1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 червня 2024 р. № 661
Київ
Про внесення змін до Порядку використання коштів державного бюджету, передбачених Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести зміни до Порядку використання коштів державного бюджету, передбачених Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2021 р. № 475 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 41, ст. 2465), виклавши його в редакції, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 травня 2021 р. № 475
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 7 червня 2024 р. № 661)
ПОРЯДОК
використання коштів державного бюджету, передбачених Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті МОН за програмою "Фонд розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОН.
3. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є заклади фахової передвищої та вищої освіти, що належать до сфери управління і фінансуються МОН (далі - заклади освіти).
4. Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) виконання невідкладних аварійно-відбудовних та ремонтних робіт;
2) реалізацію проектів, пов’язаних з будівництвом (новим будівництвом, капітальним ремонтом, реконструкцією та реставрацією) захисних споруд цивільного захисту та споруд подвійного призначення із захисними властивостями сховища/протирадіаційного укриття, призначених для укриття учасників освітнього процесу закладів фахової передвищої та вищої освіти;
3) здійснення заходів, пов’язаних з приведенням підвальних та/або цокольних приміщень закладів освіти у стан, придатний до використання їх як найпростіших укриттів;
4) здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог пожежної безпеки у закладах освіти;
5) забезпечення закладів освіти технічними засобами оповіщення та інформування;
6) придбання генераторів, електрогенераторних установок, трансформаторів, систем безперебійного електроживлення, акумуляторів, іншої електричної апаратури, пристроїв для фільтрування або очищення води, іншого обладнання довгострокового користування для безперебійного тепло-, водо-, електро- і газопостачання (далі - обладнання), що забезпечує створення безпечних умов навчання в тих закладах освіти, де освітній процес здійснюється за особистої присутності здобувачів освіти, а також для забезпечення проживання у гуртожитках таких здобувачів освіти;
7) здійснення заходів з енергоефективності;
8) розбудову мережі та відновлення гуртожитків, пошкоджених в результаті бойових дій, для забезпечення проживання здобувачів освіти у тих закладах освіти, де освітній процес здійснюється за особистої присутності здобувачів освіти;
9) виготовлення проектної (проектно-кошторисної) документації для виконання робіт (здійснення заходів) на об’єктах закладів фахової передвищої освіти.
5. У 2024 році бюджетні кошти, що надійшли за рахунок джерел, визначених пунктом 5-1 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України, спрямовуються відповідно до підпунктів 1, 6, 8 і 9 пункту 4 цього Порядку для виконання відповідних робіт, придбання обладнання на об’єктах закладів освіти, що пошкоджені внаслідок воєнних дій, без дотримання вимог пунктів 6 і 7 та абзацу першого пункту 8 цього Порядку.
6. Отримання бюджетних коштів на відповідний рік здійснюється за результатами конкурсу, оголошення про проведення якого публікується на офіційному веб-сайті МОН у десятиденний строк з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2024 р. № 661 "Про внесення змін до Порядку використання коштів державного бюджету, передбачених Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти" та до 15 березня кожного наступного року.
7. Оголошення про конкурс на отримання бюджетних коштів на відповідний рік (далі - конкурс) повинне містити:
перелік напрямів фінансування за рахунок бюджетних коштів на поточний рік;
форму заявки, що подається закладом освіти на участь у конкурсі;
критерії оцінювання заявок на відповідність напрямам фінансування за рахунок бюджетних коштів;
перелік документів, що подаються до МОН разом із заявкою (далі - пакет документів).
8. Пакет документів подається закладами освіти до МОН протягом 20 календарних днів починаючи з дати опублікування оголошення. Обов’язковою умовою подання закладами вищої освіти документів на конкурс є наявність у пакеті документів затвердженої проектної (проектно-кошторисної) документації для робіт, що виконуватимуться за рахунок бюджетних коштів.
Заклади освіти, об’єкти яких у поточному році пошкоджені/знищені внаслідок воєнних дій, мають право протягом поточного року звертатися до МОН із заявкою та іншими документами, перелік яких визначається МОН, для отримання фінансування за рахунок бюджетних коштів для виконання відповідних робіт, придбання обладнання, що визначені пунктом 5цього Порядку.
9. Для проведення конкурсу та розподілу бюджетних коштів за напрямами (з визначенням переліку робіт, заходів, обладнання) та об’єктами закладів освіти, а також для розподілу бюджетних коштів відповідно до пункту 5 цього Порядку МОН утворює комісію, до складу якої включаються представники МОН і за згодою фахівці закладів освіти.
Кількість членів комісії становить від 8 до 10 осіб.

................
Перейти до повного тексту