- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 квітня 2007 р. N 661 Київ |
Про внесення змін до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р.
N 999 (Офіційний вісник України, 2006 р., N 30, ст. 2130), зміни, що додаються.
2. Дія абзацу шостого пункту 5
Порядку забезпечення інвалідів автомобілями не поширюється на осіб, які стали на облік для забезпечення автомобілем до набрання чинності цією постановою.
3. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 квітня 2007 р. N 661
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями ( 999-2006-п )
1. У пункті 1:
доповнити абзац третій після слів "(далі - головні управління соціального захисту" словами "або управліннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - управління виконавчої дирекції))";
останній абзац замінити абзацами такого змісту:
"Інваліди, які проживають в установах соціального обслуговування на повному державному утриманні, автомобілями не забезпечуються. У разі влаштування інваліда на проживання до установи соціального обслуговування автомобіль, отриманий інвалідом, законним представником недієздатного інваліда, дитини-інваліда через головне управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції, повертається цьому головному управлінню або управлінню у повному комплекті для реалізації в установленому порядку.
Марки автомобілів, якими забезпечуються інваліди, визначаються Кабінетом Міністрів України.".
2. У пункті 2:
в абзаці четвертому слова "виділяються головними управліннями соціального захисту згідно з укладеними з управліннями виконавчої дирекції договорами" замінити словами "видаються управліннями виконавчої дирекції";
доповнити абзац сьомий після слів "Фонд соціального захисту інвалідів" словами "та Фонд соціального страхування".
3. Доповнити пункт 3 абзацами такого змісту:
"Факт спільного проживання інваліда та члена сім'ї, якому передається право керування автомобілем, може бути встановлений на підставі паспортів (інваліда та члена сім'ї) чи акта комісії, утвореної у складі депутата місцевої ради, посадової особи районного управління соціального захисту і двох сусідів інваліда, або довідки житлово-експлуатаційної організації чи іншого органу, визначеного місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, у сільській місцевості - сільськими (селищними) радами.
До членів сім'ї інваліда належать особи, які проживають разом з ним, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, опіки або піклування над неповнолітніми дітьми.".
4. Доповнити останній абзац пункту 4 після слів "головних управлінь соціального захисту" словами ", а у разі придбання автомобілів за рахунок коштів Фонду соціального страхування - спільними наказами управлінь виконавчої дирекції та головних управлінь соціального захисту".
5. Пункт 5 викласти в такій редакції:
"5. На облік беруться і забезпечуються автомобілями інваліди, які:
не мають в особистому користуванні автомобіля, у тому числі придбаного за власні кошти або отриманого через головне управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції, що перебував в експлуатації менш як 10 років (крім випадків, передбачених пунктом 8 цього Порядку);
протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували автомобіль як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж п'ять років.
Діти-інваліди, недієздатні інваліди беруться на облік, якщо їхні законні представники мають підстави, зазначені в абзацах другому і третьому цього пункту.
Для взяття на облік та забезпечення автомобілем органи праці та соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконкоми міської, районної у місті ради (далі - районні управління соціального захисту) надсилають запит до відповідного підрозділу МВС для отримання відомостей про реєстрацію на ім'я інваліда, законного представника недієздатного інваліда, дитини-інваліда автомобіля протягом останніх семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку.
Якщо протягом часу перебування на обліку інвалід втратив підстави, зазначені у цьому пункті, він знімається з обліку.
Не береться на облік інвалід, який має відповідні медичні показання для забезпечення автомобілем з ручним керуванням та протипоказання до керування автомобілем, у разі відсутності члена сім'ї, який проживає і зареєстрований за місцем проживання та реєстрації інваліда і якому інвалід міг би передати право керування автомобілем.
Якщо під час перебування на обліку в сім'ї інваліда відбулися зміни, що призвели до відсутності члена сім'ї, який проживає і зареєстрований за місцем проживання та реєстрації інваліда і якому інвалід міг би передати право керування автомобілем, інвалід знімається з обліку протягом шести місяців після встановлення такого факту.".
6. Доповнити
Порядок пунктом 5-1 такого змісту:
"5-1. У разі коли за час перебування на обліку інваліда, який не має права на передачу керування автомобілем члену сім'ї (за умови взяття його на облік до набрання чинності цього Порядку), автомобіль визначеної згідно з висновком облМСЕК (ЦМСЕК, КрМСЕК) моделі знято з виробництва, такий інвалід забезпечується автомобілем із звичайним керуванням з правом передачі керування автомобілем члену сім'ї, який проживає та зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда.".
7. У пункті 7 слова "і коштів, передбачених у бюджеті Фонду соціального страхування" замінити словами "або через управління виконавчої дирекції за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду соціального страхування".
8. Доповнити пункт 10 після слова "інвалідів" словами ", а інвалідам унаслідок трудового каліцтва - згідно із спільним наказом управління виконавчої дирекції та головного управління соціального захисту".
9. Пункт 12 викласти в такій редакції:
"12. Реєстраційні документи на автомобіль оформлюються на інвалідів, а недієздатним інвалідам і дітям-інвалідам - на їх законних представників.
У реєстраційних документах на автомобіль підрозділом МВС робиться позначка про видачу автомобіля головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, а також про заборону відчуження автомобіля та передачі права керування ним без дозволу головного управління соціального захисту.".
10. У пункті 14:
доповнити абзац перший після слів "головні управління соціального захисту" словами "або управління виконавчої дирекції", а після слів "рішення про забезпечення автомобілем" - словами і цифрами "(крім випадків, передбачених пунктом 24-1 цього Порядку)";
доповнити абзац третій після слів "головні управління соціального захисту" словами "або управління виконавчої дирекції".
