 0,67 0,1 0,22 0,45 сировини - 0,252 тис.
виробництва з 2001 0,25 0,05 0,2 0,05 0,09 0,11 тонн на рік (0,8 млн.
одержанням гривень), прибуток -
безклінкерного 0,479 млн. гривень на
шлакового рік, запобігання
в'яжучого накопиченню твердих
відходів - 30 тис.
Запорізький тонн на рік
титано-
магнієвий
комбінат (м.
Запоріжжя)
4.4.10 Впровадження 1998 2000 4,6 0,3 4,3 1 1,9 1,7 одержання кондицій- Мінмаш-
технології та 1998 2,1 0,1 2 0,4 0,6 1,1 ного феросплаву за пром
устаткування 1999 1,6 0,1 1,5 0,5 0,8 0,3 рахунок використання
для 2000 0,9 0,1 0,8 0,1 0,5 0,3 відходів, збільшення
утилізації обсягу виробництва
метало- феросплавів - 9,6 млн.
відходів гривень на рік,
переробки прибуток за рахунок
бокситів використання відходів
- 7 млн. гривень,
Концерн заощадження первинної
"Запоріжаб- сировини - 11,2 млн.
разив" (м. гривень на рік,
Запоріжжя) експорт - 4,8 млн.
гривень на рік
4.4.11 Впровадження 1998 2001 6,6 1,426 5,174 0,76 0,76 5,08 збільшення обсягу Мінпром
технології (кре- випуску цирконієвого
вилучення дит) концентрату та інших
цінних 3,32 компонентів до 5 тис.
компонентів з 1998 0,38 0,38 0,2 0,18 тонн на рік (9,165
осаду шламо- 1999 1,05 0,442 0,608 0,26 0,2 0,59 млн. гривень),
накопичувача 2000 1,64 0,424 1,216 0,2 0,15 1,29 заощадження первинної
цирконієвого 2001 3,53 0,18 3,35 0,1 0,23 3,2 сировини - 7,5 тис.
виробництва тонн на рік (13,748
млн. гривень),
Вільногірський прибуток - 1,343 млн.
гірничо- гривень на рік,
збагачувальний зменшення імпорту -
комбінат 9,165 млн. гривень на
(Дніпро- рік, зменшення
петровська навантаження на
область) шламонакопичувач на
24,5 тис. тонн на рік
4.4.12 Впровадження 1998 2001 3,61 0,74 2,87 0,74 0,38 2,49 збільшення обсягу Мінпром
технології (кре- випуску коагулянту на
одержання дит) 50 тис. тонн на рік
комплексного 1,95 (4,275 млн. гривень),
коагулянту 1998 0,44 0,2 0,24 0,2 0,05 0,19 заощадження первинної
для очищення 1999 0,525 0,2 0,325 0,22 0,1 0,205 сировини - 0,427 млн.
стічних вод 2000 0,835 0,22 0,615 0,22 0,12 0,495 гривень, прибуток -
від відходів 2001 1,81 0,12 1,69 0,1 0,11 1,6 0,645 млн. гривень на
алюмінієвого рік, зменшення імпорту
виробництва на 4,275 млн. гривень
на рік, запобігання
Запорізький еколого-економічним
алюмінієвий збиткам за рахунок
комбінат (м. припинення складування
Запоріжжя), 125 тис. тонн на рік
Миколаївський твердих відходів
глиноземний
завод (м.
Миколаїв)
4.4.13 Впровадження 1998 2001 1,4 0,2 1,2 0,35 0,35 0,7 щорічна утилізація 12 - " -
технології тис. тонн осаду
переробки 1998 0,1 0,1 0,1 шламонакопичувача та
відходів 1999 0,65 0,05 0,6 0,15 0,15 0,35 11,5 тис. тонн
гірничо-ме- 2000 0,55 0,05 0,5 0,1 0,1 0,35 розкривних порід (0,69
талургійного 2001 0,1 0,1 0,1 млн. гривень),
виробництва з заощадження первинної
одержанням сировини - 9,2 тис.
товарних тонн на рік, прибуток
продуктів - 0,104 млн. гривень
будіндустрії на рік
Вільно-
гірський
гірничо-
збагачу-
вальний
комбінат
(Дніпро-
петровська
область)
4.4.14 Дослідження 1998 1999 0,2 0,1 0,1 0,1 0,1 зменшення Мінпром
можливості 1998 0,04 0,04 0,04 використання
використання 1999 0,16 0,06 0,1 0,06 0,1 імпортних
відходів компонентів
промислових шлакоутворюючих
виробництв захисних сумішей до
замість 0,4 кг на тонну сталі,
імпортованих заощадження первинної
компонентів сировини - 0,35 млн.
шлако- гривень на рік,
утворюючих прибуток - 0,35 млн.
захисних гривень на рік
сумішей
Металургійні
комбінати:
імені Ілліча,
"Азовсталь"
(м.
