1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 20 серпня 1993 р. N 663
Київ
Про роботу Міністерства охорони здоров'я щодо забезпечення населення лікарськими засобами
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1109 від 25.08.2004 )
Кабінет Міністрів України відмічає, що в країні склалася критична ситуація із забезпеченням населення ліками, потреба в яких задовольняється лише на 35 відсотків. Особливо дається взнаки нестача препаратів для лікування серцево-судинних, ендокринних, онкологічних захворювань, вкрай недостатньо антибіотиків, вакцин, кровозамінників.
Через дефіцит валютних коштів зменшилася закупівля ліків за імпортом. Не врегульовано розрахунки з країнами СНД за готові ліки і сировину. Водночас власне виробництво необхідних препаратів, субстанцій і технологічного обладнання налагоджується повільно, що значною мірою пов'язано з багаторічною орієнтацією на завезення до 70 відсотків потрібних ліків. Лише 15 відсотків медикаментів виробляється з власної сировини. Зменшення поставок субстанцій з країн СНД призвело до падіння виробництва ліків порівнюючи з 1990 роком на 40 відсотків.
Зволікається проведення заходів з розбудови власної фармацевтичної промисловості, передбачених Комплексною програмою розвитку медичної, ветеринарної та мікробіологічної промисловості, поліпшення забезпечення населення і потреб тваринництва лікарськими засобами, медичною і ветеринарною технікою на 1992 - 1996 роки. Через обмеженість коштів додаткові виробничі потужності введені в експлуатацію на 6 із 19 запланованих підприємств. У 1993 році при потребі 21,3 млрд. крб. для цієї мети виділено 8,3 млрд. крб., що ставить під загрозу введення ще 11 потужностей, зокрема для випуску готових ліків і субстанцій, бактерійних препаратів, одноразових шприців. Повільно вирішується питання налагодження виробництва вітчизняного інсуліну, антибіотиків, наркотичних засобів.
Мають місце порушення порядку формування та застосування цін на ліки, недоліки в організації контролю за якістю ліків, що закуповуються і виробляються, їх розподілом і раціональним використанням.
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Звернути увагу Міністра охорони здоров'я Спіженка Ю.П. на наявність істотних недоліків в організації виробництва, розподілу та раціонального використання ліків і зажадати вжити невідкладних заходів до їх усунення.
2. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Міністерству охорони здоров'я, іншим міністерствам і відомствам установити суворий контроль за виконанням завдань з розвитку медичної та мікробіологічної промисловості на 1993 - 1996 роки, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 573.
3. Виділити в 1993 році з резервного фонду Кабінету Міністрів України:
концерну "Укрмедбіопром" державні капітальні вкладення в обсязі 5 млрд. крб. для введення в дію потужностей по випуску гемосорбентів, ентеросорбентів, шприців одноразового використання і голок для них;
асоціації "Вітафарм" 450 млн. крб. для закупівлі сировини під виробництво гемодезу.
4. Погодитися з пропозицією Державного комітету з питань науки і технологій, Міністерства економіки і Міністерства фінансів про додаткове виділення в 1993 році концерну "Укрмедбіопром" 500 млн. крб. у межах бюджетних асигнувань по розділу "Наука" на фінансування науково-дослідних робіт, пов'язаних із створенням нових медичних препаратів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 573.
5. Дозволити у другому півріччі 1993 р. відвантаження продукції підприємствами Укрмедбіопрому, Укрфітотерапії та Укрмедприладу без підтвердження банком попередньої оплати під гарантію керівника підприємства.
6. Звільнити підприємства медичної промисловості Міністерства охорони здоров'я, Укрмедбіопрому, Укрфітотерапії від обов'язкового продажу валюти на міжбанківському валютному ринку країни, а також сировину, субстанції та інші товари, які використовуються для виготовлення медикаментів, медичної техніки, від обкладання ввізним митом.

................
Перейти до повного тексту