11. Доповнити пункт 15 після слів "головного управління соціального захисту" словами "або управління виконавчої дирекції".
12. Пункт 16 викласти в такій редакції:
"16. Після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, строк експлуатації якого більше ніж 10 років, залишається члену сім'ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда.
Автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, після смерті інваліда залишається у користуванні його сім'ї, якщо в ній є інвалід, який:
має підстави для забезпечення автомобілем згідно з пунктом 3 цього Порядку;
проживав і був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його проживання і реєстрації;
не має іншого автомобіля, у тому числі отриманого через головне управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції.
Перереєстрація автомобіля на ім'я інваліда з числа членів сім'ї, законного представника недієздатного інваліда, дитини-інваліда проводиться підрозділом МВС на підставі письмової довідки, форма якої затверджується Мінпраці. Довідка видається інваліду, законному представнику недієздатного інваліда, дитини-інваліда головним управлінням соціального захисту, в якому інвалід перебував на обліку, а інваліду внаслідок трудового каліцтва - управлінням виконавчої дирекції.
Член сім'ї померлого інваліда, який є також інвалідом, має право повторно стати на облік, але не раніше закінчення строку експлуатації автомобіля, отриманого за життя інвалідом чи законним представником недієздатного інваліда, дитини-інваліда.
Іншому члену сім'ї померлого інваліда, який проживає та зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, залишається у разі сплати ним до спеціального фонду державного бюджету на спеціальні реєстраційні рахунки відділень Фонду соціального захисту інвалідів, відкриті в органах Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, а членом сім'ї померлого інваліда внаслідок трудового каліцтва - на рахунки відповідних управлінь виконавчої дирекції вартості одержаного автомобіля з урахуванням ступеня його зношення та суми, сплаченої за нього інвалідом.
Ступінь зношення автомобіля визначається головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції і становить 0,84 відсотка на місяць і 10 відсотків на рік. Під час розрахунку ступеня зношення автомобіля неповний місяць користування (незалежно від кількості днів) зараховується як повний місяць. За результатами розрахунку складається довідка-рахунок за формою, що затверджується Мінпраці.
В іншому разі автомобіль повертається (вилучається) головному, районному управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції у повному комплекті.
Якщо померлий інвалід був забезпечений автомобілем на пільгових умовах (за 7 або 30 відсотків вартості), спадкоємцю інваліда за його заявою повертається сума, що була сплачена інвалідом за автомобіль, з урахуванням фактичного ступеня зношення автомобіля, але не більше ніж сума, обчислена головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції виходячи із ступеня зношення автомобіля.
Інвалід, який забезпечується автомобілем, що був у користуванні, на пільгових умовах (за 7 або 30 відсотків вартості), сплачує за автомобіль суму з урахуванням фактичного ступеня його зношення.
Вилучення автомобіля, отриманого інвалідом, законним представником недієздатного інваліда, дитини-інваліда здійснюється відповідними органами державної виконавчої служби за рішенням суду відповідно до подання головного управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції.
Спори про частку в спільній власності членів сім'ї щодо автомобіля або суми, сплаченої за нього, вирішуються в судовому порядку.".
13. Доповнити пункт 17 після слів "головне управління соціального захисту" словами "або управління виконавчої дирекції".
14. Пункт 18 викласти в такій редакції:
"18. У разі повернення автомобіля головному управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції він підлягає зняттю з обліку в підрозділі МВС за місцем його реєстрації на підставі довідки, форма якої затверджується Мінпраці (номерні знаки і реєстраційні документи здаються до підрозділу МВС).
Повернутий головному управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції автомобіль підлягає технічному огляду в установленому порядку для визначення його придатності для подальшої експлуатації, ступеня зношення та проведення експертної оцінки залишкової вартості.
Автомобілі, придатні для подальшої експлуатації, за рішенням головного управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції пропонуються інвалідам (за письмовою згодою інваліда, законного представника недієздатного інваліда, дитини-інваліда) для використання протягом строку, визначеного з урахуванням ступеня зношення автомобіля. Забезпечення інвалідів такими автомобілями здійснюється у порядку черговості.
Непридатні для подальшої експлуатації автомобілі здаються головними, районними управліннями соціального захисту або управліннями виконавчої дирекції підприємствам, що здійснюють заготівлю та переробку металобрухту.
Інваліди (крім інвалідів унаслідок трудового каліцтва), що забезпечуються автомобілями на пільгових умовах (за 7 або 30 відсотків вартості), перераховують кошти до спеціального фонду державного бюджету на спеціальний реєстраційний рахунок Фонду соціального захисту інвалідів, а інваліди внаслідок трудового каліцтва, що забезпечуються автомобілями на пільгових умовах (за 7 відсотків вартості), - на рахунки відповідних управлінь виконавчої дирекції.
Перераховані за автомобілі кошти (7 або 30 відсотків вартості) використовуються на придбання автомобілів для інвалідів.
Кошти за повернуті (вилучені) головним, районним управлінням соціального захисту автомобілі спрямовуються до спеціального фонду державного бюджету на спеціальні реєстраційні рахунки відділень Фонду соціального захисту інвалідів, відкриті в органах Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, а за автомобілі, повернуті (вилучені) управлінням виконавчої дирекції, - на рахунки відповідних управлінь виконавчої дирекції.
Кошти, сплачені членами сімей померлих інвалідів за залишені їм автомобілі, та кошти за повернуті (вилучені) автомобілі використовуються для:
................Перейти до повного тексту