Маріуполь,
Донецька
область)
4.4.15 Розроблення 1998 2000 0,92 0,32 0,6 0,32 0,2 0,4 збільшення на 22-25 Мінпром
енерго- (кре- відсотків вилучення
зберігаючої дит) металовкраплень із
технології та 1998 0,1 0,1 0,1 шлаку, обсяг
компактного 1999 0,12 0,12 0,12 виробництва щебеню -
механізо- 2000 0,7 0,1 0,6 0,1 0,2 0,4 4,5 млн. тонн на рік,
ваного металу - 450 тис. тонн
комплексу з на рік, заощадження
виробництва первинної сировини -
фракційного 29,71 млн. гривень на
щебеню з рік, прибуток - 0,28
металургійних млн. гривень на рік
шлаків з
одночасним
вилученням
метало-
вкраплень
Криворізький
МК "Криворіж-
сталь"
(Дніпро-
петровська
область),
Запорізький
МК "Запоріж-
сталь",
Дніпродзер-
жинський
МК імені
Дзержинського
(Дніпро-
петровська
область),
Макіївський
МК імені
Кірова
(Донецька
область)
4.4.16 Розроблення 1998 2000 1,32 0,32 1 0,32 0,3 0,7 утилізація у власному Мінпром
ресурсо- (кре- виробництві
зберігаючої дит) конвертерних шлаків -
технології та 1998 0,1 0,1 0,1 1500 тис. тонн на рік,
устаткування 1999 0,42 0,12 0,3 0,12 0,1 0,2 відсів вапняку- 300
для 2000 0,8 0,1 0,7 0,1 0,2 0,50 тис. тонн на
виробництва рік, шламів (сухих) -
шихтових 200 тис. тонн на рік,
компонентів феросплавних шлаків -
для 100 тис. тонн на рік,
металургії з заощадження вапняку -
використанням 800 тис. тонн на рік
залізо- (2,8 млн. гривень),
марганце- залізної руди - 700
вмісних тис. тонн на рік (10,5
відходів млн. гривень),
виробництва марганцевої руди - 80
та тепла тис. тонн на рік (2,4
шлакових млн. гривень),
розплавів умовного гасла - 150
тис. тонн на рік,
Криворізький прибуток - 0,57 млн.
МК "Криворіж- гривень на рік
сталь",
Дніпродзер-
жинський МК
(Дніпро-
петровська
область),
Маріупольський
МК імені
Ілліча,
Єнакіївський
металургійний
завод
(Донецька
область),
Запорізький
МК
"Запоріжсталь"
4.4.17 Розроблення 1999 2001 6 0,1 5,9 0,1 0,4 0,4 5,500 обсяг виробництва Мін-
технології та цегли та тротуарної пром-
створення 1999 1,62 0,02 1,6 0,02 0,1 0,1 1,500 плитки 800 тис. штук полі-
виробництва з 2000 2,14 0,04 2,1 0,04 0,1 0,1 2,000 (0,275 млн. гривень), тики
утилізації 2001 2,24 0,04 2,2 0,04 0,2 0,2 2,000 заощадження цементу
ставка- та вапна - 2,05 тис.
шламонако- тонн (0,075 млн.
пичувача гривень), прибуток -
0,05 млн. гривень на
ВАТ "Ново- рік
московський
трубний
завод"
(Дніпро-
петровська
область)
4.4.18 Розроблення 1999 2005 5 0,25 4,75 0,25 0,35 0,35 1,05 3,35 обсяг виробництва -"-
технології і зливків кольорових і
створення 1999 0,07 0,02 0,05 0,02 0,05 0,05 благородних металів -
виробництва з 2000 0,13 0,03 0,1 0,03 0,05 0,05 0,05 37 тис. тонн (110
утилізації 2001 0,19 0,04 0,15 0,04 0,05 0,05 0,1 млн. гривень),
шлаків, 2002 0,24 0,04 0,2 0,04 0,05 0,05 0,15 заощадження рудних
клінкеру, 2003 1,64 0,04 1,6 0,04 0,05 0,05 0,2 1,35 концентратів,
піритних 2004 1,34 0,04 1,3 0,04 0,05 0,05 0,25 1 кольорових і
недогарків 2005 1,39 0,04 1,35 0,04 0,05 0,05 0,3 1 благородних металів -
37 тис. тонн (110
ВАТ "Укрцинк" млн. гривень),
(Донецька область) зменшення імпорту -
110 млн. гривень на
рік
4.4.19 Розроблення 1999 2000 0,15 0,15 0,05 0,1 0,1 обсяг виробництва Мін-
та впровад- феритів для пром-
ження 1999 0,06 0,06 0,02 0,04 0,04 електронної полі-
технології 2000 0,09 0,09 0,03 0,06 0,06 промисловості та тики
утилізації порошкової металургії
замасленої - 2 тис. тонн,
окалини заощадження феритів -
5 тис. тонн (1,5 млн.
ВАТ гривень), прибуток -
"Дніпропет- 0,3 млн. гривень на
ровський рік
трубний
завод"
(Дніпропет-
ровська
область)
4.4.20 Розроблення 1999 2001 0,56 0,09 0,47 0,09 0,22 0,22 0,25 попередження загорань -"-
технології та та вибухів горючих
заходів щодо 1999 0,05 0,02 0,03 0,02 0,03 0,03 відходів під час
попередження 2000 0,27 0,03 0,24 0,03 0,11 0,11 0,13 транспортування та
загорань і 2001 0,24 0,04 0,2 0,04 0,08 0,08 0,12 зберігання,
вибухів пов'язаних з цим
горючих збитків (приблизно
дисперсних 1,2 млн. гривень на
відходів рік) та забруднення
підприємств навколишнього
металургії в середовища
умовах
зберігання та
транспортува-
ння
Запорізький
титано-
магнієвий
комбінат
(Запоріжжя),
металургійний
комбінат
"Азовсталь"
(Запорізька
область),
Донецький
хіміко-
металургійний
завод
(Донецька
область),
Броварський
завод
порошкової
металургії
(Київська
область)
4.4.21 Розроблення 1999 2001 0,355 0,11 0,245 0,06 0,08 0,215 збільшення обсягу Мін-
та впровад- виробництва сталі - пром-
ження 1999 0,165 0,08 0,085 0,02 0,03 0,115 25 тис. тонн, полі-
технології і 2000 0,095 0,02 0,075 0,02 0,025 0,05 прибуток - 1 млн. тики
устаткування 2001 0,095 0,01 0,085 0,02 0,025 0,05 гривень, запобігання
для вироб- екологічним збиткам -
ництва без- 0,12 млн. гривень на
випалювальних рік
котунів з
застосуванням
шламів,
котунів та
інших
відходів
виробництва
ВАТ доменно-
металургійний
завод імені
Петровського
(Дніпропет-
ровська
область)
4.5 Використання
відходів
хімії
( Підпункт 4.5.1 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.5.1 Використання 1998 1998 0,08 0,08 0,05 0,03 зменшення забруднення Укрцемент
фосфогіпсу (кре- довкілля та звільнення
під час дит) земельних площ від
виробництва відвалів, заощадження
цементу гіпсового каменю - 250
тис. тонн на рік (2
ВАТ "Балцем" млн. гривень),
(м. Харків), прибуток - 0,2 млн.
