1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 21 червня 2001 р. N 667
Київ
Про затвердження Концепції державної політики у сфері здійснення контролю над тютюном
З метою захисту здоров'я населення від шкідливого впливу тютюнокуріння, зменшення споживання тютюнових виробів Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Концепцію державної політики у сфері здійснення контролю над тютюном (додається).
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 червня 2001 р. N 667
КОНЦЕПЦІЯ
державної політики у сфері здійснення контролю над тютюном
1. Загальна частина
Україна є однією з країн, де значно поширено споживання тютюнових виробів, особливо серед молоді, тому дуже важливо сформувати і забезпечити реалізацію державної політики, спрямованої на обмеження споживання тютюнових виробів.
Ця Концепція визначає правові, економічні та соціальні засади здійснення заходів щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюнокуріння.
Наукові дослідження свідчать, що споживання тютюнових виробів призводить до розвитку у курців раку легенів, серцево-судинних захворювань, захворювань органів дихання та інших. Безпечних тютюнових виробів не існує. Тютюновий дим є фактором ризику для здоров'я людей, які не курять. Споживання тютюнових виробів призводить до тютюнової залежності.
Вірогідність розвитку раку легенів та інших хвороб у курців набагато вища, ніж у людей, які не курять. Смертність від хвороб, спричинених споживанням тютюну, можна попередити. Тютюнові вироби містять шкідливі для здоров'я людини речовини. В Україні реально існують медичні та економічні проблеми споживання тютюнових виробів, оскільки третина населення нашої країни курить.
Україна має розвинену тютюнову галузь. Загальна сума відрахувань підприємств тютюнової галузі до бюджету становила у 1999 році понад 1,2 млрд. гривень, або майже 3 відсотки запланованих бюджетних доходів. Протягом 1996 - 1999 років надходження від оподаткування тютюнових виробів постійно зростали.
Водночас, згідно з орієнтовними економічними розрахунками, тільки для лікування хворих на рак легенів та ішемічну хворобу серця витрачається близько 310 млн. гривень щороку.
Досвід багатьох країн світу свідчить, що послідовна комплексна державна політика у сфері здійснення контролю над тютюном, спрямована на обмеження споживання тютюнових виробів, дає позитивні результати в охороні здоров'я.
2. Мета, принципи та завдання Концепції
Метою Концепції є захист здоров'я людини шляхом зменшення рівня активного і пасивного тютюнокуріння, інших форм споживання тютюну.
Для досягнення зазначеної мети необхідно розв'язати такі основні завдання:
зменшити ризик для здоров'я людини внаслідок споживання тютюнових виробів шляхом пропаганди здорового способу життя та належного інформування споживачів про шкідливість цих виробів;
забезпечити охорону прав людини, яка не курить, на захист від впливу тютюнового диму;
створити економічні та правові умови, що сприятимуть зменшенню споживання тютюнових виробів;
забезпечити лікування тютюнової залежності;
здійснювати контроль за якістю тютюну і тютюнових виробів;
створити систему економічних, правових та адміністративних заходів, спрямованих на протидію незаконному обігу тютюнових виробів.
Концепція передбачає реалізацію державної політики, що повинна забезпечувати:
системний підхід до проведення цієї політики та поєднання комплексу економічних, правових, медичних та інших заходів;
ефективність контролю за виробництвом та обігом тютюнових виробів;
диференціацію шляхів здійснення заходів, спрямованих на зменшення рівня споживання тютюнових виробів серед різних соціальних та вікових груп населення;
поступовість та поетапність здійснення зазначених заходів.
3. Забезпечення реалізації Концепції
Виконання основних завдань, спрямованих на досягнення мети Концепції, можливе:
1) у сфері зменшення ризиків для здоров'я людини, пропаганди здорового способу життя та інформування споживачів тютюнових виробів про їх шкідливість - шляхом:
створення системи профілактичних заходів споживання тютюну, передусім серед молоді;

................
Перейти до повного тексту