ВАТ гривень на рік
"Донцемент"
(Донецька
область)
4.5.2 Створення 1998 2001 3,03 0,43 2,6 0,6 0,15 0,03 2,25 переробка екологічно Мінпром
виробництва (кре- безпечних відвалів
будівельних дит) фосфогіпсу,
матеріалів на 1998 0,61 0,23 0,38 0,30 0,03 0,03 0,25 рекультивація землі,
основі 1999 0,94 0,1 0,84 0,15 0,04 0,75 обсяг виробництва -
техногенних 2000 0,88 0,06 0,82 0,08 0,05 0,75 17,3 млн. гривень на
гіпсів 2001 0,6 0,04 0,56 0,07 0,03 0,5 рік, заощадження
(фосфогіпсу) первинної сировини
(гіпсовий камінь,
ВАТ гіпс) - 180 тис. тонн
"Рівнеазот" на рік (5,88 млн.
(м. Рівне) гривень), прибуток -
3,6 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,25 млн. гривень на
рік
( Підпункт 4.5.3 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.5.3 Впровадження 1998 1999 0,17 0,012 0,158 0,17 ліквідація забруднення Мінпром
технології 1998 0,09 0,012 0,078 0,09 довкілля токсичними
отримання 1999 0,08 0,08 0,08 відходами, заощадження
сульфатів сульфату заліза - 388
заліза з тонн на рік (0,097
травильного млн. гривень),
розчину прибуток за рахунок
випаровуван- використання відходів
ням - 0,024 млн. гривень
на рік
АТЗТ завод
"Метиз",
(м. Дніпро-
петровськ)
( Підпункт 4.5.4 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.5.4 Створення 1998 1999 0,35 0,0875 0,2625 0,35 вирішення проблеми - " -
виробництва з 1998 0,2187 0,0874 0,1313 0,2187 відходів цинку на
переробки 1999 0,1313 0,0001 0,1312 0,1313 підприємстві,
відходів збільшення обсягу
цинку в солі випуску сульфату цинку
цинку на 1,26 тис. тонн на
реактивної рік (9,86 млн.
кваліфікації гривень), заощадження
цинку - 360 тонн на
Черкаський рік (3,13 млн.
завод гривень), прибуток за
хімреактивів рахунок використання
(м. Черкаси) відходів - 148 млн.
гривень на рік
4.5.5 Виробництво 1998 2000 0,45 0,45 0,20 0,10 0,15 обсяг виробництва Мінпром
будівельних 1998 0,09 0,09 0,07 0,02 будівельних матеріалів
матеріалів з 1999 0,18 0,18 0,07 0,04 0,07 - 150 тис. куб. м на
техногенних 2000 0,18 0,18 0,06 0,04 0,08 рік (18 млн. гривень),
відходів, у заощадження первинної
тому числі з сировини - 1,5 млн.
фосфогіпсу та гривень на рік,
червоних прибуток - 3,6 млн.
шламів гривень на рік,
запобігання
Вінницький екологічним збиткам -
хімкомбінат 0,08 млн. гривень на
(м. Вінниця), рік
ВО "Хімпром"
(м. Суми)
4.5.6 Впровадження 1998 2001 0,61 0,15 0,46 0,122 0,488 зменшення відходів - " -
технології 1998 0,256 0,05 0,206 0,122 0,134 виробництва, обсяг
переробки 1999 0,155 0,05 0,105 0,155 виробництва - 1,3 млн.
сивушних 2000 0,164 0,05 0,114 0,164 гривень на рік,
масел ефіро- 2001 0,035 0,035 0,035 заощадження первинної
альдегідної сировини - 0,76 млн.
фракції, гривень на рік,
кубових прибуток - 0,26 млн.
залишків гривень на рік,
фталевого запобігання
ангідриду та екологічним збиткам -
створення 0,0109 млн. гривень на
виробництва рік
паливних
композицій
ВАТ
"Краситель"
(м. Рубіжне,
Луганська
область)
( Підпункт 4.5.7 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.5.7 Впровадження 1998 2000 1,5 0,4 1,1 0,4 0,2 0,6 0,3 зменшення викидів, Мінпром
технології 1998 0,15 0,15 0,15 економія сировини,
утилізації 1999 0,25 0,25 0,25 обсяг виробництва -
відходів 2000 1,1 1,1 0,2 0,6 0,3 2,2 млн. гривень на
виробництва рік, заощадження
капролактаму первинної сировини -
0,15 млн. гривень на
СП "Адінол" рік, прибуток - 0,56
(м. Рівне) млн. гривень на рік
4.5.8 Впровадження 1998 2000 2,05 0,25 1,8 0,25 1,8 обсяг виробництва - - " -
технології 1998 0,1 0,1 0,1 2,1 млн. гривень на
переробки 1999 0,15 0,15 0,15 рік, заощадження
слабо кон- 2000 1,80 1,8 1,8 первинної сировини
центрованих (сірчана кислота) -
стоків 0,56 млн. гривень на
сірчаної рік, прибуток - 0,56
кислоти в млн. гривень на рік
сульфат
амонію
(виробництво
азотних
добрив)
ВАТ "Азот"
(м. Черкаси)
4.5.9 Розроблення 1999 2002 5,6 1,7 3,9 0,15 0,7 0,7 3,9 0,85 обсяг виробництва -"-
та янтарної кислоти -
впровадження 1999 0,12 0,12 0,02 0,1 0,1 0,4 тис. тонн (10,3
технології 2000 0,13 0,13 0,03 0,1 0,1 млн. гривень) та
розділення 2001 1,25 1 0,25 0,05 0,2 0,2 1 гранатової кислоти -
нижчих 2002 4,1 0,45 3,65 0,05 0,3 0,3 2,9 0,85 0,8 тис. тонн (14,8
дікарбонових млн. гривень),
кислот з заощадження
одержанням адипінової кислоти -
індиві- 0,8 тис. тонн (2,4
дуальних млн. гривень),
кислот прибуток - 18,2 млн.
гривень на рік
Сєверо-
донецьке
ДВПО "Азот"
(Луганська
область),
ВАТ
"Рівнеазот"
(Рівненська
область)
4.5.10 Розроблення 1999 2002 3 0,5 2,5 0,15 0,45 0,45 1 1,4 переробка Мін-
технології та відпрацьованих пром-
впровадження 1999 0,27 0,2 0,07 0,02 0,05 0,05 0,2 каталізаторів - 0,265 полі-
комплексної 2000 0,31 0,2 0,11 0,03 0,08 0,08 0,2 тис. тонн, обсяг тики
системи 2001 0,97 0,05 0,92 0,05 0,12 0,12 0,4 0,4 виробництва нікелевої
переробки 2002 1,45 0,05 1,4 0,05 0,2 0,2 0,6 0,6 каталізаторної
відпрацьованих сировини - 140,6 тонн
каталізаторів (2,4 млн. гривень),
заощадження нікелевої
Сєверо- каталізаторної
донецьке сировини - 0,14 тис.
ДВПО "Азот" тонн, азотної кислоти
(Луганська - 0,1 тис. тонн,
область) аміаку - 0,032 тис.
тонн (30,5 млн.
гривень), прибуток -
0,48 млн. гривень,
зменшення імпорту -
2,4 млн. гривень на
рік
4.5.11 Розроблення 1999 2002 24 2,8 21,2 0,15 0,5 0,5 21,2 2,15 обсяг виробництва - -"-
та впровад- 177 тис. тонн
ження 1999 0,07 0,07 0,02 0,05 0,05 (меліорант,
технології 2000 0,13 0,13 0,03 0,1 0,1 мінеральні добавки),
переробки 2001 13,4 1,2 12,2 0,05 0,15 0,15 12,2 1 заощадження вапна -
відходів 2002 10,4 1,4 9 0,05 0,2 0,2 9 1,15 64 тис. тонн та
содових кухонної солі - 7,5
підприємств тис. тонн, прибуток -
2,73 млн. гривень на
Кримський рік
содовий завод
(Автономна
Республіка
Крим)
4.5.12 Розроблення 1999 2002 3,1 0,9 2,2 0,17 0,73 0,73 2,2 обсяг виробництва - " -
та впровад- цинку - 300 кг,
ження 1999 0,05 0,05 0,02 0,03 0,03 заощадження
технології 2000 0,14 0,14 0,04 0,1 0,1 цинковмісної сировини
утилізації 2001 1,95 0,25 1,7 0,05 0,2 0,2 1,7 - 0,36 тис. тонн,
цинковмісних 2002 0,96 0,46 0,5 0,06 0,4 0,4 0,5 прибуток - 144 млн.
відходів у гривень на рік
виробництві
хімічних
волокон з
отриманням
сполук цинку
в різних
формах
ВО
"Хімволокно"
(Черкаська
область)
4.5.13 Розроблення 1999 2002 2,7 0,7 2 0,18 0,52 0,52 2 утилізація відходів - " -
та впровад- виробництва технічного
ження 1999 0,09 0,09 0,02 0,07 0,07 брому до 20 тис. тонн
технології 2000 0,15 0,15 0,05 0,1 0,1 з отриманням оксиду
переробки 2001 0,25 0,25 0,05 0,2 0,2 заліза для феритів до
відходів 2002 2,21 0,21 2 0,06 0,15 0,15 2 3 тис. тонн (2,5 млн.
виробництва гривень), заощадження
технічного оксиду заліза - 2,5
брому на млн. гривень, прибуток
оксид заліза - 0,6 млн. гривень,
для зменшення імпорту -
виробництва 1,25 млн. гривень на
феритів рік
Перекопський
бромний завод
(м. Красно-
перекопськ,
Автономна
Республіка
Крим)
4.5.14 Завершення 1999 2003 15,5 15,5 5 5 3,2 7,3 обсяг виробництва Рада
будівництва сірчаної кислоти - 2 міні-
дільниці 1999 3,1 3,1 1 1 2,1 тис. тонн та стрів
регенерації 2000 3,1 3,1 1 1 0,8 1,3 ільменітового Авто-
сірчаної 2001 3,1 3,1 1 1 0,8 1,3 концентрату 1,5 тис. ном-
кислоти та 2002 3,1 3,1 1 1 0,8 1,3 тонн (1 млн. ної
титановмісної 2003 3,1 3,1 1 1 0,8 1,3 гривень), заощадження Рес-
сировини сірчаної кислоти - 2 пуб-
тис. тонн та ліки
ВО "Титан" ільменітового Крим
(Автономна концентрату 1,5 тис.
Республіка тонн (1 млн.
Крим) гривень), прибуток -
0,2 млн. гривень,
попередження
екологічних збитків -
0,114 млн. гривень на
рік
4.5.15 Розроблення і 1999 2001 0,2 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1 обсяг виробництва - Мін-
впровадження 1 тис. тонн пром-
технології 1999 0,04 0,02 0,02 0,02 0,02 0,02 карбамідо- полі-
виготовлення 2000 0,08 0,05 0,03 0,03 0,05 0,05 формальдегідної тики
малотоксичної 2001 0,08 0,03 0,05 0,05 0,03 0,03 смоли (1,05 млн.
карбамідо- гривень), заощадження
формальдегід- карбаміду та
ної смоли з формальдегіду 0,065
використанням тис. тонн (0,07 млн.
відходів гривень), зменшення
хімічних імпорту - 0,3 млн.
виробництв гривень, збільшення
експорту - 0,5 млн.
ВО "Кремнін- гривень, попередження
полімер" (м. екологічних збитків -
Запоріжжя) 0,2 млн. гривень на
рік
4.5.16 Розроблення 1999 2004 17,9 2,9 15 0,45 2,45 2,45 12 3 обсяг виробництва -"-
та впровад- 0,06 90 млн. гривень
ження 1999 0,06 0,15 0,01 0,05 0,05 (адипінова кислота
технології 2000 0,15 0,3 0,05 0,1 0,1 толуол, сольвент
виробництва 2001 0,3 0,55 0,1 0,2 0,2 кам'яновугільний,
та синтезу 2002 0,55 1,8 0,1 0,45 0,45 сірчана кислота,
органічних 2003 10,8 0,04 9 0,15 0,65 0,65 8 2 смола інденкумаринова
сполук 2004 6,04 60 0,04 1 1 4 1 та нафтополімерна),
заощадження хімікалій
ВАТ - 90 млн. гривень на
"Рівнеазот" рік
(м. Рівне)
4.5.17 Розроблення 1999 2003 1,84 0,34 1,5 0,18 0,09 0,09 1,57 заощадження Мін-
та впровад- хлористого натрію - пром
ження 1999 0,03 0,03 0,01 0,02 0,02 3,5 тис. тонн на рік, полі-
технології 2000 0,04 0,04 0,02 0,02 0,02 попередження скидів тики
утилізації 2001 0,29 0,1 0,19 0,04 0,02 0,02 0,23 сольових розчинів у Луган-
відпрацьованих 2002 1,11 0,11 1 0,05 0,02 0,02 1,04 річки Дністер та ська
сольових 2003 0,37 0,06 0,31 0,06 0,01 0,01 0,3 Сіверський Донець обла-
розчинів, які сна
утворюються у держ-
процесі адмі-
регенерації ніст-
Na - рація
катіонітових
фільтрів
систем
хімводоочистки
Івано-
Франківське
ВАТ "Барва",
(м. Івано-
Франківськ),
Сєверо-
донецьке
ДВПО "Азот"
(Луганська
область)
4.6 Використання
відходів
нафтопереробки
та нафтохімії
4.6.1 Впровадження 1998 2000 1 0,2 0,8 0,2 0,3 0,2 0,3 ліквідація забруднення Держ-
технології та (ін- довкілля водою, житло-
обладнання вес- забрудненою мазутом, комун-
для 1998 0,25 0,1 0,15 0,1 0,1 0,05 ти- зменшення викидів госп
підготовки 1999 0,2 0,05 0,15 0,05 0,1 0,05 ції) окисів азоту на 20
рідкого 2000 0,55 0,05 0,5 0,05 0,1 0,1 0,3 відсотків, обсяг
палива шляхом виробництва - 30 млн.
зменшення гривень, заощадження
вмісту вологи мазуту - 960 тис. тонн
до подальшого на рік (8 млн.
його гривень), прибуток - 8
спалювання у млн. гривень на рік
котлі
"Кримтеплоко-
муненерго"
(м.
Сімферополь)
4.6.2 Впровадження 1998 1999 16 0,8 15,2 16 обсяг виробництва - 18 Держ-
установки з (кре- тис. тонн нафти на рік нафто-
переробки дит) (3,41 млн. гривень), газпром
нафтошламу 1998 8 0,4 7,6 8 заощадження первинної
1999 8 0,4 7,6 8 сировини - 3,41 млн.
АТ "Кременчук- гривень на рік,
нафтоорг- прибуток - 2,82 млн.
синтез" (м. гривень на рік
Кременчук,
Полтавська
область), АТ
"Лисичанськ-
нафтоорг-
синтез" (м.
Лисичанськ,
Луганська
область), АТ
"НПК-Галичина"
(м. Дрогобич,
Львівська
область), АТ
"Нафтохімія
Прикарпаття"
(м. Надвірна,
Івано-Франкі-
вська
область)
4.6.3 Впровадження 1998 2001 1,84 0,2 1,64 0,24 0,4 1,2 зменшення імпорту Держ-
технології та 1998 0,14 0,12 0,02 0,12 0,02 палива та значне житло-
устаткування 1999 0,14 0,08 0,06 0,12 0,02 поліпшення екологічних комун-
для 2000 0,78 0,78 0,2 0,58 показників, збільшення госп
виробництва 2001 0,78 0,78 0,2 0,58 обсягу виробництва
та енергоносіїв - 1,2
застосування млн. гривень на рік,
емульсійного заощадження мазуту -
палива на 12,1 тис. тонн на рік
основі (1,2 млн. гривень),
мазуту, прибуток за рахунок
мазутових вод використання відходів
і нафтових - 0,96 млн. гривень на
шламів рік, запобігання
витратам на очистку
Орендне мазутових і
підприємство підсланцевих вод
теплових
споруд
"Житомир-
теплокомун-
енерго"
(м. Житомир)
( Підпункт 4.6.4 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.6.4 Впровадження 1998 2001 0,28 0,08 0,2 0,08 0,2 зменшення кількості Київська
технології 1998 0,04 0,04 0,04 палива та інших міська
виробництва 1999 0,06 0,04 0,02 0,04 0,02 компонентів, держ-
цегли з 2000 0,08 0,08 0,08 необхідних для адміні-
використанням 2001 0,1 0,1 0,1 виробництва цегли, страція
нафтошламу заощадження первинної
сировини (аргеліт) -
Петрівський 40 тис. тонн на рік
завод (0,04 млн. гривень),
стінових прибуток - 0,24 млн.
матеріалів та гривень на рік
конструкцій,
ВО "Київміст-
будматеріали"
(м. Київ)
4.7 Використання
відходів
машино-
будування,
приладо-
будування
та інших
виробництв,
пов'язаних з
обробкою
металів
4.7.1 Освоєння 1998 2000 0,3 0,18 0,12 0,18 0,06 0,06 обсяг виробництва - Мінпром
технологій 1998 0,06 0,06 0,06 1,76 млн. гривень на
плазмової 1999 0,1 0,06 0,04 0,06 0,02 0,02 рік, впровадження
переробки 2000 0,14 0,06 0,08 0,06 0,04 0,04 нової технології
метало- виробництва
відходів твердосплавних
титану та керметів з відходів
заліза у титану та
твердосплавні металовідходів
кермети для внаслідок чого
виробництва зменшиться імпорт
інстру- гостродефіцитних
ментальних вольфрамовмісних
наплавочних матеріалів до 50 тонн
матеріалів і на рік (1 млн.
нанесення гривень), збільшиться
зносостійких експорт наплавочних
покриттів матеріалів до 50 тонн
на рік (0,4 млн.
АТ "Торез- гривень), зросте
твердосплав" економія порошкового
(Донецька титану до 30 тонн на
область) рік (0,36 млн.
гривень), будуть
задоволені потреби
вітчизняної
промисловості - 100
тонн на рік
4.7.2 Впровадження 1998 2001 4 0,36 3,64 0,8 0,4 0,8 0,5 1,5 задоволення гострої Мінпром
ливарної (кре- потреби в нових
технології дит) доступних зносостійких
утилізації 1 трубоматеріалах,
стружки 1998 0,5 0,09 0,41 0,3 0,1 0,1 випуск продукції - 10
кольорових 1999 0,85 0,09 0,76 0,2 0,1 0,2 0,15 0,2 тис. тонн на рік (40
металів з 2000 1,35 0,09 1,26 0,2 0,1 0,25 0,15 0,65 млн. гривень),
одержанням 2001 1,3 0,09 1,21 0,1 0,1 0,25 0,2 0,65 заощадження кольорових
композиційних металів - 10 тис. тонн
матеріалів з на рік (30 млн.
підвищеними гривень), прибуток за
експлуата- рахунок використання
ційними відходів - 30 млн.
характе- гривень на рік,
ристиками зменшення імпорту - 1
тис. тонн на рік (4
АТ "Втор- млн. гривень),
кольормет" збільшення експорту -
(м. Київ) 1 тис. тонн на рік (4
млн. гривень)
4.7.3 Впровадження 1998 2000 0,31 0,11 0,2 0,06 0,05 0,2 повернення відходів у Мінпром
у виробництво (кре- виробництво,
технологічних дит) збільшення випуску
добавок із 0,1 металопродукції на 1
металевих 1998 0,1 0,06 0,04 0,03 0,02 0,05 тис. тонн на рік (1,7
(AL, Ti, Mg, 1999 0,15 0,05 0,1 0,03 0,02 0,1 млн. гривень),
Fe та інших) 2000 0,06 0,06 0,01 0,05 заощадження
відходів для електроенергії - 970
обробки сталі тис. кВт год на рік
(0,075 млн. гривень),
Алчевський МК прибуток за рахунок
(Луганська використання відходів
область), - 1 млн. гривень на
Дніпровський рік, зменшення імпорту
МК (Дніпро- на 400 тонн на рік (8
петровська млн. гривень),
область), запобігання
Криворізький екологічним збиткам -
МК (м. Кривий 3 млн. гривень на рік
Ріг, Дніпро-
петровська
область)
4.7.4 Впровадження 1998 2001 3,6 0,36 3,24 0,72 1,08 1,8 заощадження: піску - Мінмаш-
технології та (кре- 300 тис. тонн на рік, пром
обладнання дит) формувальної землі -
для 1998 0,42 0,18 0,24 0,18 0,24 450 тис. тонн на рік,
регенерації 1999 1,48 0,18 1,30 0,18 0,3 1 економія 10 млн.
формувальних 2000 1,28 1,28 0,18 0,3 0,8 гривень, зменшення
сумішей 2001 0,42 0,42 0,18 0,24 площі відвалів
ливарного
виробництва
машино-
будівного
підприємства
з вилученням
вторинного
металу
АТ "ХТЗ" (м.
Харків), АТ
"Дніпро-
важмаш" (м.
Дніпро-
петровськ),
АТ "Харків-
промекологія"
(м. Харків),
АТ
"Куп'янський
ливарний
завод"
(Харківська
область)
4.7.5 Створення 1998 2001 3,103 0,103 3 0,103 3 обсяг випуску Мінмаш-
виробництва з 1998 0,403 0,103 0,3 0,103 0,3 продукції - 60 млн. пром
переробки 1999 1,3 1,3 1,3 штук цегли та 20 тис.
горілих 2000 0,9 0,9 0,9 тонн сухих розчинних
сумішей 2001 0,5 0,5 0,5 сумішей на рік,
ливарного прибуток - 4 млн.
виробництва і гривень на рік,
виготовлення зменшення забруднення
будівельних повітря, підземних вод
виробів та скорочення площі
(цегла, землі під відвалами
плитка,
черепиця,
сухі розчинні
суміші тощо)
для
використання
в будівництві
та шляховому
будуванні
АТ "Діпрот-
ракторосіль-
госпмаш",
АТ "ХТЗ",
АТ "Харків-
промекологія"
(м. Харків),
АТ
"Куп'янський
ливарний
завод"
(Харківська
область)
4.7.6 Використання 1998 2000 10,84 0,74 10,1 0,34 10,5 випуск продукції з Мінпром
відпрацьованих (кре- відходів та
марганцево- дит) заощадження первинної
цинкових 1998 2,95 0,52 2,43 0,34 2,61 сировини - 2,1 тис.
гальванічних 1999 3,93 0,19 3,74 3,93 тонн на рік (3,6 млн.
джерел струму 2000 3,96 0,03 3,93 3,96 гривень), прибуток -
з отриманням 0,81 млн. гривень на
цинку (окис) рік, скорочення
та марганцю з імпорту - 3,6 млн.
залізом гривень на рік,
(недогарки) запобігання
забрудненню довкілля
Завод небезпечними твердими
"Укрцинк" відходами
(м. Костян-
тинівка,
Донецька
область)
4.7.7 Створення 1998 2000 0,6 0,2 0,4 0,1 0,5 вирішення проблеми, - " -
виробництва 1998 0,14 0,1 0,04 0,04 0,1 гальванічних відходів.
установок для 1999 0,24 0,1 0,14 0,04 0,2 ресурсозбереження
регенерації 2000 0,22 0,22 0,02 0,2 хромвмісних сполук, які не
промислових виробляються в Україні,
стоків захист довкілля від
гальваніки токсичних відходів, обсяг
виробництва -
ВАТ "Білоцер- 150 установок на рік
ківський (0,54 млн. гривень на рік),
механічний самоокупність - 2 роки,
завод" (м. заощадження сировини -
Біла Церква) 60 відсотків від загальної
потреби (0,32 млн. гривень
на рік), прибуток - 0,3 млн.
гривень на рік
4.7.8 Створення 1998 2000 3,11 0,86 2,25 0,31 0,3 0,15 2,3 0,05 отримання Мінмаш-
дільниці з 1998 0,12 0,12 0,12 утилізованих пром
утилізації 1999 1,71 0,46 1,25 0,15 0,15 0,1 1,28 0,03 продуктів (металеві
твердих 2000 1,28 0,28 1 0,04 0,15 0,05 1,02 0,02 сплати, лігатури типу
відходів залізо-нікель,
(шламів) нікель-хром,
гальвано- нікель-хром-залізо і
хімічних чисті метали для
виробництв потреб металургійної
шляхом промисловості) - до
розроблення 20 відсотків, обсяг
безвідхідної виробництва - 0,86
технології на млн. гривень на рік,
основі елек- заощадження - 0,51
трошлакового млн. гривень на рік:
оновлення металевих сплавів -
80 тонн на рік (0,24
АВТ концерн млн. гривень),
"Весна" сировини для в'яжучих
(м. Дніпро- речовин - 200 тонн на
петровськ), рік (0,2 млн.
ВАТ "ЧеЗаРа" гривень), окисів - 10
(м. тонн на рік (0,07
Чернігів), млн. гривень),
завод прибуток за рахунок
"Коломия- використання відходів
сільмаш" - 0,2 млн. гривень на
(Івано- рік, запобігання
Франківська екологічним збиткам -
область) 10,1 млн. гривень на
рік
4.7.9 Впровадження 1998 2000 0,177 0,04 0,137 0,01 0,03 0,137 запобігання попаданню Мінпром
технології 1998 0,052 0,015 0,037 0,005 0,01 0,037 у водоймища лугів
утилізації 1999 0,065 0,025 0,04 0,005 0,01 0,05 калію, натрію,
екологічно 2000 0,06 0,06 0,01 0,05 збільшення випуску
шкідливих феронікелю на 100
відпрацьо- тонн на рік (0,32
ваних млн. гривень),
залізо- заощадження
нікелевих феронікелю - 100 тонн
акумуляторів на рік (0,32 млн.
з отриманням гривень), прибуток за
феронікелю рахунок використання
відходів - 0,24 млн.
Південно- гривень на рік,
східне РВО зменшення імпорту
"Кольормет" нікелю - 50 тонн на
(м. Дніпро- рік (0,16 млн.
петровськ) гривень)
( Підпункт 4.7.10 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.7.10 Впровадження 1998 2000 0,9 0,18 0,72 0,3 0,2 0,4 обсяг виробництва - Укрміс-
технології 1998 0,1 0,1 0,1 1,8 млн. гривень на цевпром
утилізації 1999 0,4 0,04 0,36 0,1 0,1 0,2 рік, заощадження
гальвано- 2000 0,4 0,04 0,36 0,1 0,1 0,2 первинної сировини -
шламів 0,27 млн. гривень на
у керамічні рік, прибуток - 0,27
пігменти млн. гривень на рік
АТ "Метало-
керамік"
(м. Обухів,
Київська
область), ВАТ
"Промтех-
комплекс"
(м. Київ)
4.7.11 Створення 1998 1998 1,15 0,15 1 0,15 0,2 0,2 0,1 0,5 зменшення викидів Дніпропет-
виробництва з (кре- шкідливих газів (CO, ровська
випуску дит) NО), збільшення обласна
горючого обсягу випуску держ-
компонента з горючого компонента адміні-
промислових для вибухових речовин страція
відходів для на 5,2 млн. гривень
вибухових на рік, заощадження
речовин тротилу - 8 тис. тонн
на рік (12 млн.
ТОВ "Екком" гривень), прибуток за
(м. Дніпро- рахунок використання
петровськ) відходів - 2 млн.
гривень на рік,
зменшення імпорту
тротилу - 8 тис. тонн
на рік (12 млн.
гривень)
4.7.12 Впровадження 1998 2000 0,956 0,164 0,792 0,448 0,244 0,264 вирішення проблеми Мінмашпром
комплексу з 1998 0,324 0,022 0,302 0,194 0,068 0,062 технологічних Мінпром
переробки 1999 0,346 0,058 0,288 0,196 0,047 0,103 відходів тугоплавких Національна
відходів і 2000 0,286 0,084 0,202 0,058 0,129 0,099 металів на академія
технологічних промисловій базі наук
процесів України, обсяг
виготовлення виробництва - 60 тонн
напів- на рік (6,36 млн.
фабрикатів гривень), заощадження
металів із сировини - 6,36 млн.
вторинної гривень на рік,
сировини прибуток - 2,12 млн.
гривень на рік,
Дослідне зменшення імпорту -
виробництво 12,6 млн. гривень на
УкрНДІТСМ (м. рік
Миколаїв),
завод
спецелектро-
металургії
ІЕЗ імені
Є.О. Патона
Національної
академії наук
(м. Київ),
дослідне
виробництво
ДТІ (м.
Дніпро-
петровськ)
4.7.13 Впровадження 1998 2003 2,5 0,9 1,6 0,1 0,5 0,5 1,4 щорічне повернення у Мінмашпром
технології (кре- виробництво 70 тонн
регенерації дит) нафтопродуктів (14
виловлених із 0,95 млн. гривень),
стічних вод зменшення
масел та забрудненості стоків,
нафто- покращення якості
продуктів і 1998 0,5 0,25 0,25 0,1 0,1 0,3 води
відпра- 1999 0,7 0,2 0,5 0,2 0,1 0,4
цьованих 2000 0,6 0,2 0,4 0,2 0,1 0,3
машино- 2001 0,6 0,2 0,4 0,1 0,1 0,4
будівними та 2002 2003 0,1 0,05 0,05 0,1
метало-
обробними
підприєм-
ствами
змащувально-
охолоджу-
вальних
рідин
АТ "ХТЗ",
завод імені
Малишева,
завод "Серп і
молот" (м.
Харків)
4.7.14 Створення 1998 1999 1,49 0,15 1,34 1,49 випуск продукції - Донецька
виробництва (кре- 500 тонн на рік (9 обласна
для дит) млн. гривень), держ-
виготовлення 1998 0,15 0,15 0,15 заощадження сировини адміні-
інструменту 1999 1,34 1,34 1,34 - 0,07 млн. гривень страція
методом на рік, прибуток - 4
холодної млн. гривень на рік
гідро-
екструзії
Установа
"Полікор" (м.
Дзержинськ,
Донецька
область)
( Підпункт 4.7.15 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 від 15.06.99 )
4.7.15 Створення 1998 2001 2,98 0,595 2,385 1,08 1,9 зменшення площі Мінмаш-
цеху 1998 1,1 0,4 0,7 0,5 0,6 відвалів, обсяг пром
утилізації 1999 0,75 0,1 0,65 0,25 0,5 виробництва - 18,5
шламів 2000 0,6 0,095 0,505 0,2 0,4 млн. гривень на рік,
підшип- 2001 0,53 0,53 0,13 0,4 заощадження
никового металевого порошку
виробництва і для виготовлення
виготовлення сталі ШХ-15 - 18,5
виробів тис. тонн на рік,
методом прибуток - 6,25 млн.
порошкової гривень на рік,
металургії збільшення експорту -
0,061 млн. гривень на
ВАТ рік
"Вінницький
підшипниковий
завод" (м.
Вінниця)
4.7.16 Створення 1998 2001 1,6 0,1 1,5 0,6 0,2 0,8 вилучення з відходів Мінпром
виробництва з (кре- та повернення у
вилучення дит) виробництво рідкісних
дорогоцінних, 1998 0,3 0,07 0,23 0,3 та дорогоцінних
рідкісних, 1999 0,3 0,03 0,27 0,3 металів (радій,
розсіяних 2000 0,5 0,5 0,1 0,4 золото тощо),
металів та 2001 0,5 0,5 0,10 0,4 прибуток за рахунок
сполук з використання відходів
відходів - 0,6 млн. гривень на
виробництва рік, зменшення
імпорту - 0,3 млн.
ВО "Завод гривень на рік
Арсенал" (м.
Київ)
4.7.17 Створення 1998 2001 1,3 0,4 0,9 0,26 0,7 0,34 вилучення рідкісних Мінпром
дільниці з 1998 0,21 0,1 0,11 0,07 0,1 0,04 металів з відходів
вилучення 1999 0,37 0,1 0,27 0,07 0,2 0,1 виробництва, обсяг
індію та 2000 0,36 0,1 0,26 0,06 0,2 0,1 випуску продукції - 4
галію з 2001 0,36 0,1 0,26 0,06 0,2 0,1 тонни на рік (2,1 млн.
відходів гривень), заощадження
виробництва первинної сировини - 3
тонни на рік (0,3 млн.
Завод гривень), прибуток за

................
Перейти до повного тексту